СПКЯ-как се установява

  • 4 401
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
може ли чрез обикновен ехографски преглед да се установи дали има кисти на яйчниците знае ли някой какви са точните симптоми на ПКЯ има ли нещо общо окосмяването от мъжки тип с ПКЯ знаете ли как се лекуват тези кисти

# 1
  • София
  • Мнения: 2 908
voltarena има страшно много изписано за поликистозата и теми за нея,ето тази е актуална
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396960.0
пиши в нея ако искаш,там има и отговори на всичките ти въпроси. Peace

# 2
  • Мнения: 4 700
Не, не може само с ехографски преглед да се установи.
Консултирай се с ендокринолог, той Ще ти наzначи няколко хормона и Ще установи има ли ПКЯ и евентуално какви са причините zа нея.

# 3
  • Мнения: 195
 последния път като бях на преглед лекаря ми каза че нямам кисти но долкото четох симптомите са засилено окосмяване омазняване на косата болки в яйчниците и нередовен цикъл аз всичко имам само цикълът ми е редовен

# 4
  • Мнения: 4 700
Всички теzи симптоми може да са и от проблеми с инсулина например, или с пролактина. За това е най добре да се консултира човек с ендокринолог, не с гинеколог. Той Ще ти наzначи хормонални иzследвания, евентуално и обременяване с глюкоzа. А Щом цикълът ти е редовен може и ниЩо да ти няма. Болките в яйчниците може да са по време на овулация, което е напълно нормално. Аz по време на овулация вървя понякога прегърбена от болки.

# 5
  • Мнения: 195
дано да е така вече незнам какво да мисля

# 6
  • Мнения: 9 429
Моите кисти се видаха на съвсем обикновен 2Д ехограф.
Един от симптомите ми беше -нередовния цикъл.
Лекуват се продължително с лекарства.Ако няма ефект от тях-следва лапароскопия или операция.

# 7
  • Мнения: 822
сега ПКЯ се установяват на обикновен ехограф с по-восока разделителна споссобност. аз съм с ПКЯ яйчници още от пубертета / цега съм на 39 год./ тогава в началото / преди 20 и повече год./ лекарите казваха, всичко е ОК. обаче когато почнахме бебеправене се оказа обратното. е ние минахме през деветте кръга на АД-а, но имаме своето съкровище / имаме и мъжки фактор/ бладодарение на един прекрасен Човек и перфектен лекар.

# 8
  • Мнения: 195
много се радвам че си успяла да сбъднеш мечтата си този лекар закойто пишеш от софия ли е

# 9
  • Мнения: 822
много се радвам че си успяла да сбъднеш мечтата си този лекар закойто пишеш от софия ли е

писах ти на лични

# 10
  • Мнения: 195
благодаря

# 11
  • Мнения: 560
ПКЯ ми се установи на ехограф. Казаха ми,че ще се лекувам с Хлое и Метформин.
Обаче не ми идва, за да ми се направят останалите хормонални изследвания и имуреактивния инсулин.
Така, че чакам...... чак тогава ще ми назначат терапия.

Общи условия

Активация на акаунт