До мамите с малка разлика между децата

  • 799
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 828
Искам да ви питам дали е добре да се пратят заедно на училище?

Питам понеже на сестра ми разбойниците са с 11 месеца разлика и наесен големия трябва да е първи клас. Тя иска да прати и малкия с него, да си вървят заедно, пък и на нея ще й бъде по-лесно да помага с уроците.
В тях в момента война се води, защото зет ми е против, едната баба е за, другата естествено - против.

Не ми се иска и аз да се бъркам там, ама като че ли и аз съм против. Най-вече защото на малкия му се съкращава една година от детството. Защо е нужно това?

Вие как мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз мисля, че не е много удачно. Имам пример с наши много близки приятели, които така тръгнаха заедно на училище /и те са с 11 мес. разлика/. Малкият в училище винаги когато го питаха нещо отговаряше:"Питайте батко". После като завършиха искаха да ходят в казарма преди да следват, но малкият не го взеха с баткото защото нямал годините. И така единият отиде в казарма, другият чака. После единият студент, другият в казарма.
  Принципно няма нищо лошо в тази естествена поредност, но те така бяха свикнали да са заедно, че направо се изживяваха като близнаци и им беше много гадно да се разделят.
  А пък защо на малкия да му се съкращава времето за игра с цяла година?

# 2
  • Мнения: 1 264
Сега видях темата и е малко късно Embarassed Но синовете ми имат разлика 1 година без 9 дена . Аз ги пратих заедно на училище и за мен това е правилното решение  Simple Smile Тази година са 12 клас  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 461
Синовете ми са с 11,5 месечна разлика.Тук обаче не се разрешава някой да тръгне по-рано с една година,защото след определена възраст имат изпити и трябва да съответстват на възрастта си.Най-образно казано,за да тръгне на училище трябва да е навършил 5 години,не го приемат на 4,5.И двамата ще тръгнат по-късно,защото са родени през декември.Дано да съм го обяснила както трябва. Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
Благодаря за отговорите     bouquet 
Сестра ми е говорила с психолог и той я е посъветвал да не ги пуска заедно на училище, така че се отказа.

# 5
  • Мнения: 271
Моите хубавици са с разлика 1г. и 2 м. и още са малки за училище, но принципно сме решили да не ги пускаме заедно, защото искам всяка от тях да си има свой собствен свят, свои приятелчета и т.н. Децата са различни и мисля, че би било кошмар да са в един клас и непрекъснато да се конкурират  - за рпиятелчета, за оценки и т.н. Нека всяко си има свободата и собственото пространство. Не зная дали го обясних добре, но за мен би било гадно да съм в един клас със сестра ми

# 6
  • Мнения: 137
И аз много го мислих този въпрос.
Единственият плюс на това да са заедно е за родителите, пишат се едни и същи домашни, ходиш на една родителска среща, имат еднакво разписание през деня.
Но като ги гледам мойте си мисля че малкият ще е абсолютен мързел. Брат му ще прави всичко, а той наготово.
Засега съм решила да се жертвам и да имам две поредни години първолаци Simple Smile
Но има време.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
Именно - лесното е само за родителя, защото едновременно помагаш за буквите, за таблицата за умножение, еднаква програма, водене и взимане заедно ... Но за децата хич не е лесно, в случая конкуренцията не е в положителна насока, а в отрицателна.

# 8
  • Мнения: 1 264
Ами незнам как е при другите деца , но мойте много си помагаха и все още го правят . На единият му се отдава повече математиката , на другият литературата така ,че те се допълват . Незнам може би зависи от децата  newsm78 Когато по - големият трябваше да започне първи клас  ,брат му се научи сам да чете защото не искаше да се разделят ревеше всеки ден докато не го записах и него  Simple Smile

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам 2 лични приятелки, с разлика съответно 1г.1м. и 1г.3м. и двете не пуснаха малките с големите си деца. Мъчат, сучат, но децата си вървят едно след друго.
Мисля, че точно това е правилното решение  Simple Smile
НЕ мисля, че нещо ще им пречи и после ПАК да си помагат.
Много си зависи и от децата/детето.
Дъщеря ми имаше в детската градина 2 сестрички-породени. Майка им ги пусна заедно в 1-ви клас. Още госпожите в детската си казваха, че малкото не е "узряло" и всякак си му личи, че не е като 7-годишните...

Общи условия

Активация на акаунт