Едно въпросче за яслата

  • 1 137
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте искам да ви питам бързо ли свикнаха децата ви с яслата.Мисля си че като са две и постоянно са заедно ще бъде по лесно свикнат в средата далече от мама за малко.

# 1
  • Мнения: 113
Свикнахме бързо и лесно, мисля че точно заради това,че сме близнаци. Плакаха само няколко дни, а след десетина дни си бяха вече като в къщи и строяваха цялата ясла.

# 2
  • Мнения: 138
За по колко време оставахте в началото.Всеки ми казва че първите дни щее за по един час,и постепенно ще оставят до по късно.

# 3
  • Мнения: 229
На нас тръгването на ясла ни предстои след няколко дни-на 7.09. Надявам се да свикнат бързо Praynig. Батко им цял месец изпадаше в истерии само като чуеше за градината ooooh!, но свикна. Е, не изпада във възторг, когато отива там, но не може всичкода е идеално, нали Grinning?

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
Ние тръгнахме на 1 г и 5 мес на ясла. Една седмица ги оставях от 9-10 ч до 12,30 и чак след това за по цял ден. В интерес на истината бързо свикнаха и нямаше кой знае какви ревове, но процеса се проточи, защото започнаха да боледуват/ тръгнахме есента/ и след боледуване два дена ги давах само сутрин и после за цял. до седмица така и после пак болни.... Но ние сменихме климат и може би организма се е нагаждал към промените. Малко ме учуди начина по който си оставяш детето/цата първия ден и толкоз Thinking В Израел седмица родител посещава дет. градина/или яслата/ с детето - по някорко часа, дори помага на персонала с другите деца докато обственото свикне с новата среда, лели и деца. Така после, когато го оставиш то не се чувства изоставено или "наказано" без да знае защо - много тежък момент за психиката им. Тук ме сметнаха за нахалница и се учудиха, когато поисках да разгледам къде играят,спят и се хранят,задавах въпроси с какви игри за развиване на умствените им способности ги занимават и т. н. С триста зора отвориха врати и така и аз се успокоих - видях, че е чисто подредено и децата са спокойни и ги дадох, иначе си търсех жена... Но се убедих, че въпреки болестите там им е по-добре. Така, че не се притеснявай. Успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 138
И ние тръгва ме на 7.09 и се надявам да свикнем бързичко.

Успех mam3kids moresmile

# 6
  • Мнения: 229
Благодаря, Марина!
Успех и на вас Hug!
Ще обменяме опит и впечатления. Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Малко късно се включвам но вече ходя на работа и нямам време-та за яслата-ние тръгнахме на 1г. и7м. първите 2 дни- преди да се разболеят стояха 1 час и през цялото време са плакали после 1 седмица  в къщи после три дни на ясла и така цял месец чак тогава започнах да ги оставям по цял ден и сега след5 м.почти нямам проблеми като изключим сутрешния рев на Влади които е неизменен но 5-10 мин.след като го оставя в яслата спира да плаче .Интересното при нас е че там въобще не си играят заедно поне досега все едно че не се познават.Колкото до  подхода на персонала и аз смятам че е много погрешен-първия  и най-решаващ ден те просто ги грабнаха от нас и ги вкараха вътре без децата да знаят какво ги чака в съвсем непозната обстановка а това е голям стрес за децата които е напълно излишен

# 8
  • Мнения: 138
Здравейте на нас май ще ни хареса на яслата:)Заведох ги в 8h и ми казаха да отида да си ги взема в 12,така щяло да бъде поне две седмици.Сестрата каза че били много послушни Цвети малко поплаквала но така е докато свикне,аРумито си седнало детето хапнало си от закуската,раздавала целувки на всички.Ще видим как щее за напред то първите дни интересно а после Mr. Green

# 9
  • Мнения: 412
дравейте мили мами,
един въпрос и от нас-работя по проект и ми се иска да си удължа майчинството но ми е скъпо да плащам и на бавачка - възможно ли е да дам децата на ясла докато съм по майчинство?

# 10
  • Мнения: 229
Здравей, Victress!
Няма никакъв проблем да дадеш децата си на ясла, ако си в майчински. Аз също съм в майчински, в процес на търсене на работа съм, и децата ми ходят на ясла.
Успех с проекта, по който работиш!

# 11
  • Мнения: 138
mam3kids как са малките свикватли с яслите,как беше първият ден. Grinning

# 12
  • Мнения: 229
mam3kids как са малките свикватли с яслите,как беше първият ден. Grinning
Още не мога да кажа дали свикват с яслата, защото ходиха 2 дена и вече втора седмица са болни Sad
Когато ги питам, дали ще ходят при децата в градината, едната казва "да", другата  "не". В понеделник пак ще направим опит да постоят в групата, пък да видим Praynig. Стискайте палци Simple Smile!

# 13
  • Мнения: 412
мерси за полезната информация, дано бързичко да си намериш и ти нещичко;а за проекта-още не сме подписали договора и е малко висящ но при всички положения и аз искам до почна нещо по-добре платено та ще се възползвам от привилегията на ясла..

# 14
  • Мнения: 138
Още не мога да кажа дали свикват с яслата, защото ходиха 2 дена и вече втора седмица са болни Sad
Когато ги питам, дали ще ходят при децата в градината, едната казва "да", другата  "не". В понеделник пак ще направим опит да постоят в групата, пък да видим Praynig. Стискайте палци Simple Smile!

Стискам палци дано свикнат и само без болести.Тази седмица и ние сме в кащи болни кошмар. #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт