Трудно приспиване!!! Помогнете

  • 681
  • 10
  •   1
Отговори
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Здравейте, кърмещи мами!
Имам малко странен проблем. Кърмя от 6 месеца и половина вече, но на поискване,а не под час. От месец започнах да захранвам с пюрета. Когато кърмя тя обикновенно се унася и заспива, но е само в полусън и нито мога да я оставя да спи в леглото, нито пък да я събудя, защото започва да пищи и става ужасно. Това е и през деня и вечер като я приспивам. За биберон не иска и да чуе. Толкова го мрази, че и от него пищи. Смуче си прустите, но не и да се приспи с тях. Ако и се спи или е гладна, все ЦИЦИ търси... Докога ще е така? Има ли начин да я отуча от този гаден навик да заспива на гърдата ми?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не Mr. GreenА и всъщност защо ти е,след като разполагаш с безотказен начин за приспиване винаги и по всяко време и винаги наличен ShockedПовечето мами тук ще ти кажат,че и при тях е същото - при нас включително - и че трудно си представят как биха се оправяли,ако нямаха на разположение приспивателните цици hahaha
Аз лично нося бебата в слинга и кърмя,докато заспи наистина (проверява се лесно - като повдигнеш ръчичката и я пуснеш - ако е заспала наистина,ръчичката пада безволно,а ако само се е унесла,ще се размърда)и я слагам в леглото чак тогава - така съм сигурна,че няма да се събуди,като я махна от гърдата.Ако се събуди,повтаряме процедурата отначало...и така до 4-годишна възраст hahaha
Не че те успокоих,но да знаеш,че не си сама GrinningВ общи линии,много помага,ако не го взимаш навътре - все някога се отучват и научават да заспиват сами,просто няма да е скоро.Фокусирай се върху положителните страни - особено ще оцениш дори само това задрямване,когато почне зъбоникненето Grinning

# 2
  • Мнения: 3 777
Моето бебе не заспива на цица и никога не е заспивало.

Като се нахрани, се гушкаме или го оставям в леглото той си играе и така си заспива. Биберон така и не знае какво е.
Това се учи, за мен е въпрос на желание от страна на родителите.

Не може да го държиш на цици до първи клас за да заспи.

Да знам че е трудно да се научи, но не е невъзможно.

# 3
  • Мнения: 1 586
Как може да наречеш тоя чудесен навик "гаден"?Simple Smile Порови се малко из темите за приспиването във форума на майките и направо ще се почувстваш щастлива, че имаш това бързо и сиугурно средство за приспиване. Всеки път като чета или слушам оплаквания за големи ексцесии при приспиване се чувствам невероятно щастлива, че моето дете заспива на гърда без проблеми (вече повече от 20 месеца Wink ).

# 4
  • Мнения: 7 837
Постепенно този период при нас отмина. Сега ве4е само ако го мъ4ат зъби, мога да го приспя с кърмене.
Като се сетя колко ми беше лесно едно време - бутам и заспива за минути  Simple Smile
А сега - тц, отказва...

# 5
  • Мнения: 4 629
Моето бебе не заспива на цица и никога не е заспивало.

Като се нахрани, се гушкаме или го оставям в леглото той си играе и така си заспива. Биберон така и не знае какво е.
Това се учи, за мен е въпрос на желание от страна на родителите.

Не може да го държиш на цици до първи клас за да заспи.

Да знам че е трудно да се научи, но не е невъзможно.

  202uu И Алекс е така. Ако е заспал докато се е хранил, го слагам в креватчето му. Обикновено се събужда. Понякога се разплаква, но в крайна сметка заспива. Циците ми не са приспивателно и не може да го държа в обятията си, а той да спи  Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Обожавам да го приспивам с кърмене Heart EyesНикога не ми е пречело, а нощем си е направо рахат, защото много се буди и плаче, и ако не кърмех, трябваше да го нося на ръце, а той е   261uu

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Е ние пък се унасяме на гърдата и след размърдването по прместването в леглот осе събужда. Лапва палеца и откъртва пак. Не че искам да е така, но... съм безсилна!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Вече година така се приспиваме. Понякога вечер се приспиваме по няколко пъти, защото е станала много любопитна и в полусън да е, скача и се ококорва да не изпусне нещо. Скоро беше болна и 2 дни не можеше да суче. Тогава се приспивахме на ръце. С кърмене е много по-лесно. Особено ако се кърмите легнали.

# 9
  • Мнения: 3 550
Е ние пък се унасяме на гърдата и след размърдването по прместването в леглот осе събужда. Лапва палеца и откъртва пак.
Ние сме точно така. Засега ме урежда. Не се е пристрастил към палеца, щом заспи и го вади.
Е, баба му понякога го приспива само с люшкане, ама трябва много време и дебели нерви за слушане на рев. С кърмене е къде-къде по-бързо и лесно.

# 10
  • Мнения: 182
За биберон не иска и да чуе. Толкова го мрази, че и от него пищи. Смуче си прустите, но не и да се приспи с тях. Ако и се спи или е гладна, все ЦИЦИ търси...
Ние сме същата картинка.Вярно е че вечер като я приспивам по този начин и аз отмарям/кърмим се легнали/,но пък при всяко преспиване да  я кармиш докато заспи не си е работа. От това кърмене постоянно, бебка започна да наддава твърде много и стигна до 9кг.Напоследък започнах да я приспивам в количката, въпреки,че и това не е много добра идея, но за сега става.

Общи условия

Активация на акаунт