Не трябвало да се спи по гръб?

  • 1 468
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
В един немски сайт четох , че особено към края на бременността не трябвало да се спи по гръб , защото бебето е вече тежко и притискало някаква артерия . Сайтът е сериозен ( www.eumom.com ) Вие чували ли сте подобно нещо ?
Много кофти бе , не стига ,че по корем не може да се спи , а сега и по гръб .  Tired

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Това за първи път го чувам. Аз спях само на гръб, защото на страни ми пречеше корема особенно в последния месец. Освен, че хърках като дъскорезница друго не ми се случи. Свиркай си. Важното е да не се притиска бебчето.

# 2
  • Мнения: 5 577
И аз мисля, че нещо такова бях чула, затова на една страна - толкова един месец не е проблем.  Laughing

Ти не се вглъбявай много в такива четива, не водят до нищо добро.

# 3
  • Мнения: 296
Съвсем наскоро зададох и аз такъв въпрос, това го пише в доста от книгите за бременността, които имам. Даже в някои от тях не се препоръчва и в началото на бременността, защото тази поза изравнявала стените на матката и бебо се притискал newsm78. Но засега си спя по гръб, защото ми е най-удобно, това което забелязвам отскоро обяче е, че почти винаги като легна по гръб и получавам краткотрайни контракцийки Rolling Eyes Май трябва по-често да си сменяме позите и това е Laughing

# 4
  • Мнения: 816
Да,  верно е, момичета. Към края на бременността матката натежава много (около 1кг. и нещо) и при лежане по гръб притиска горната "куха " вена, която излиза от черния дроб. В резултат се намалява притокът на кръв към сърцето , от което спада кръвното налягане. Това е синдром, който си има и име, но не го помня. Мисля обаче че не е при всички жени така. При мен е така. Може да рабзерете дали сте в тази група, като когато лежите по гръб усещате че ви става лошо , не можете да дишате, завива ви се свят и т.н.
Хайде, не се тревожете, почивайте си както ви е удобно и конфортно.

# 5
  • Мнения: 46 437
На мен като ми мереха тоновете и ме гледаха на ехограф накрая винаги ми предлагаха да се обърна на една страна, а не по гръб, ако чувствам тежест и дискомфорт от тежестта на бебето, водите и т.н. и в поликлиниката и в болницата. А за спане винаги за ми казвали на една страна,но аз по принцип по друг начин не мога да спя, така че не ми беше трудно за изпълнение  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 640
На мен като ми мереха тоновете и ме гледаха на ехограф накрая винаги ми предлагаха да се обърна на една страна, а не по гръб, ако чувствам тежест и дискомфорт от тежестта на бебето, водите и т.н. и в поликлиниката и в болницата. А за спане винаги за ми казвали на една страна,но аз по принцип по друг начин не мога да спя, така че не ми беше трудно за изпълнение  Laughing

да, на когото са му правиле запис и е бил кофти, знае, как като га накарат се обърне наляво нещата се оправят.

# 7
  • Мнения: 8 505
Да,и аз съм го чувала,но на мен така или иначе в един момент ми стана некомфортно да спя по гръб и започнах на една страна.

# 8
  • Мнения: 941
и аз знам че не е хубаво да се спи по гръб.На мен ми се случваше да се събудя по гръб и затова когато легна на една страна(най-добре на лявата)си слагам възглавниза на гърба така че като се обърна да не е съвсем по гръб.много е удобно.а под корема си подпирам възглавничка за да не ми тежи

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Най-добре е да се спи на лявата страна..точно заради артерията, която се притиска от бебето. И то не само към края...а по принцип по време на бременоста.

# 10
  • Мнения: 6 472
И на мен доктора ми го каза. По тази причина сега направо няма спане нощно време. Като легна по гръб ми е гадно, като легна на ляво, бебето си бута някакви крайници под ребрата ми и се будя от болка. На дясно ми е най- удобно, ама и на там не било желателно, защото пък плацентата ми била там. Абе въобще вече икам да раждам Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
И на мен днес ми го казаха на консултацията - със спането по гръб - до тук. Но аз и без тово на гръб не спя хич не ми е удобно, само дето като си легна на една страна понякога беби почва много да рита и не мога да спя  Laughing, за това четох, че можеш да си слагаш под корема една възглавница, и между двата крака също - пробвах поне под корема на мен ми помага  Laughing

# 12
  • Мнения: 6 315
Да, така е. Аз и без това не можех да спя по гръб - ставаше ми лошо  Rolling Eyes. В предродилна си лежах на една страна, защото иначе имах чувството, че се задушавам.

# 13
  • Мнения: 353
Най-добре е да се спи на лявата страна..точно заради артерията, която се притиска от бебето. И то не само към края...а по принцип по време на бременоста.


 newsm10 newsm74
точно така е. моя доктор от края на 3-тия месец ми каза да започвам да свиквам само на една страна. може леко полу по гръб ако си сложиш възглавница зад гърба, за да се облегнесх на нея. но това с притискането на артериите е кофти както за мама, така и за бебо - и двамата остават с по-малко кислород. аз вече спя с 3 възглавници и си ги нагласям в полусън като се въртя. или използвам таткото за възглавница  Hug

# 14
  • Мнения: 763
И на мен ми ставаше много лошо по гръб. Имах чувството, че се задушавам. И на секциото бяха няклонили леглото, после го изправиха да ме шият.

Общи условия

Активация на акаунт