Все зелени аки! Защо, бе, защо???

  • 1 963
  • 30
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
От пет дни сме все със зелено ако, ама силно зелено - като трева.  Shocked Спряхме още в петък новите храни, защото бебка беше крива и не искаше да ги яде, но аките са си все така зелени.  Sad Вече много ми писна от тая история - все сме с разстройство и зелено ако и то - когато е само на кърма! Rolling Eyes Пак ме подгони параноята с непоносимостта към кърмата.  Crazy
И изобщо - защо са зелени, бе, хора? Ще откача вече...

# 1
  • Мнения: 1 722
Зъхи, това което сега се сещам е че акото на бебо става зелено когато му е студено или е измръзнал, настинал. Има ли нещо такова при вас?

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе мислих за това, ама може ли пък толкова дни все да е настинала, при условие, че още от неделя взех мерки, защото го заподозрях и я загрявах, даже слагах топличко на корема и оттогава поначало взех да я обличам повече...  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 244
Зъхи да те успокоя миличка Hug
Моя син докато беше само на ккърма си акаше изключително и само зелени акита. Като го захраних започнаха да покафеняват, ама пак имаше дни когато си бяха зелени
Не е непоносимост към кърмата, успокой топката. Ама и къде ги раждаш такива мисли бе жена! newsm78

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ама тя досега все жълтичко акаше...

# 5
  • Мнения: 4 915
Мариела  си имаше разноцветни акита, докато беше само на кърма - къде оранжево, къде кафяво, понякога зелено. Специално за зеленото забелязах, че го "сътворява" в горещините.  Wink Когато й е топло - в зелено.  Mr. Green
Цветът не е толкова притесняващ, важното е да не са черни и да не променят рязко консистенцията си (по Б. Спок).

# 6
  • Мнения: 4 244
Нищо не и пречи и зелено да ака. Това е леко изменение при ферментацията нищо повече.
Доколкото си спомням моя детски лекар - когато бебето оползотворява кърмата докрай тогава става зеленикава

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нищо не и пречи и зелено да ака. Това е леко изменение при ферментацията нищо повече.
Доколкото си спомням моя детски лекар - когато бебето оползотворява кърмата докрай тогава става зеленикава

Ново сто!  Shocked Един казва - от студеното, друг - от горещото, трети - от недобре усвоена кърма, четвърти - от напълно усвоена кърма...  Crazy Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 244

: Е...и мистерията с тия зелени аки!  Laughing


Приеми ги като част от пейзажа  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 11:10 от "Стройна" фиданка

# 9
  • Мнения: 763
Аз знам, че се получават или от претопляне, или от охлаждане.
И на нас ни се случваше, но не съм се притеснявала, защото то на всички се случва.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз мисля,че просто много се вглеждаш заради проблемите,които имахте.И при нас се изрежда цялата палитра,и докато бяхме само на кърма,и след захранването - имали сме и такива прекрасно-тревисти акита,но след като беба се чувства добре,въобще не съм им обръщала внимание - изчезват както се появяват и толкова.Така и никога не разбрах от какво са - свързала съм ги само с едно нещо,което вие сигурно не ползвате - със сиропа за кашлица на д-р Тайс,той е една безумна тъмнокафява лепкава течност и явно прекалено многото захари й идваха в повече,тогава задължително аките ставаха тревисти.Но се е случвало и без него,та едва ли това е единствената причина.

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз мисля,че просто много се вглеждаш заради проблемите,които имахте.И при нас се изрежда цялата палитра,и докато бяхме само на кърма,и след захранването - имали сме и такива прекрасно-тревисти акита,но след като беба се чувства добре,въобще не съм им обръщала внимание - изчезват както се появяват и толкова.Така и никога не разбрах от какво са - свързала съм ги само с едно нещо,което вие сигурно не ползвате - със сиропа за кашлица на д-р Тайс,той е една безумна тъмнокафява лепкава течност и явно прекалено многото захари й идваха в повече,тогава задължително аките ставаха тревисти.Но се е случвало и без него,та едва ли това е единствената причина.

Не, при нас няма никакво лекарство... А дали мога да си продължа със захранването, че го спрях заради акото, ама като гледам оправия няма...  Rolling Eyes

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изчакай още ден-два,ако искаш - но ако Емата е весела и жизнена,не виждам причина да чакаш дълго.Така или иначе докато трае захранването стомахчето й се приспособява към новите храни и ще има такива епизоди на непълно храносмилане и странни акита.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И при нас цветът варира постоянно - от светло жълто до тъмнозелено-кафяво. Аз лично се ориентирам повече по миризмата, отколкото по цвета. Ако изпражненията продължават да имат онази сладко-кисела миризма, типична за кърмено бебе, мисля че няма проблем.
До сега само веднъж сме имали по-различна миризма и определоно бяхме тръгнали към разтройтво. За щастие и мина бързо и без лекарства.

# 14
  • Мнения: 397
Моя приятелка кърмачка като теб се чудеше дълго време за зелените акита ходеха по доктори, и накрая тя сама се светнала че е от Малтофера. Изписали й го щото им се видяло анемично бебето  Shocked Кърмаче, на 3 месеца наддаващо по килограм на месец, но това е друга тема....
Та тя приемала Малтофера за хранителна добавка и когато я питали бебето дали пие лекарства - тя казвала НЕ, а всъшност той оцветява акитата и на голям човек камоли на бебе Wink

Общи условия

Активация на акаунт