Свалихме и нощния памперс:)))

  • 868
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мамчета!

Бързам, да се похваля, че на моята дъщеричка Мая, която е на две години и един месец от снощи свалихме и вечерния пампрес. Дневният го свалихме преди два месеца (на 1 Май ), но за нощния не смеех, че ние още пием млекце към 6-7 сутринта и после спим до към 9. Та с млекцето задължително се и изпишква в памперса. Но в тези жеги реших, че вече е крайно време да го махнем, за да не й спарва дупенцето, че моята е особено потлива. Вечер като сложим памперса след баня и малко след това като й пипна дупенцето, то милото вир вода .

Та от снощи се престраших и го свалих , сутринта докато направя млекцето, Мая се изпишка в гърненцето и след това си изпи все още любимото млекце (от това вече не знам кога ще се откажем) и после само да ни бяхте видели към 8 часа, как блажено спяхме - по гръбче, с ръчички нагоре и встрани и краченца силно разкрачени - като новородено бебе:)))))

Та това е!
Стискайте палци да не се окаже само т. нар: Късмет на начинаещия- и скора да забравим що е туй Памперс. Та тя е вече голямото момиче на мама и тати, пък и скоро Дай боже ще става и кака.


Успех на всички , които вече са на етап - сваляне на памперс.

# 1
  • Мнения: 3 042
Браво!
Все така да е - работата в гърнето!
Е, то не може без инциденти, да не се нагласяш вече само на безпамперсова вълна.
Бързо ли се научи да си казва през деня когато и се пишка?

# 2
Не съм се нагласила съвсем, имам си цял неотворен още пакет, а може и друг да се наложи да купя, но като цяло имам надежда, че вече вървим окончателно към свалянето на памперса.
Един мсец след като го свалихме я хвана някакъв вирус с леко разтройство, та за една седмица пак беше с пампрес - та този род инциденти през лятото не са изключени, дано само да не са много.

Иначе сравнително бързо свикна - без големи трагедии от моя и нейна страна. Първия път се напишка в гащите, станя й мокро и неприятно и после започна да си казва. Мая иска на гъ'нето. Естествено и аз я подканям от време на време и тя си ми казва кога има и кога няма.Пишвала е по малко в гашите преди да се усети да ме предупреди , както и имаше случай направо да я свърши в гащите, но съвсем в рамките на нормалното за мен.Никога не съм я укорявала или правила трагедии от това. Даже като дойдеше да ми каже,че е мокра аз я успокоявах с думите, че Мая без да иска се е изпуснала  и така.  На вън поливаме с удоволствие цветенцата и дръвчета.  
За първи път я пробвах миналото лято, но тя беше само на годинка и малко, та изобщо не стана работата и съответно не сме се мъчили повече. Тогава пишкаше навсякъде, но само не и в гърнето, въпреки че с харктерните му там звуци обясняваше, за какво се използва туй чудо. ПОлзваше го предимно за шапка, да си слага вътре играчките, сядаше на него, но като й се допишкваше - ставаше, клякаше отстрани, правеше си локвичката, на която после да се любува и пак се заиграваше на гърнето.

Но към втората годинка вече всичко си е много по осъзнато при нея. Та изхождайки от собствения си опит смея да твърдя, че това е ориентировъчно възрастта за осъзнатото приучване към гърне. Късмет, че при нас съвпада и с летния сезон.
Успех още веднъж на всички.Ако не стане от първия път не насилвайте детето. Пробвайте пак след месец - два или колкото там прецените. Най-важното е да не насилствено според мен.

# 3
  • Мнения: 364
Браво на вас!
Отлично разбирам радостта и вълнението ти! Ние с Дани го преживяхме миналото лято. Grinning Все още имам половин пакет Памперс , 5 номер. А догодина ще го преживяваме с малката ми принцеса.  Rolling Eyes
Пожелавам ви сухи и спокойни нощи ! Е без аварии не минава, но да са малко ! Laughing

# 4
  • Мнения: 713
Браво на голямото момиче и на търпеливата мама Grinning .
Винаги с интерес чета какво пишат мамите по темата гърне и махане на памперс защото и нас това ни чака след някой и друг месец.

# 5
  • Мнения: 1 655
Браво, поздравления!
Ние сме на 1г 8м и от 3 седмици сме махнали памперса през деня. Слагаме го на гърнето често, но още не се е научил да си казва. Иначе казва 'БРАВО' (пляска с ръчички) когато се изпишка в гърнето и съответно всички около него трябва да пляскат. Така с поощрение трябва;)  Иначе си прави и локвички из къщи все едно си имаме кученце което припикава от време на време Simple Smile Мисля че без памперс в тези горещини е по-добре. Нощем не си позволяваме да го слагаме без памперс още но и това ще стане:)

# 6
  • Мнения: 1 022
на 1.7 г и от 1 месец сме без памперси
напишал ми се е само 2 пъти и то защото беше болен и явно от Т не е усетил

та пожелавм успех в начинанието

# 7
  • Мнения: 8 769
Браво бебче, поздравления! Ние засега махнахме само дневния, за нощния май още не сме готови, но все пак сме и по-малки от вас-само на 17 месеца сме! Wink

# 8
  • Мнения: 1 975
Браво.....  Sign Exclamation

# 9
Ex, Туфи, та това вашето си е за поздарвления Grinning  
На вашата възраст изобщо не ни правеше впечатление, че ни е мокро дъното. То  идваше и есеннно-зимния сезон тогава, та не съм и мислела да го свалям, но просто исках да я пробвам, как ще реагира. Пишкаше си в гащите без да й дреме на дупето.

Благодаря ви  на всички за поздравленията и аз да се отчета все пак.
Откакто сме го свалили нощния памперс до сега имаме вече две изпускания вечер. Второто е било снощи, ми докладва свекървата, но предполагаме,че й е било по-хладничко, нали и времето се захлади...
Та не сме съвсем безаварийни, но все пак като цяло овладяваме положението. Аз не съм се и надявала,че ще минем без нито една мокра вечер - поне  в началото. Важното е да са нарядко тези случаи и с времето съвсем да изчезнат. Все пак нощния памперс сме го свалили едва от една седмица.

Общи условия

Активация на акаунт