Колко дни в месеца може да се забременее ?

  • 85 788
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Значи спора стигна до никъде,защото аз си мислех,че са поне 8-9 дни,а опонента ми твърдеше 1-2.
Относно приятелите ми те мислеха,ама като всички на тази възраст не с точната глава(иначе са много добри момчета)

# 31
  • T"A
  • Мнения: 2 515
По-скоро опонентът ти е бил прав - смята се, че има около 2-3 дни в месеца, в които може да се забременее. Проблемът е, че кога са тези 2-3 дни можем да установим само с лекарски преглед - фуликометрия, проследяване с ултрасаунд. За това реално риск има по всяко време, жена с редовна менструация (24-34 дневен цикъл) приблизително между 10-я и 20-я ден е най-фертилна (т.е. способна да забременее)  Peace

За предпазване от бременност ползвайте презарватив - методът на "сигурните дни" е доказан като неефективен и не се препоръчва от много, много години насам  Peace

# 32
  • Мнения: 249
За да се забременее е необходимо жената да бъде в овулация .Тя обикновенно настъпва на 14 ден  броено от първия ден на последната ти менструация.Разбира се може и да настъпи и по рано и по късно не точно на 14 ден.Овулацията трае около 12 - 24 часа .В месеца понякога може да настъпят и две овулации.Успех Hug
Според това един, два дни! А аз си мислех, че е един ден!  bouquet

# 33
# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Може да се забременее в 2 -3 дни, но фактически "опасни" са 5-6.

# 35
  • Мнения: 249
Може да се забременее в 2 -3 дни, но фактически "опасни" са 5-6.
А баба ми е забременяла, когато е била в цикъл! Странно!  bouquet

# 36
  • Мнения: 636
Овулацията е 1 пиков ден и два около него .. значи стават 3 Peace
Относно оцеляването на сперматозоидите, знаете, че те са "големи гадинки" Crazy и се спряват и през останалото време, ако не им се пречи, тоест ако киселиността на влагалището е намалена и не ги убива.

Големи глупости ...  Laughing Нали, за да има оплождане, нещо си трябва да се оплоди. При положение, че няма яйцеклетка какво точно ще се оплоди, или ти си мислиш, че по всяко време има на разположение зрял фоликул  Laughing

# 37
  • Мнения: 568
Овулацията е 1 пиков ден и два около него .. значи стават 3 Peace
Относно оцеляването на сперматозоидите, знаете, че те са "големи гадинки" Crazy и се спряват и през останалото време, ако не им се пречи, тоест ако киселиността на влагалището е намалена и не ги убива.

Големи глупости ...  Laughing Нали, за да има оплождане, нещо си трябва да се оплоди. При положение, че няма яйцеклетка какво точно ще се оплоди, или ти си мислиш, че по всяко време има на разположение зрял фоликул  Laughing

Е, айде сега чак пък глупости...  Rolling Eyes Момичето е имало предвид, че сперматозоидите оцеляват (теоретично) до 5 дни в благоприятна среда в търпеливо чакане на яйцеклетката. Така оплождане може да настъпи няколко дни след половия акт..., когато настъпи овулацията.

Много пъти вече съм казвала, че според статистиките най-големи шансове за забременяване има при полов акт в дните преди овулацията, отколкото в деня на овулацията... Тоест, въпреки че няма на разположение яйцеклетка в момента на половия акт, пак е възможно от същия да се постигне зачеване  Peace

# 38
  • Мнения: 388
Айде и аз да се намеся в спора - Яйцеклетката живее и е годна за оплождане до 45 часа след овулация. Сперматозоида - до 72 часа. Толкова. Не си го измислям, казал ми го е гинеколог.

# 39
  • Мнения: 491
Краставичка яйцеклетката няма как да се оплоди след овулацията понеже тя умира , и започва нова фаза наречена лутеална фаза Peace

# 40
  • Мнения: 568
краставичка, тук никой нищо не си измисля! Просто споделяме кой какво е прочел и чул  Flutter

Сигурна съм, че всяка лаборатория и всяко изследване в различните страни и десетилетия ще дадат различни отговори на зададения от автора въпрос. Точно защото физическите характеристики на всеки човек са силно повлияни от начина му на живот, гените, имунитета, расата, климата и т.н.

Има мъже, чиито спермита оцеляват само два часа  Sad Това, обаче, не означава, че трябва да приемем, че в месеца може да се забременее само два часа... И тъй като няма как да знаем на нашия партньор войниците до колко издръжливи са (освен, ако не сме направили спермограма), то тогава е редно да приемем за възможни дни на забременяване максималния брой дни, за които се знае от научни изследвания (тоест 5)... Малко вероятно е да се забременее от акт 5 дена преди овулацията, но е възможно (разгледайте графиките към fertiltyfriend и ще се убедите).

Колкото до яйцеклетката, това което аз съм чувала/чела е, че живее и е годна за оплождане до 12-24 часа след пукането на фоликула. Не съм срещала в научните статии период от 48 часа(още по-малко от 45 часа  Mr. Green)

# 41
  • Мнения: 388
Краставичка яйцеклетката няма как да се оплоди след овулацията понеже тя умира , и започва нова фаза наречена лутеална фаза Peace

Овулацията е процеса на пукане на фоликула и отделянето на яйцеклетката от него. След това отделяне яйцеклетката е годна за оплождане известен период от време (аз знам за 48 часа /извинявам се за печатната грешка по-горе/).
Разбира се, за всеки е индивидулано, но въпроса на темата е колко дни в месеца може да се забременее - отговора е точно в този период след овулацията, през който яйцеклетката е годна за оплождане. Няма значение кога е била овулацията или колко дена преди или след това сперматозоидите са попаднали на мястото и колко време те издържат там.

# 42
  • Мнения: 568
Явно интерпретираме въпроса на автора на темата по различен начин и от там идва разликата в отговорите ни  Flutter

Естествено, че зачеването се осъществява тогава, когато и яйцеклетката и сперматозоидите са по едно и също време на едно и също място, в това спор няма. Според мен, обаче, авторът питаше точно за дължината на фертилния прозорец, тоест в колко дни от месеца половият акт носи потенциален "риск" от забременяване... Като пример беше посочена "злочестата"  Crazy съдба на негови приятели, които уж заобиколили овулацията, а работата пак станала...

В отговор на така разбрания от мен въпрос, посочих като главен виновник за такива "грешки" заблудата, че щом в момента няма яйцеклетка в наличност, значи няма опасност от зачеване  Peace

# 43
  • Мнения: 491
Краставичка ти май не разбираш че без да си в овулация няма как да забременееш , а отговора е ясен в дните около овулацията /която е 12 - 24 часа /, примерно пет се прави секс по често за да може да се оплоди  яйцеклетката  . sun

# 44
  • Мнения: 526
голям спор ей Simple Smile

яйцеклетката живее до 24 часа (максимум). ЕДИНСТВЕНО тогава може да бъде оплодена.  А КОГА са тия 24 часа е по-сложният въпрос:)

Кога е овулацията, колко време ще оцелеят сперматозоидите..кога е най-подходящо да се прави секс с цел забременяване или незабременяване.  Това са нещата на които по-трудно може да се даде категоричен отговор и от които зависи в крайна сметка крайния резултат:)

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 11:30 от nlight

Общи условия

Активация на акаунт