Не иска залъгалка

  • 4 222
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте!
Дъщеря ми е на 4 месеца и половина и е на изключително кърмене.
Проблема е, че не иска залугалка и вече е открила, че има "много вкусно пръстче", което пуска приспивателно. Това се случи в началото на 3 месец.
Сега зада заспи си смуче пръста. През нощта ако случайно се пробуди леко отново го пъха в устата и заспива.
Така е навсякъде в количката в къщи...Опитах с 5 вида залъгалки, но нито една не хареса, повърти я малко в устата и я изплюва. Ако и махна пръста от устата и на нея и се спи почва да плаче..и въобще не може да заспи.
Знаете ли до каква възраст бебетата имат нужда от нещо в устата зада заспят и кога трябва да започна да я отучвам от този навик ? То е ясно, че нещо ще смуче, но кога трябва да се откаже от него ?


# 1
  • Мнения: 9 467
И това е чудесно! Peace
Защо ще я учиш на нещо, което после ще трябва да махаш на сила и да ѝ създаваш дискомфорт Rolling Eyes
Това със смукането на палеца е временно-при нашия син, също никога не смукал биберон, го имаше същия период..някъде към 2мес...после сам спря.
Ако примерно взима да "залита" по това и да ѝ става заължителен ритуал, можеш да използваш Даум Ексол за отказване от смукането на палчето Peace
Залъгалката ама изобщо не е задължителен атрибут за бебето! Peace Wink

# 2
  • у нас
  • Мнения: 5 696
И моите деца не са искали залагалка. Но синът ми не засмука палеца си, а малката постоянно се успокоява с него - когато е гладна, жадна или й се спи.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 929
Смученето на нещо изобщо не е задължително при бебетата и те нямат нужда да смучат, за да се успокояват. Няма и точно определена възраст да бъдат отказани от навика си да смучат.
Тъй като разбрах, че е кърмено бебе, пробвала ли си да я приспиваш с кърмене? Знам, че и това ни е особено добър вариант, защото после ще пуснеш тема "Как да приспивам дъщеря си без кърмене?", но аз лично предпочитам този вариант пред смученето на пръста. Peace Знам, че няма да има отрицателни последствия за бебето, но от смученето на пръста вероятно ще има. Можеш да пробваш да намажеш пръстчето с Даум Екзол. Ако успееш да я отучиш да си смучи пръстчето, като я приспиваш, стой до нея, гали я по главичката, по ръчичките.

# 4
  • Мнения: 275
Абсолютно подкрепям MTV !
Дъщеря ми залъгалка е пробвала 3-4 пъти. Така и не я хареса. Някъде след шестата седмица, когато успяхме да минем на изключително кърмене категорично отказа и всякакви шишета, биберони етс.

Няма за какво да се притесняваш, Liliysm - детето си е избрало по-удобния за него вариант.

# 5
  • Мнения: 10 982
Моето дете също израстна без залъгалка. Не съм против тях и в началото пробвах да й дам, но категорично отказа. Като всяко бебе и тя си имаше периоди, в които си смучеше палците на ръцете или лапаше юмручета, но това се случваше само първите 4-5 месеца. След това съвсем забрави за този си навик.

# 6
  • Мнения: 94
Пробвах да я приспивам с гърдата и може би това я научи, че трябва да се смучи нещо. В първите месеци плачеше когато е вече уморена и аз хоп на цицата за 5 минути и тя заспиваше.
Всичко хубаво ами навън как...и тя намери варианта с пръста.
На каква възраст трябва да е за да я намажа с Даум Екзол ?
Пробвах с анкерпласт (само веднъж до сега), но не беше особено впечатлена, пак и беше вкусен.

# 7
  • Мнения: 3 929
На каква възраст трябва да е за да я намажа с Даум Екзол ?
За съжаление се дава след навършени 24 месеца. Въпреки това има майки, които са го ползвали на по-ранна възраст, но аз не те съветвам да го правиш.
Пробвах да я приспивам с гърдата и може би това я научи, че трябва да се смучи нещо. В първите месеци плачеше когато е вече уморена и аз хоп на цицата за 5 минути и тя заспиваше.
Всичко хубаво ами навън как...и тя намери варианта с пръста.
А пробвала ли си, когато сте навън и й се доспи, да й дадеш шише с изцедена кърма? Аз така правех, защото и моят син се приспиваше само на гърда. Понякога заспиваше от самото движение на количаката напред-назад.

# 8
  • Мнения: 1 558
Моята  дъщеря също не обича залъгалки Naughty Сега е на 8 месеца и си смуче пръстчетата,но по-скоро защото я сърбят венците и ще и никнат зъбки Peace

# 9
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
няма за какво да се тревожиш, моя син никога не е прибягвал до залъгалка и не съм съжалявала и за миг, макар че не си е смукал пръстите и нямам наблюдения предполагам че е някакъв период и ще отмине Peace

# 10
  • Мнения: 444
И моята бебка не харесва залъгалки. Преди месец преоткри пръстчето си и сега ако може и двете ръце ще си напъха в устата  Laughing Заспива почти винаги като си смуче палеца, но това не ме притеснява. Вярвам, че е просто период, през който ще минем. Иначе също няма шанс да и махнеш пръстчето от устата, такъв вой надавааа  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 270
Пробвах да я приспивам с гърдата и може би това я научи, че трябва да се смучи нещо. В първите месеци плачеше когато е вече уморена и аз хоп на цицата за 5 минути и тя заспиваше.
Всичко хубаво ами навън как...

Ами... навън по същия начин, както вкъщи  Whistling Whistling Whistling ....

# 12
  • Мнения: 2 980
Пробвах да я приспивам с гърдата и може би това я научи, че трябва да се смучи нещо.

Надали ти си я научила, според мен тя и сама си е знаела, че по-лесно се заспива с нещо вкусно в устата.
Моята дъщеря е на същата възраст в момента. На два месеца си откри ръцете и заспиваше, като си дъвчеше не само палеца, ами цялата китка. Преди две седмици изведнъж спря да заспива с палец в устата и вместо него започна да си дъвче одеялото. Мисля, че ще отмине от самосебе си този навик. Не бих предприемала мерки, ако детето не е навършило поне годинка. Много е мъничка още, светът е голям и страшен, ако смученето на палеца й напомня за мама и я успокоява достатъчно, за да заспи - нямам нищо против.

# 13
  • Мнения: 1 272
Здравей, адаш!
Здравейте!
Дъщеря ми е на 4 месеца и половина и е на изключително кърмене.
Проблема е, че не иска залъгалка и вече е открила, че има "много вкусно пръстче", което пуска приспивателно. Това се случи в началото на 3 месец.
...и продължава вече 3години и 4 месеца Laughing  
Съвет не мога да ти дам, само ще ти споделя, че съм опитвала Даум ексол и други мазила - ефектът е нулев. Очаквам да порастне още малко и да се откаже по някакъв логичен начин.
За протокола - аз самата съм си смукала палеца много дълго време, накрая се отказах от само себе си.
 Peace

# 14
  • Мнения: 1 924
Моите деца също не искат залъгалки.
Големият си смучеше пръстчето доста време,и сега понякога го посуква за приспиване.
lily_b,моя приятелка на 24 години до ден днешен спи с пръст в устата.Но тя е някакъв изключителен случай Mr. Green(За протокола-не са й криви зъбите,но пръстът е-но пък не си личи много)

Общи условия

Активация на акаунт