Въпрос към мамите, които стерилизират с течност или таблетки.

  • 1 325
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Хич не било лесно да си мама ей!
Ето че пак имам въпрос.
Интересува ме след всяко хранене ли стерилизирате шишетата с течност или таблетки или го правите само едни път на ден?
Питам понеже ние взехме течност за стерилизация и слагам в нея шишетата след всяко хранене, но много ми мирише на хлор. Чудя се дали това не е вредно за детето. Уж на указанието пише да се прави след всяко хранене, но тая миризма ме притеснява. А уж плкна шишетата по половин час след стерилизация.

# 1
Аз ги стерилизирах след всяко хранене.
Ми така е, мирише кофти. Особено ако ги подържиш малко повече. Но малчо беше свикнал и нямаше проблеми.

# 2
  • Мнения: 4 187
Незнам с каква течност си, но тази която аз ползвах беше на Чико и не миришеше на хлор ! Е миришеше на нещо друго  Sick, пак гадно , но по поносимо според мен ! Потапях шишетата след всяко ползване, но това при мен беше само веднъж на ден , защото това беше шишето за вода !

# 3
  • Мнения: 3 777
Аз ползвах таблетки на Чико, на нищо не миришеха.

Имам една голяма пластмасова кутия, пълнех я сутрин слагах всичко и което ми трябваше вадих, ползваното миех и пъхах в купата.
На другата сутрин само сменях водата и хапчето.

# 4
  • Мнения: 1 427
Аз използвам таблетки на Чико.Правя разтвора примерно сутринта и след всяко ползване потапям измитите шишета в него.Трайността е 24ч.така,че няма проблем да ги държа.То така си пишеше и на упътването.Но сега вече ги стерилизирам само вечер,престояват през нощта и на сутринта ги плакна.Иначе веднъж купих течност-"Амукина"(май така беше newsm78),мно миришеше много на хлор и се върнах на таблетките.

# 5
  • Мнения: 8 505
Аз ползвах таблетки на Чико, на нищо не миришеха.

Имам една голяма пластмасова кутия, пълнех я сутрин слагах всичко и което ми трябваше вадих, ползваното миех и пъхах в купата.
На другата сутрин само сменях водата и хапчето.

И аз действах по същия начин,т.е. стерилизирах след всяко хранене.

# 6
  • Мнения: 5 299
Никога не съм стерилизирала след всяко хранене. Много пресилено ми се струва. Използвам таблетките на Чико  - 1 път на 2 седмици.

# 7
  • Мнения: 827
Стерилизирах задължително ако шишето е преседяло повече от 20 мин неизмито- например ако сме били на разходка. Но иначе, ако сме си били вкъщи- 1-2 пъти на ден, а през останалото време само измивам с топла вода.

# 8
  • Мнения: 4 068
Мерси много за отговорите!
Аз рядко и давам нещо от шише понеже уж се кърмим или поне опитваме, но все пак исках да знам как постъпвате вие. Като ми свърши Амукината ще пробвам и течността на Чико и ако мирише по-малко ще се спра на нея.

# 9
  • Мнения: 1 187
И течността на Чико мирише. Според мен доста  Confused Може и от бременноста така да ми се струва, но ми е неприятно.  newsm78 И въпреки, че на Вики  стерилизирах шишетата само с нея, сега мисля да купя и от таблетките на Чико, които не миришат на нищо. Това май е по-добрия вариант.  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 032
Не е ли по-лесно с тези пластмасовите кутии-стерилизатори за микровълнова: за 5 минути става, и няма никакъв мирис?

# 11
  • Мнения: 177
Мамите са прави. На Чико таблетките са супер и не миришат на нищо. Нашия татко беше взел веднъж (нали си е мъж) едни на Джонсън. Те воняха ужасно на хлор, но си стерилизираха супер и бебка си ядеше с апетит от смръдливите шишета. А стерилизиране има смисъл да правиш ежедневно докато почнат соковете. После... то си е губене на енергия. Само е важно да стерилизираш поне веднъж седмично тези от млякото, защото то  е добра среда за развитие на какви ли не бактерии.

# 12
Ние пък ползваме таблетките на Чико.
1/2 таблетка в 2,5 литра вода - за 24 часа. Rolling Eyes
Така си свикнахме още от самото начало.
И понеже си имаме винаги разтвор, много ни е удобно след хранене да си стерилизираме за 30 мин. и шишетата и лъжичката за хранене, случвало се е дори и нови играчки....

# 13
  • Мнения: 2 531
Аз съм с течност на Чико, като парфюмче мирише, но пак остава остатъчна миризма.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 482
Ползвала съм течността на Чико - ужасна е, на мен много ми мирише след като съм изплакнала нещата обилно с вода. Стои си цялото шише от миналата година пълно.

Мами, вие сигурни ли сте, че правилно съставяте разтвора на Амукина - откакто е на пазара в Б-я ползвам само и единствено нея - като се разтвори в правилното съотношение с вода има едва доловим мирис на хлор, но след като изплакна нещата няма никаква миризма - ама грам. Дезинфекцирим, освен нещата на малката /докато беше по-мъничка/, но и всички плодове и зеленчуци които са за нея и  нас. Изплаквам нещата с вода и те се запазват свежи.

Общи условия

Активация на акаунт