Пералня и сушилня по отделно или 2 в 1?Каква марка?

  • 2 216
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
  Здравейте! Grinning
  Искаме да се сдобием и с двете,обаче се чудим ,дали да вземем комбинирана 2 в 1 Пералня/Сушилня или по-добре да купим два отделни уреда:единият съответно да пере,другият да суши.
  Имате ли опит със отделни сушилни?Вентилаторни или с конденс?Какви са по-добри?
  Дали комбинираният вариант 2 в 1 си струва?Ще излезе по-евтино,да.Ще спести от пространството,да.Но,дали няма да загубим от качеството?Как мислите?
  Споделете ,моля,вашия опит и размисли!
  Чакам и вашите препоръки за марки. Simple Smile
  Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 236
Има чудесни комбинирани пералня-сушилня, така че за качеството няма какво да се губи. От там нататък зависи от вашия бюджет.
Повечето такива машини ползват кондензиращия метод. Не знам дали имаш представа, затова ще го спомена - при кондензиращите имаш едно чекмедже, в което се събира вода и което трябва да се опразва след всяка употреба. При другия тип има един кюнец, който трябва да се изведе навън, където да излиза парата, т.е. трябва ти отвор през стената.
Има и вградени, които могат направо да се скрият зад вратичка и да се слеят с шкафовете в кухнята. Абе, за пари всичко има  Laughing
Бош и Зануси са добри марки например.
Имай предвид обаче, че при комбинираните машини има разлика в обема, който ще се изпере, и този който ще се изсуши - сушилния капацитет може да е по-малък от този за пране и ще се наложи прането да го сушиш на два пъти.  Например, за комбинираните става дума, сушилните са до 5кг, но пералнята може да е и над 5кг. Но пък може да си вземеш и с еднакъв капацитет.
Един килограм например е 5 тениски или 1 голям чаршаф.
Гледа се и скоростта на въртене на барабана. Хубавите са с обороти 1200-1600 в минута. Колкото повече обороти, толкова по-бързо ще свърши работата, но пък ще има повече гънки след това  Tired Винаги обаче ще ти е необходима машина с възможност да се променят оборотите, така че да можеш да я нагласиш когато пускаш синтетика и въобще по-деликатни материи.
Ще забележиш и че тези машини имат два вида въртене - еднопосочно и двупосочно, от които двупосочното е по-добро, там дрехите не се мачкат!
Има и машини със специална програма "срещу гънки" или "без гладене", може да си потърсиш такава, удобството е голямо.


# 2
  • Бургас
  • Мнения: 195
Предпочитам пералня и сушилня отделно...Въпреки всичко съм скептична за 2 в 1 ooooh! Спряла съм се за сега на марката Candy, но не е окончателно...Имам все още време да мисля Laughing

# 3
  • Мнения: 174
Зависи колко ще я ползваш. Ако нямаш къде или не искаш да простираш и ще сушиш всичкото си пране - по-добре вземи отделно уреди.
Ако ще сушиш само, когато времето не позволява простиране навън - комбинираният уред ще ти свърши работа.

# 4
  • Мнения: 7 414
   Момичета,благодаря ви за включването! Hug
   Кремче Ванилия ,страхотно изчерпателен отговор! thumbsup

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Абсолютно не харесвам уредите две в едно,тоест пералня със сушилня.Имам достатъчно нагледни примери пред себе си на мои близки,никога не бих си купила.Преди две години сменихме старата пералня с нова-Горение.Понеже от много време искам сушилня,много ми се искаше да вземем по бързо и дори бях навита за две в едно-по евтино и заема по малко място.Мъжът ми беше категорично против.Чак сега преди няколко месеца си взехме сушилня.Отново Горение.Предоволна съм от избора.Суши чудесно,по малко шумна е от пералнята,дрехите излизат дори по изгладено отколкото от центрофугата.Нашата е на принципа на изпарението....май така се казва,отзад е с изход за парата,монтирана е на усвоена тераса.
А,Кремче Ванилия,благодаря,осветли ме по един много интересен за мен момент,а именно.всички са ми казвали,че сушилните мачкат.Както писах и по горе,от моята дрехите излизат почти изгладени.Обаче тя върти и на двете страни.О Grinningт това било значи.Мерси.

# 6
  • Мнения: 868
За марка не мога да ти помогна, но си вземете пералня и сушилня по отделно.

Общи условия

Активация на акаунт