Контрацептивна спирала "МИРЕНА"

  • 19 743
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Момичета, въпросът ми е има ли някоя от вас, която да ползва тази спирала и доволна ли е. На мен ми я сложиха преди няколко часа, но чувствам дискомфорт и започват да ме налягат съмнения. А е доста скъпичка...

Последна редакция: ср, 31 авг 2005, 13:39 от andulina

# 1
  • Мнения: 1 214
Поправи заглавието!МИРЕНА е спиралата ,а не Мирела  Wink
До колкото знам е нормално да има дискомфорт известно време след поставянето.

# 2
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Аз я използвам от 6 месеца. В началото и аз чувствах дискомфорт, но сега вече всичко е наред. Цикълът ми е само няколко дни и нямам никакви кръвоизливи. Преди ползвах Копър-Т, но я понесох само пет месеца. Цикълът ми беше над десет дни.
Бъди спокойна всичко ще се оправи до няколко месеца.
Мога да кажа, че Мирена е революционен противозачатъчен метод.
 

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Колко струва"Мирена"?След раждането мисля и аз да си поставя спирала.

# 4
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Цялото удоволствие излиза около 300-350лв. Но си заслужава.

# 5
  • София
  • Мнения: 469
 И аз скоро мисля да си сложа. До сега не съм чула отрицателни отзиви.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Цялото удоволствие излиза около 300-350лв. Но си заслужава.




Много бре:-))) Какво има в нея ,злато?

# 7
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Сметни  си - по  20лв. за  противозачатъчни хапчета на месец и около 5лв за дамски превръзки и целия дискомфорт по време на цикъл... Всичко това за около 5 години. Мисля, че си заслужава!!!! Thinking

# 8
  • Мнения: 356
Момичета, благодаря за отзвузите. 2 дена след поставянето и аз се чувствам вече нормално. На мен ми взеха 300 лв. за спиралата и 50 лв. за поставянето. Не мисля, че е скъпо като го разхвърлиш за 5 години. Гледах и рекламния филм, където се говори, че помага при жени с миомни възели, ендометриоза и някой други заболявания. Надявам се да си внеса спокойствие през следващите 5 години!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.

# 10
  • Мнения: 356
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.
Е при нас по-малко лекари се наемат да я слагат тази спирала, може би за това е толкова цената. Аз си ги броих 350 лв. като отче наш.

# 11
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.

Тази спирала не се наемат да я слагат всички лекари. Съветвам те да не те използват за опитно зайче и някой да се учи на теб, защото е доста скъпичко удоволствие. Опитните лекари взимат по 50лв. за поставянето. А ако си я намериш в някоя аптека по 280лв. по-добре пиши тук къде, та и други дами да имат полза.

# 12
  • Мнения: 356
Момичета, 5 дена от както ми я сложиха и все имам нещо кафеникаво, цапащо. Да ли е нормално - при вас така ли беше?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 440
Много ми хареса тая тема  Hug . Сега като гледам , че има добри отзиви и аз ще се наредя на опашката  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 590
И аз съм с такава спирала от 10 месеца.То си пише какви може да са страничните ефекти но все пак всичко е строго индивидуално.Първите дни е нормално да прокървиш почти като при менструация.За това кафеникаво зацапване и аз имах доста време не е постоянно.Казват че е нормално.И болки имах,и напрежение в гърдите,менструацията ми се удължи от 3-4 дена стигна до 15 дена,имах и малко главоболие но не знам дали е от това защото и преди си го имах и сексалното ми влечение намаля..НО това беше първите месеци и лека полека започнаха да се нормализират нещата.Менструацията сега чак ми се намали и дори този месец за първи път изчезна което е типично за спиралата.Но въпреки дългата менструация нямах такива болки както преди и не е толкова обилна.Пак казвам че с други съм говорила и не е така,скоро след това им изчезва менструацията нацяло...

Общи условия

Активация на акаунт