Айде пак питанка от мен.

  • 1 024
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Ох, аз вече може и да ви досадя, ама пак имам въпросче.
Езичето на беба е все беличко от кърмата. Това нормално ли е? Нашето педи каза да почистваме венците и бузките отвътре след всяко хранене и аз го правя много стриктно, но за езичето нищо не каза. Пък и се притеснявам, че ако се опитм да и го почистя ще и се доповръща на малката.
Та това ми е въпроса. Какво да правя? Да почиствам или това е съвсем нормално явление?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако докторката не е казала изрично,че имате млечница(а в такъв случай само почистване нямаше да ви оправи),няма нужда от всичките процедури.Ако толкова държиш да се изплаква и почиства устата,давай с лъжичка неподсладена преварена вода след кърмене - това е достатъчно (макар че и то не е абсолютно необходимо).

# 2
  • Мнения: 4 068
Ами педито нищо не каза за млечница. Само ни предупреди за устната хигиена, за да не я хванем. Та аз затова супер стриктно спазвам почистването. Но щом казваш няма да я тормозя и да чистя езичето. То и без това след няколко дни сме на консултация та ще видим какво ще каже тогава докторката.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Имаше няколко теми и анкети сред мамите за плакненето на устичката с вода след кърмене и устната хигиена и връзката им с млечницата - може да ги потърсиш и сама да видиш (че не е нужно да се прави нещо особено Grinning).Гъбичките на млечницата са нормална флора в организма и се разрастват прекомерно при някаква промяна в средата - така че можете да ги хванете независимо от всички старания или изобщо да не ги получите без да правите абсолютно нищо (както е при мен и с двете деца).

# 4
  • Мнения: 264
Аз отначало много стриктно плакнех устичката с преварена вода. И... хванахме гъбички Shocked След като ги изчистихме, спрях да правя каквото и да било, и засега (да чукна на дърво) нямаме проблем. Пък и бебето винаги (особенно толкова малко) връща по малко мляко. Е, постоянно ще го следваш с водичката ли? newsm78

# 5
  • Мнения: 4 629
Мисля, че това,което остава бяло по езичето е част от кърмата. За плакненето на устата - това според мен не е необходимо. Аз лично не съм го правила и Алекс не е имал проблеми.

# 6
  • София
  • Мнения: 748
няма нужда да се прави каквото и да е.ти и да искаш не можеш да почистиш добре,а и освен това млечница ще се развие ако има предразполагащ фактор за това-най-често независещ от теб.така че изобщо не се мори да му почистваш лигавицата.няма смисъл!

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Млечницата е бял налеп, който не се маха, каквото и да го правиш, не се отмива с вода. Най-често е по бузките и по венците.
Нашата кака вода не щеше никакси, така че не сым й промивала устата и нищо й нямаше.
Малкия, на който кърмата му се даваше със сонда и не му е застоявала в устата, хвана млечница обаче, защото му слагаха антибиотици, а след тях гъбичките са редовно явление.
Ако се появят бели точици, петънца, който не се махат при пипане с пръст, първо ги намажи със сода за хляб с лек натиск, ако не се махне за едно-две мазания - Дактарин гел - и пак е хубаво да го намажеш на конкретното място с пръст, увит в марличка.
Дано не хващате такива работи.

# 8
  • Мнения: 663
Обложен му е езика на бебчо и на Преско му става така след ядене Laughing

# 9
  • Мнения: 3 161
Ето линк към темата, която пусках преди време; според мен плакненето е излишно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27297.0

# 10
  • Мнения: 2 567
Ренци, не съм плакнала никога и никой там не ми и казвал. Да чукам на дърво не сме имали проблеми  Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Считам тази "устна хигиена" за абсолютно излишна Naughty

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
За първото изплаквах с подсладена вода на всяко хранене и му се появи млечница. За второто не съм и млечница не е имала  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 8 459
Не съм плакнала.Казаха ми,че трябва,но ме мързеше/само 2-3 пъти в началото/,а после прочетох,че не трябвало.Не сме имали млечница.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 094
това беличко по езика си се маха само след време, не е нужно да правиш нищо - това бяха думите на нашата педиатърка.

Общи условия

Активация на акаунт