За сокчетата и пюретата

  • 1 049
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 356
Една мама ми каза,че направо е почнала с пюретата,прескачайки сокчетата.
Може ли така?Аз още не съм давала на моята ламя сокче,и се чудя дали да чакам още или да му дам?!!

# 1
  • Мнения: 763
Прескочи ги. Много ти е малко детето за сокчета. Синът ми сега навърши 5 месеца и още не съм му давала сокчета. Някъде след месец-два ще започна да му давам.

Пюрета дадох след навършени 4 месеца.

# 2
  • Мнения: 3 663
може да се прескочи
таня яде плодово пюре от третия месец а сокчета от седмия Simple Smile
така си ни върви захранването по инструкциите на педиатъра

# 3
  • Мнения: 46 438
Не давам сокчета, само пюрета.

# 4
  • Мнения: X
Може, може и хич да не даваш сокчета  Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 213
В списание "9 месеца" пишеше, че сокчета се дават от втория месец - броя от месец април. Педиатърката ми също така ми каза и аз му давам на моя Йоан от началото на втория месец сок от моркови по 30 мл сутрин, а сега сме в третия и му давам сутрин и следобед и от ябълка и от грозде. Трябва да започна с пюретата (плодови) вместо едното сокче, пак според лекарката. На соковете на Хип пише, че са от 4 месец, а някои мами са писали, че се дават по-откъсно, но ние нямаме проблеми и щом бебчето ти е змейче, (както си писала), то също като Йоан ще го пиете бързо-бързо и ще се мръщите като свърши. Колко са 30 мл за такива ламички! Simple Smile

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Най-добре наистина ги прескочи, а с пюретата почти най-най-рано след 4 навършени месеца Hug

# 7
  • Мнения: 139
Аз започнах да давам сокчета на моята малка ламя Laughing от края на 2 месец.В началото ги прецеждах през марля за да са бистри без целулоза и да се усвояват по-лесно.Предпочитам домашно приготвените сокчета,сега вече сме на пюрета.Моето мнение е,че трябва да се започне с бистри сокчета защото са по-лесно усвоими и са богати на витамини,а с пюретата да се изчака до 4 месец.

# 8
  • Мнения: 5 299
Аз давам сокче само ако се наложи да я разхлабвам(сини сливи)

# 9
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
В книгата, която ние ползваме, пише, че захранването става от 4-я месец, а соковете да се дават от 2-я месец, като количеството е 10мл за брой месец т.е. 2x10= 20мл сок на ден през втория месец.
Но не е задължително да даваш сок, пък и зависи най-вече от детето - моя герой се запече и педиатъра му спря соковете. Sick
И сега рядко му ги давам - пасирам му пресни плодове направо за кашата Peace

# 10
  • Мнения: 8 505
Можеш да пропуснеш соковете съвсем спокойно.

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можеш да прескочиш соковете. При нас тъкмо се отървахме от коликите и със сока пак ги върнахме. Сега не иска плодово пюре, а само сок и пресни плодове. Пие повече от литър сок разреден вода на ден.

# 12
  • Мнения: 215
Това със сокчетата май само в България го има , особено на 2-месечно бебе . Shocked

# 13
  • Мнения: 46 438
Това със сокчетата май само в България го има , особено на 2-месечно бебе . Shocked

Абсолютно! ... но ми писна да го повтарям  smile3515

# 14
  • Мнения: 3 356
Не , че бързам , но бабата дава зор-да не се изпускат хубавите плодове. Thinking.И ние още се борим с колики и не мисля да си докарвам допълнителни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт