Развалят ли се очичките от телевизора?

  • 4 334
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам дали в правилния форум пускам темата,но поне се надявам.Малкия много се захласва по телевизията,колкото е по близо толкова повече зяпа и не гъква,да ама от толкова близо съм почти сигурна че може да му навреди на очите,вие какво ще кажете? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 164
Като гледам по лентичката сте на 7м, доста ви е рано за гледане на ТВ Grinning, мисля че не е редно, едно че има облъчване, а и очичките на малкото още не са добре фокусирани.
Моят голям син прекалено много гледа ТВ и аз все му казвам, че ще му се развалят очите и ще носи очила(е, дано не излезна права)

# 2
  • Мнения: 3 777
Не мисля, технологиите напредват много бързо.

Плазнеми, ЛСД монитори, почти никакво облъчване.

Моето дете гледа телевизия от 5 месечен, но всеки сам си решава.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Как малки бе жена,че моя от както се е родил зяпа в телевизора-ми то му мига,светка че и звуци разни,интересно му на детето,а това относно облъчването за пръв път го чувам-че тв облъчва???? #Crazy

# 4
  • Мнения: 3 663
за по-малките бебета е много вредно да се гледа ТВ, защото зениците на очите още не могат да реагират достатъчно бързо на смяната на светлината и цветовете на екрана и директно се уврежда ретината
за облъчване - не знам, мисля, че ТВ-тата вече се правят по-добре...
но всеизвестно е, че прекаленото гледане на ТВ влошава зрението и на възрастните, така че няма причина това да не важи и за бебетата
не ме разбирайте погрешно - Таня също е телеманка
рекламите ги чува от кухнята и лази бързо към хола, сакън да не пропусне
но като цяло гледам да и свеждам гледането на ТВ до минимум

# 5
  • Мнения: 5 468
Опазете очите на децата си поне до 3 годишна възраст от телевизора. Нито ще разберат нещо от това, което гледат, нито ще го помнят. Колкото и да е напреднала техниката, това забавление не е съвсем безвредно.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Мойта откакто се е родила е пред телевизора.Заради нея се принудихме да смениме и ТВ-то и компа с плоски,100 херцови,за да не й вреди на очите.Надявам се да няма проблем,ще видим на ли до годинката се ходи един път на очен лекар,но от ТВ не мога да я откажа,даже се сърди като й застанеш пред телевизора.А и на мен ми е помощник ,че и аз да се порадвам на тишина поне за малко като се зазяпа Joy

# 7
  • Мнения: 3 153
Иво до преди 2-3 месеца много се зазяпваше, но сега подминава ТВ-то като паметник, никво внимание не му обръща! Аз никога обаче не съм се хвърляла самоотвержено да заставам пред него или да го гася, мисля че дори от бебета знаят, че забранените неща са най-сладки и винаги се стремят към тях, така че няма смисъл да се прехласва човек много.

# 8
  • Мнения: 8 505
Не мисля, технологиите напредват много бързо.

Плазнеми, ЛСД монитори, почти никакво облъчване.

И аз съм на същото мнение.Телевизорите съвсем не са като преди 20-25 години.И все пак,ако екрана не е плазмен,а с кинескоп-гледането на ТВ не пречи,но 10-15см са си малко (ако за толкова става въпрос).

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Както и друг път съм писала проблемът не е толкова в това, че уврежда очите.
Бързата смяна на картинките влияе зле на нервната система и в по-късна възраст води до трудност при съсредоточаването.
Неонатоложката, която следи развитието на бебо ми е забранила категорично да му давам да гледа телевизия, но понякога не се издържа и го залъгвам за малко Embarassed

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз само исках да кажа 4е е лесно да се каже '"пазете" ама е трудно да се изпълни . моята отива , пуска си телевизора . застава пред него и гледа . е как да процедирам , изклю4а ли го настава такова негодувание . ами аз не и пре4а ,самоя дръпвам по назад , настанявам я удобно и да гледа  - за сега и омръзва  за 5-10 минути . тук пък не съм 4увала да се кахърят , постоянно пускат на децата си анимационни филм4ета , детски образователни програми. мисля 4е бибило вредно гледането с 4асове но 5-10 -20 мин , немисля 4е вреди . но аз не съм специалист - това си е ли4но мое мнение 

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 765
Вярно е че технологиите доста напреднаха , но моите очи се развалиха точно от телевизора и до трети клас носих очила . Сега пак започнах , но само за компа .
Ясно ми е че не може да се ограничи гледането на телевизия , но е добре поне да се сведе до минимум .

# 12
  • Мнения: 3 164
Как малки бе жена,че моя от както се е родил зяпа в телевизора-ми то му мига,светка че и звуци разни,интересно му на детето,а това относно облъчването за пръв път го чувам-че тв облъчва???? #Crazy
[/quote

Е, щом смяташ, че му е полезно ми хубаво дамай му да гледа нон стоп ТВ Sick

И друго ми е интересно, как някой реагира, че не могат да си опазят децата от ТВ-ами как примерно го опазвате от печкатаили ютията или др. опасни предмети?И моето малко включва ТВ, но аз го изключвам от контакта и толкоз....негодува, но му мине, по добре да пореве , отколкото да е на 2г с очила(макар, че няма гаранция)

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 15:18 от shoni

# 13
  • Мнения: 46 437
Както и друг път съм писала проблемът не е толкова в това, че уврежда очите.
Бързата смяна на картинките влияе зле на нервната система и в по-късна възраст води до трудност при съсредоточаването........

Да, това е проблема, не толкова очите! София гледа много Confused даже като имам работа й пускам нещо, което знам, че й харесва, за да успея да се оправя  Embarassed
При нас има и наследствена обремененост, с мъжа ми и двамата сме с очила, та не вярвам да й се размине  Confused Аз нося от 6 годишна, въпреки, че родителите ми не ми разрешаваха да гледам телевизия, така, че ....

# 14
  • Мнения: 2 952
Ако е  близко телевизора  или момпютъра , или 4тене от близо ...Освен това , не само  разтоянието има  зна4ение , а и нивото на погледа.Ако е  нависоко  ТВ или пък   гледаш на 1  страна  дълго време  даже  боли глава...или с изкривен врат ...

пък за децата какво остава....ако се гледа правилно няма страшно .... #Crazy и не по 10  4аса ТВ  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт