Как да реша?

  • 995
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте мами имам здравословен проблем и съм изправена пред дилем.Ако можете да ми помогнете със съвети ще съм Ви безкрайно благодарна!Имам едно дете на 5г. и с моят искаме второ,но ми казаха,лекарите естествено,4е имам поликистозни яйчници и две кисти едната 5,6см. другата 3,3.Трябвало да се лекуват,но лечението не се знае колко ще продължи ,а е с противозачатъчни .При това положение Ви е ясно че бебе няма как да стане Cry и аз съм изправена пред въпроса дали да започна лечение или да си правим бебе.Не знам какъв е риска при това положение,но съм чувала,че има жени,които износват и с кисти,моите не са пукливи ...........Не знам ,ако някой може да помогне ,с каквото и да е ,да взема правилно решение да пише.Благодаря на всички предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 1 167
Не може ли да си проведеш лечението и след това да си правите бебе?

# 2
  • Мнения: 332
А докторът какво казва за риска?

# 3
  • Мнения: 3 016
Не може ли да си проведеш лечението и след това да си правите бебе?
И аз така бих те посъветвала  Hug.

# 4
  • Мнения: 377
Аз имам СПКЯ , и го разбрах , когато решихме да правим бебе , като ми спря цикъла за 3 месеца . Отидох на лекар и тя каза ;Какво ще правим - бебе или ще лекуваме ?; Аз попитах за последствията от нелекуването и ..................... ето резултата вече  е на 10 месеца , и последвалота ''лечение - повторение '' , което беше изненадата , така че консултирай се с лекар и давайте за още едно .  newsm10 smile3503

# 5
  • Мнения: 2 447
Какво ти препоръчва доктора?Той не ти ли обясни какъв е риска,ако не ги излекуваш и решите да имате бебе?

# 6
  • Мнения: 63
Според мен тук не е мястото за подобен вид съвети. Най-компетентен по твоя въпрос може да бъде само лекар. Не бъди толкова лековерна като става въпрос за твоето здраве и евентуално за това на бъдещото ти дете. Не се излагай на ненужен риск!!! Naughty  Само това мога да те посъветвам. Успех ти желая каквото и да решиш!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 037
ами обикновенно след цикъл се поизчистват кистите...т.е. ако ти дойде и после ги няма може да пробваш да забременееш преди да са станали новите(ако закъснява може да се пие някой хормонален препарат, който да предизвика цикъл)...
обикновенно лечението е за да ти се  нормализира цикъла и идвайки редовно да не позволи да се образуват кисти.....

аз също пия хапчета, защото иначе правя кисти...док така ми каза, като реша спирам и веднага почваме да опитваме....и най-добре бебето да стане още първият месец....

Най-добре се консултирай с още един лекар.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 037
Не може ли да си проведеш лечението и след това да си правите бебе?
И аз така бих те посъветвала  Hug.

зависи....моето лечение е да пия нон стоп хапчета до времето когато трябва да настъпи менопаузата.......спра ли ги веднага почват да стават кисти....
има хора при които няколко месеца прием решават проблема...

а реално дали кистата е пуклива или не...не знам кой може да го каже...усуче ли се може да се спука.....

# 9
  • Мнения: 651
Не може ли да си проведеш лечението и след това да си правите бебе?
Peace

# 10
  • Мнения: 9 429
Излекувай се първо,а след това правете опити за бебе.Евентуална бременност с наичието на кисти може да бъде застрашаваща за бебето.

# 11
  • Мнения: 30
Благодаря на всички за изказаните мнения,решихме да се лекувам ,а после ако е писано да стане ще стане.Благодаря Ви отново! Hug Praynig Peace

# 12
  • Мнения: 851
Момичетата са ти споделили правилно мнението си - най-добре е да попиташ докторите.
Искам само да отбележа. че когато лекувахме ПКЯ преди повече от 5 години имаше период в който с цел да почина от противозачатъчните хапчета (пиех ги от 16 годишна) и в същото време да не прекъсваме лечението, лекаря ми предписа схема с дуфастон и естрофем, която също действаше безотказано. По време на приема на тези хапчета може да се забременее, те не действат като противозачатъчни.
Успех, но задължително се консултирай с доки.

Общи условия

Активация на акаунт