Рецепта за сладки с кокосови стърготини ?

  • 8 707
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Помагайтеееее, бяха намалени и си купих повечко........ имам около половин килограм кокосови стърготини Crazy (бяха повече, ама другите ги омахаха натюр с лъжицата) Embarassed Искам някакви дребни сладки, където основната съставка да е кокосови стърготини.

# 1
  • Мнения: 1 777
Поразрови се малко имаше една рецепта казваха се кокоски не помня кои я беше пуснал Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Супер! Моя специалитет!! не са точно основна съставка стърготините, но гълта доста  Laughing
Съставки:
1/2 кг натрошени бисквити /или смлени, както е по-удобно/
3 яйца
1 1/2 чаша захар
какао на прах /аз слагам на око, може би 2-3 лъжици/
300 гр масло /аз го правя с маргарин/
Забъркваш всичко, като накрая оставяш бисквитите. Добавяш ги постепенно. С миксера става супер лесно и бързо. След това правиш топки от сместа и ги овалваш в стърготините. Ако не ти стигнат бисквитите за да стане хубава не-лепкава смес, добави още, а може и да спасиш положението с галета  Laughing После в хладилника да се стегнат и готово!

# 3
Кокосови курабии
 600 гр, брашно
200 гр,захар
 250 гр.кокосови стърготини
250 гр.масло
2 яйца 1 с.л. ром,коняк или някакъв ароматен ликьор
щипка сол
От всички продукти се замесва средно твърдо тесто
Отделят се малки топчета и се поставят в намаслена тава за печене.Ако много се размекне тестото го прибирам в хладилника да постои.По рецепта се мажат топчетата със жълтък и отгоре пак кокосови стърготини,но готови и изстинали ги поръсвам с пудра захар,че нещо много кокосово ми става,по желане може да се намажат с жълтък и поръсят със захар,като при традиционните рецепти.

Кекс с мармалад и кокосови трохи

1 3/4ч. брашно с набухвател:
125 гр безсолно масло:
 3/4ч. захар
 2 яица леко разбити
1/3ч. мармалад
1/4ч. кисело мляко:

КОКОСОВИ ТРОХИ:
1/2ч.захар(кафява):
 1/2ч. брашно:
1/2ч. сухи кокосови стърготини:
 90гр. безсолно масло.
1.Загрейте фурната на 180 градуса,намаслете кръгла форма за кекс,пресеите брашното в голяма купа и направете кладенче в средата.
2.Стопете маслото и захарта в малка тенджерка на тих огън и разбъркаите докато захарта се разтвори и свалете от огъня. В малка купичка разбиите яицата мармалада и киселото мляко.
 3. Прибавете маслото и яйчената смес към брашното. Разбъркайте с дървена лъжица докато се смесят. Сипете го в приготвената форма и го загладете отгоре.
 4.ПРИГОТВЯНЕ НА КОКОСОВИТЕ ТРОХИ: Смесете захарта брашното и кокоса в купа, прибавете и маслото и стриите с пръсти докато стане на трохи.Накрая поръсете трохите във формата върху другата смес.Печете 40 минути или докато клечката за зъби забодена в средата на кекса излезе чиста. Консумира се и топъл и студен със сметана или ванилов сладолед.Отне ми повече време да го напиша отколкото да го приготвя,хубавото е че не се използва миксер

ШОКОЛАДОВИ КОКОСКИ
Пече се блат за торта в правоъгълна тава (или квадратна)
5 яйца
1 не пълна ч. захар
2 не пълни ч. брашно
1.ванилия
1 бакпулвер

Тавата се маже с олио и поръсва с брашно. Пече се в умерена фурна

Оставя се да изстине и се реже на малки квадрати ( колкото кибритена кутийка ).

За соса:
300 гр. шоколад (черен)
100 гр. краве масло
700 мл. прясно мляко
50 гр. ром
Всичко това се стопява на котлона (първо шоколада, после маслото ..)

Отделно в чиния се изсипват около 2 шепи кокосови стърготини
или смлени орехи.

Идеята е следната:
Готовите квадратчета се топят в шоколадовия сос и веднага се овалват в кокосовите стърготини.
Редят се в поднос и се оставят една нощ в хладилника.


Изглеждат така

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Почвам ги ей сега тез рецепти Simple Smile Искам поне две да направя. После ще ви кажа казало съпружието за кокоските Simple Smile

# 5
  • Мнения: 780
Ето ги и моите дребни сладки с кокосови стърготини (без печене).
Количествата са приблизителни.

натрошени бисквити (около 250 гр)
кокосови стърготини (1 чаша)
какао (2-3 супени лъжици)

подсладено кондензирано мляко (1 кутия - 400гр)

Всички сухи продукти се смесват добре. Прибавя се кондензираното мляко и се обръква до получаване на хомогенна смес (трябва да е доста гъста, ако е необходимо се добавят още кокосови стърготини). С мокри ръце се оформят топчета, които се овалват в кокосови стърготини или шоколадови пръчици. Трябва да престоят в хладилника поне 2 часа. Да ви е сладко!

# 6
  • Мнения: 1 517
Хайде и от мен нещо (не е дребни сладки, но е СУПЕР!).

Бисквитено руло с кокосов крем

1 1/2 пакет бисквити "Закуска", 1 ч. пудра захар, 4 с.л. какао, 100 г гореща вода, 50 мл ром (коняк), за пълнежа - сметана или краве масло и кокосови стърготини.

Бисквитите се счукват наситно. Прибавят се половината захар, какаото, водата, ромът. Омесва се добре и се разстила на правоъгълник върху фолио. Отделно се разбива сметаната (в оригиналната рецепта е с 1 пак. краве масло, а аз предпочитам сметана) с останалата захар и кокосовите стърготини. Кремът се маже върху блата и се навива на руло във фолиото. Стяга се добре и се оставя в хладилника за няколко часа.

Общи условия

Активация на акаунт