Късно ли е за Дуфастон?

  • 815
  • 5
  •   1
Отговори
Толкова ми е мъчно.  Sad  Днес получих зацапване - май ми идва менструацията newsm45 . А почти бях сигурна, че този месец е имало оплождане и имплантиране, защото на шестия ден от овулацията получих силни болки ниско долу - сякаш нещо ме режеше. Предположих, че яйцето се имплантира. Миналия месец не успя - дойде ми на седмия ден от овулацията,  а по принцип лутеалната ми фаза е не по-малко от 10-11 дни.
Късно ли е за дуфастона вече? Днес ми е 11 ден от овулацията и базалната ми температура спадна от 37,1 на 36,9.

Май ще трябва да се примиря, че лелката идва.Weary

# 1
  • Мнения: 3 376
Защо реши, че имаш нужда от Дуфастон? Дуфастонът не е бонбончета, нито хранителна добавка, че да си го самопредписваш когато решиш. Трябва препоръка от лекар.

После, да не ти давам лъжливи надежди, но зацапването не винаги значи начало на менструация, може да се получи и при налична бременност. Потърпи още няколко дни, докато се получи закъснение, и тогава си направи тестче. Успех!

# 2
Уфф  знам, че дуфастона не са бонбончета, ама толкова съм подтисната от идващата менструация  smile3514, че какви ли не мисли не ми минаха през ума само и само да спре зацапването.

Иначе преди време ми бяха предписали прогестерон, но с лечебна цел.   Затова сега се сетих за него.

# 3
  • Мнения: 7 718
Седем дни, както и 10-11 е малко за лутеална фаза!
Търси лекар!

# 4
  • Мнения: 856
Typically, the duration of the luteal phase phase lasts between 10 and 16 days ....
По подробно може да прочетеш ето тук например (за лутеалната фаза и др.): http://www.ovulation-calculator.com/luteal.htm
За дуфастона не бих могла да ти дам съвет, защото нямам опит.
Не се отчаивай, а потърси лекарка помощ!

# 5
  • Мнения: 7 718
Дефект на лутеалната фаза
За дуфастон е късно. Обикновено се изписва ден-два след овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт