Отговори

Анкета

Бихте ли дарили яйцеклетка и бихте ли позволили на съпруга си да дари ген.материал?

Опции:

  • Мнения: 1 045
темата ми се продиктува от това че много мами заявиха жертвоготовност без да се замислят.Даряването на яйцеклетката я сведоха до месечното изхвърляне в тоалетната.
Помислете този път дали наистина сте готови на такова нещо,защото някъде в бъдещето бихте видели човек който прилича на вас.Все пак е носител на гените ви и половината хромозоми са ваши.

# 1
  • Мнения: 185
Отговорих,че няма да даря, но нямам против мъжът ми да стане донор. И това няма нищо общо с "разхождащите се" някъде семейни гени - просто донорството на яйцеклетки е рискова прецедура (каквата донорството на сперма очевидно не е), затова не бих рискувала здравето на репродуктивните си органи. Все пак мисля пак да ги ползвам  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 998
Не бих дарила и вече казах в другата тема защо Peace
Мъжът ми не би станал донор и не мисля ,че нещо би могло да повлияе на мнението му.

# 3
  • Мнения: 4 872
моят отговор е номер 4 . може да ви се стори че е най-егоистичния но не бих искала някаде да съществува 'мое дете' , което няма никога да видя и още повече да немога да съм до него и да се грижа за него. незнам- този казус  дали да се даряват яйцеклетки и семенен материал е доста далече от моя начин на мислене. просто съм доста консервативна  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 387
Гласувах с първата опция и все още смятам, че средата, в която ще расте детето е много по-определяща от половината му гени от яйцеклетката ми или сперматозоида на съпруга ми.

# 5
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Както и в онази тема, така и в тази гласувах с първа опция. И пак повтарям : знам какво е с години да чакаш и да се бориш за дете. Никой не заслужава това.

# 6
  • Мнения: 9 814
Не бих дарила.
А относно съпругът ми- няма нужда да му забранявам или позволявам, това е преди всичко въпрос на личен избор. Говорили сме по въпроса и той не би го направил.

# 7
  • Мнения: 672
Гласувах с опция 4.
За себе си съм обяснила вече - не желая да се подлагам на процедурите, необходими за даряване на яйцеклетка. Това е част от мен, не бих понесла да съществува някъде, без да знам нищо за нея. Относно съпругът ми - водещото в мнението ми е отново егоизъм. Всъщност винаги съм се питала какво кара мъжете да даряват сперма. Дали е само и единствено желание да се помогне? Какви са донорите? Дали са семейни мъже с деца или са самотни и шансовете да създадат семейство са малки? Дали не страдат от някакви мании?

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
В тази си част "Бихте ли дарили яйцеклетка" темата повтаря темата на Джуличка. И няма смисъл от повторения.
Мислех, че идеята беше само за мъжете.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 322
В другата тема съм казала каквото имам да казвам за дарителството на яйцеклетки. Съпругът ми е против стимулацията по принцип, но съм му казала: "Това е моето тяло, аз съм пълнолетна и сама решавам какво да правя с него." Именно защото мисля, че всеки пълнолетен човек е в правото си да решава за себе си и за тялото си, не ми минава и през ум, че мога да му забраня каквото и да било! Ако прояви желание да стане донор, ще го подкрепя - все пак в България има нужда от качествен генетичен материал, какъвто той със сигурност ще осигури Heart Eyes Laughing
Мисля си обаче, че е по-голям проблем с намирането на донорски яйцеклетки, а не на сперма... И все пак, ако се окаже, че има голяма нужда от донори, бих го насърчила, защото съм сигурна, че той до сега не се е замислял по въпроса.

# 10
  • Мнения: 805
Да, бих!
Мъжа ми обаче не е склонен.
А относно забраняването и позволяването...той е голям човек и за нищо не ме пита дали позволявам. Добре поне, че голямата дъщеря ме пита!

# 11
  • Мнения: 3 929
Аз вече заявих в другата тема, че не бих дарила. Затова тук гласувах с 4-та опция - не бих дарила и не бих позволила на съпруга ми. Що се касае до това да забраня на съпруга ми, то е ясно, че аз не мога да му забраня да направи каквото и да било, защото е възрастен и съзнателен човек, който носи отговорност за действията си. Но бих могла да му изтъкна доводите си за това, защо съм против.

# 12
  • Мнения: 1 045
Да, бих!
Мъжа ми обаче не е склонен.
А относно забраняването и позволяването...той е голям човек и за нищо не ме пита дали позволявам. Добре поне, че голямата дъщеря ме пита!
Ами то е ясно че няма как да го спреш ако реши.По-скоро под позволение е дали бихте дали благословията си за такова начинание. Peace

# 13
  • Мнения: 805
Да, бих!
Мъжа ми обаче не е склонен.
А относно забраняването и позволяването...той е голям човек и за нищо не ме пита дали позволявам. Добре поне, че голямата дъщеря ме пита!
Ами то е ясно че няма как да го спреш ако реши.По-скоро под позволение е дали бихте дали благословията си за такова начинание. Peace

Ако ме попита - аз нямам нищо против!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не бих, той... това си е негова работа. Аз нямам абсолютно никакви права над неговия генетичен материал. Откъде-накъде ще му забранявам или разрешавам, пълнолетен е.

Общи условия

Активация на акаунт