а учебниците?

  • 2 081
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
знае ли се вече кои са одобрените учебници за тази година? миналата година по това време учебниците поне за 3-ти клас бяха неизвестни. чудя се дали сега някой си е свършил работата навреме...

чудя се също дали и този път ще минем само с малко над 100 лв или ще започне голямото изваждане.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Учебници за кой клас?

А дали приеха Закона за безплатни учебници до 3(4) клас?  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
мен лично тази година ме вълнуват учебниците за 4-ти клас.

а за безплатни учебници не съм и чувала...

# 3
  • Мнения: 2 255
Има ги за всички класове на страницата на мин. на образованието

http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/top_menu/registers/

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 4
Мисля, че трябва да си проверим по училищата кои от одобрените учебници са избрали учителите... защото има по няколко одобрени варианта на учебници по един и същ предмет. Би трябвало след 1 септември да закачат списъци, но може и да не го направят преди празниците.
Иначе за цената - уф! Shocked стотарката не ни мърда...
Някой да знае дали от борсата зад Полиграфическия в София човек може  да си купи учебници на дребно? Т.е. примерно един комплект? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 360
Учебниците от тази година мисля че са безплатни/1-4клас/???
За всеки случай-не бързайте да купувате преди началото на уч.година...дори и помагала!

# 6
Учебниците от тази година мисля че са безплатни/1-4клас/???
За всеки случай-не бързайте да купувате преди началото на уч.година...дори и помагала!
Мда... ама на мен ми трябват за пети клас... Rolling Eyes Simple Smile

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Уф, и аз ще купувам за пети клас, ама нямам намерение да бързам, докато не видя черно на бяло какво точно искат.
Някой знае ли дали учебниците за горните класове (над 4) ще са нови или ще могат да се ползват от минали години? Тая надежда, че може да минем с учебници 2-ра употреба, че нашата и без това хич не е по пазенето. Хем някой лев ще спестим, хем няма да се ядосвам като видя надраскани учебници за 100 (и отгоре) лева.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сутринта слушам радиопредаване на тема, за учебниците...
Една г-жа пита ученика:" Ти пазиш ли си учебниците?"  Rolling Eyes
А той:" Ми да, аз въобще не ги отварям!"  Joy

Лалка - защо да не може?!  newsm78 Тук в София всеки ден почти съобщават, къде има борси за употребявани учебници. НО понеже за мен не е актуален този въпрос, не се заслушах конкретно. Само за Младост2, Читалище "Бъднина" знам (и то не със 100% сигурност).

# 9
  • София
  • Мнения: 5 828
мен лично тази година ме вълнуват учебниците за 4-ти клас.

а за безплатни учебници не съм и чувала...

И мен ме вълнуват  Grinning
Аз четох, че ще бъдат безплатни от 1-ви до 4-ти клас, но както винаги за 4-ти клас още не са одобрени и може би ще закъснеят с издаването  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 3 360
Наистина,много е вероятно за 4клас да закъснеят-но това не е за притеснение NaughtyА относно учебниците за 5 клас и нагоре,те си остават същите като миналата година,но е възможно преподавателите по предмети да предпочетат друго издание.Обикновено в началото на годината се изнасят списъци с нужните учебници,а ако няма -потърсете информация в училището-ще ви дадат,длъжни са!

# 11
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
От тази година учебниците от първи до четвърти клас са безплатни за всички ученици. Освен това те се удобряват от преподавателите още в края на миналата учебна година. Всичко зависи от печатниците не от учителите или министерството.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
...а за безплатни учебници не съм и чувала...
Shocked Недей така бе Янита  #Crazy . Кой така ви е прецакал  #Cussing out ?!
Още миналата година в 3 клас ни бяха безплатни . Купувахме само учебните тетрадки  и комплекта ( учебник и уч. тетрдка ) по английски ез.

Обаче чух по новините тези дни , че министъра ще санкционира ако учебниците ( 1-4 кл ) не са получени до 15 септември . Пък да видим .

Лалка , никой не задължава да са нови .
Купувах миналата година за 5и клас втора уботреба от НДКто , така ще направя и сега за 6и клас .

# 13
  • Мнения: 2 792
 Свекърва ми е начална учителка и тази година бяха дежурни в Инспектората, приемаха документите на училищата с одобрените учебници, още юли месец, така че не е възможно да има забавяне в одобрението на 4-ти клас.
  Учебниците от 1 до 4 клас са безплатни.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Учебниците от 1 до 4 клас са безплатни.


 smile3501 smile3501  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт