Няма проблем, но няма и бебе.....

  • 4 309
  • 47
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
.... вече две години... Омръзна ми от мерене на БТ, от тестове  за овулация, от тестове за бременност.  Лекарите ми казаха - всичко е ОК, чакай.... И аз чакам  Confused И се питам до кога? Да не би те нещо да са сбъркали и проблем все пак да има? Не знам... Поне нещо да можех да направя, нещо което би дало резултат, а не само да стоя и се надявам...
Дори не знам , защо отворих тема. Тъжно ми е... А и някои хора около мен не са никак деликатни. Има ли някой сред вас с диагноза ''Нищо ти няма", а бебето да е все още мираж?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 248


Rafaella Izza :  spoko  Можете да поискате второ мнение в друга клиника по стерилитет?
Какви изследвания сте пускали? Мъжът ти изследвал ли се е ? 2 години са много време и проблем
трябва да има, просто не сте го открили още.
Аз ти препоръчвам консултация с друг лекар  Hug

# 2
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Ами, първо направихме спермограма на съпруга ми. Резултатите бяха добри. След като изключиха вероятността за стерилитет по вина на мъжа, започнаха с моите изследвания - хламидии ( отрицателен), проходимост на тръбите ( проходими са ), изследване на хормони - всичко е наред. Направи ми впечатление , обаче, че аз напомнях на лекуващия ме гинеколог за някои изследвания. Имам фамилна обремененост на щитовидна жлеза и помолих за направление при ендокринолог. Резултатите и там бяха добри. Чудя се , дали да не повторим спермограмата в друга лаборатория, защото лекаря изказа съмнение в точността и прецизността на изследването на първата лаборатория. Но в крайна сметка ми каза ''Ако искате повторете, ако не искате - не повтаряйте! ''  Shocked Тъй като лекарите едни други не си вярват в преценките и ме караха да се чувствам много объркана на моменти , отричат едни лаборатории и искат повторение в други; това, че напомням сама за някои изследвания... ме смущава и се опасявам, че не им се доверявам много.
 Две години наистина са много. Емоционално вече се чувствам изхабена. Това също ми се отразява. Съветват ме да не мисля за това, да правя секс  за удоволствие, а не с цел бебе, но как да си заповядам да не мисля, как? Всички около мен или са бременни, или с малки деца, а аз чакам ли, чакам... Както споменах и по горе, има и много нетактични хора, които не си мерят приказките и ме нараняват още повече.
 Имам една бременност миналата година, за жалост неуспешна - кухо яйце. И от тогава - нищо! Някой може ли да ми каже има ли пропуск в изследванията ми и какво още мога да направя? Лекарското "Чакай" не ми върши работа. А и щом трябваше аз да напомням, възможно е да са пропуснали нещо важно , но от значение за мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 248

Не съм чак толкова запозната, но мисля, че в Проблемното могат да ти помогнат повече...
аз не съм пускала изследвания за стерилитет. Но нещата, които ми казваш за отношението.

''Ако искате повторете, ако не искате - не повтаряйте! '
 #Crazy #Crazy #Crazy
Просто не мога да го повярвам....

# 4
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Благодаря rainy... ! И това, че ми отговаряш е помощ за мен. Имах нужда да споделя. Пред близки хора не мога вече.

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Благодаря rainy... ! И това, че ми отговаряш е помощ за мен. Имах нужда да споделя. Пред близки хора не мога вече.
Hug
Тук можеш да споделяш каквото и колко си искаш  bouquet

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А защо просто не теглиш една майна на всичко? Спри да следиш овулации, спрете да се изследвате... Дай си свобода на мислите и спокойствие. Занимай се с нещо друго, което те поглъща, правете секс, но не за бебе, обичайте се. Отидете на почивка, истинска, смени си работата, намери си ново хоби... Потърси какво ти трови живота. Промени го! Не поддържай отношения с нетактични и груби хора. Радвай се за приятелите си, че имат деца, вместо да се натъжаваш, че ти нямаш. Промени си мислите някак. Не е лесно, знам го. И съвети е лесно да се дават.

Потърси къде е истинския проблем. Болките на тялото идват от болки в мислите. Това, че изследванията не откриват проблем според мен е хубаво. Проблема, ако въобще е нужно да бъде наричан така, може да е психологически. Не се стреми към бебе на всяка цена, това може да ти пречи. Ревизирай желанията си, ревизирай приоритетите си. Ревизирайте начина си на хранене. Помислете си, поговорете си, защо толкова много искате дете. Говорете един с друг за болките си. Бебе се прави от двама. Достатъчно е единия да не го иска истински, да има някакви съмнения, за да не се получава. Не го превръщайте във фиксидея. Ако вече е такава, променете го. Не се обвинявайте.
 
Предната неуспешна бременност може също да е пречка. Дълбоко подсъзнателно или съвсем съзнателно да се плашиш, че може да се повтори. Говори с терапевт. Аборта си е тежка травма. Може да не си се отърсила съвсем от нея.

Искрено ти желая нещата да се наредят и да си имате детенце!  Hug  bouquet

# 7
  • Видин
  • Мнения: 961
Рафаела, аз чакам трета година за второ детенце.
Никога не съм имала никави проблеми нито с цикъла, нито гинекологични.
И все пак миналата година правихме и спремограма, и хормонални изследвания и хидротубация.
Всичко е нормално, но бебчето го няма.Аз се старая да съм спокойна и все още успявам.
Дано скоро търпението ни се възнагради с така чаканите две чертички Peace
Желая ти успех! Hug

# 8
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Благодаря ви, много!
Lady, да ти кажа, теглих майни  Simple Smile  Започнах да карам колело, излизам по често и зарязах малко домакинските си задължения. Даже вече ходихме семейно на почивка за седмица. Отрази ми се добре, каня гости. Накупих си дрешки, не скъпи, но радващи ме, но като настъпи времето около овулацията ми и пак започвам... т.е, откачам. Мъжът ми се опитва да ме разсейва. Измисля какви ли не щуротии за да ми отвлича вниманието, душичката , но колкото и да се старая да не мисля, човърка ме от вътре, яде ме. Говорим със съпруга, говорим. И той страда, иска да си имаме вече дете,  но явно ще се чака. Изследванията ми са скорошни. Ако не се получи до края на годината, пак тръгвам по тежкият път, пък каквото сабя покаже.
 Сливница, благодаря ти   bouquet

# 9
  • Под липата
  • Мнения: 620
Рафаела, аз чакам трета година за второ детенце.
Никога не съм имала никави проблеми нито с цикъла, нито гинекологични.
И все пак миналата година правихме и спремограма, и хормонални изследвания и хидротубация.
Всичко е нормално, но бебчето го няма.Аз се старая да съм спокойна и все още успявам.
Дано скоро търпението ни се възнагради с така чаканите две чертички Peace
Желая ти успех! Hug

И аз на теб!    bouquet

# 10
  • Мнения: 3 675
Спокойно, Рафаела.И вие ще си имате детенце. PeaceЩом няма проблем, значи е въпрос на време.Ние нашето го чакахме 4 години, забременях когато най-малко очаквах.А бяхме решили вече да ходим по клиники и да правим изследвания.Дано и вас скоро ви споходи това щастие. Peace

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Направила си първата крачка, това не е малко. Бих се изненадала, ако от раз спреш да мислиш за това. Но може би си тръгнала по правилния път. Само може би не е добре да си поставяш срокове, това ще те затормози допълнително. И колкото повече приближава крайния срок, толкова повече ще ти тежи. Това според мен е едно от нещата, които не трябва да плануваме, а да оставим просто да се случи!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 884
Това,че сте започнали с излседванията,е чудесно!Спермограмата обаче е реална само, ако е направена в клиника по стерилитет,и то разширена,по Крюгер!На всяко друго място спермограмите са нереални и обикновено показват шампионски резултати,които дори в учебниците ги няма."Няма проблем,но няма и бебе" е изречение,което абсолютно не отговаря на истината.Щом няма бебе след 2 години проблем има,просто трябва да го откриете.За съжаление нещата ,които сте изследвали,са само малка част от набора изследвания,които трябва да се пуснат.Запишете си час в клиника по стерилитет,това е съветът ми.Още след 6 месечни редовни опити при нас ме загложди съмнението,че има проблем,и наистина имаше за съжаление.Не позволявайте изрази от типа "повече търпение" да ви отклоняват от изясняване на проблема.Понякога наистина една двойка не предприема нищо след години опити и изведнъж жената забремянава,но това не означава,че не съществува проблем,а се нарича просто късмет.Освен това всички неоткрити здравословни проблеми,включително тези,късаещи забременяването,с годините се задълбочават и може да осложнят още повече правенето на всяко следващо бебе,дори да приемем,че веднъж збаременяваме се е получило.Търсете причината и ще я откриете.Успех Hug

# 13
  • Мнения: 248
напълно подкрепям  buena esperanza , ковек трябва да е активен, не можем да 4акаме просто да се слу4и, като минат нормалните статисти4ески срокове, няма какво да 4ака6, налъмите не цъфтят....... и аz съм от теzи които от няколко дни тръгнаха по лекари....месеzи наред ми идва6е като по 4асовник и иzведнъж спря, пия хап4ета иzписани ми от иzвестен пловдивски гениколог , но не6то в мен кре6ти, 4е всъстност сме zа спеzиалиzирана клиника, на мен спеzиално ми е трудно да приема 4е съм от проблемните, аz която никога не съм се zамисляла, аz която винаги съм успявала Cry, но ето 4е сега седя, мисля и zнам 4е трябва и 6те направя не6то, zа6тото ина4е рискувам мъжа си, 6тастието си и мен самата Crazy.....така 4е неzнам дали има смисъл да 4ака6 с поставени срокове, дали сте е до нова година или до неzнам си кога, по добре деистваи, 4акането явно не помага......а това 4е вси4ки са бременни или с деzа, ами да това и в на6та махала е така Wink, само 4е аz не искам да се радвам на 4уждите деzа, а искам да се радвам 4е съм маика, всъстност не понасям деzа които не оби4ам (а това zасега са само племениzите ми) и мраzя когато съм се оговорила zа кафе а приятелките ми престигат с бебетата и трябва следобяда ми да се върти около тях, но мисля 4е  е нормално, хора всякакви

# 14
  • Мнения: 9 392
Успокой психиката и нека бебето да не ти става фикс идея......
Потърсете второ мнение при специалист.
Оставе за месец термометъра и тестовете за овулация........
Може и да стане този път  Wink

Общи условия

Активация на акаунт