Силиконови зърна,колики и кърмене

  • 1 373
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Бебенцето ми от 2 дни има колики.Както сте писали - не могат да се объркат.Тази нощ плака(пищя) от 1.30 до 6 сутринта.
Кърмя я със силиконови зърна, тъй като много ме разрани.С тях се справям много успешно.Кърма имам.
Но се чудя дали не й причинявам повече колики с тези  изкуствени зърна.Не ми се ще да й давам друга храна,а не мога да й предложа й моите зърна защото са много зле.
Моля ви дайте съвет

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Със силиконовите зърна раните ще ти минат доста по-бавно - това от собствен опит ти го казвам.Но и знам какви болки са,така че ти ще си прецениш кога си готова да ги махнеш,за да опиташ отново на голо - но това е единственото спасение.За да ти минат по-бързо рагадите,ходи гола до кръста неперкъснато (бебе е мъничко,така че най-вероятно седите основно вкъщи и няма да ти е проблем).Не мий зърната нито преди(освен ако не ползваш Гармастан - той трябва да се отмива,но в този случай е по-добре да минеш на Лансинох,който не се отмива и е по-щадящ за гърдите),нито след кърмене.След кърмене намажи зърната с 1-2 капки кърма и остави да изсъхнат на въздух,след това мажеш с кремчето и по възможност продължаваш да ходиш с открити гърди.Така раните ще заздравеят най-бързо.След това опитай отново да се кърмите без тях,като много внимаваш как слагаш бебето на гърдата - в статиите в библиотеката е описано как точно се прави и по какво да разбереш дали е захванало правилно - раните стават от това (освен ако не си с плоски зърна - но пък те се изтеглят успешно със силиконките за 1-2 седмици).
За коликите за момента не можеш да направиш много SadОпитвай всичко,което знаеш - капки,носене в позата за колики,сешоар на коремчето...
Бързо да ти минава и да пишеш как си Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Кърмих със силиконови накрайници близо три месеца (плоски зърна), но малкия нямаше колики от тях. Но много ми разраняваха зърната. Откакто кърмя без тях нямам рагади. На мен много ми помогна едно домашно кремче за разранени зърна, ако искаш ще ти пратя рецептата като лично съобщение. За мен то е много, много по-ефикасно от Гармастан-а и Дефламол-а (за Лансинох-а не знам, него не съм го ползвала).

# 3
  • Мнения: 3 926
Казвам от опит - аз се оправих като слушах Хедра. Имах не рагада, а дупка на дясното зърно - толкова дълбоко беше... болеше, ама стисках зъби и кърмих на голо. При това съм с плоски зърна. Упоритост му е майката Wink
За коликите (понеже нашите са зверски) ще ти кажа няколко неща. Пробвай всичките и дано при вас поне едно подейства.
една стърготинка индийско орехче размита в една чаена лъжичка кърма. Дава се през 4 часа. Стърготинката се взима с върха на остро ножче от вътрешността на орехчето.
Копърово семе (правиш по рецептата на пакетчето отзад) или чая на Хип (ако не помогне няма да навреди)
Ако не намериш анасон може да сложиш една чаена лъжичка мастика в 125 мл. вряла вода. Оставяш да се охлади на стайна температура, за да се изпари алкохола от водата и даваш (аз давах - ти си прецени дали ще имаш смелост)
Топла пелена на коремчето
Мажеш коремчето с мас (домашна, безсолна, мита 9 води) и отгоре слагаш памук, напоен с разтвор 50 на 50 ракия и вода (това помага доста). Не се притеснявай за ракията. Ня ма да изгори кожичката ако е с вода. Аз така нямах вяра на тези "бабини дивитини" и през 10 мин. отварях памперса, но нищо й няма на коремчето.
Масаж с дланта с въртеливо движение по посока на часовниковата стрелка ниско долу по пътя на дебелото черво - помага за освобождаване на газовете. Но няма да се притесняваш да натискаш. То коремчето се надува от напъните и ти трябва да му дадеш як отпор, за да помогнеш да се изкарат газовете.
Можеш да свариш и листа от гьозум (джоджен)
Това е, което знам и съм правила освен еспумизана, Саб-а и Инфакола - пожелавам ти успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт