Как се справихте с езика?

  • 2 374
  • 36
  •   1
Отговори
Как научихте езика нужен за страната в която сте?Занаехте ли го преди да отидете? Аз ще трябва да  се оправям някак с бебе на 7месеца и един отвратителен английски SadКъде ще мога да го уча в Англия,кой ще ми гледа детето? Градините били много скъпи.За да почна работа тябва да знам език.А така няма да стигат парите и за таксата в градината.Дайте моля ви съвети Praynig

# 1
  • Мнения: 3 423
Повече контакти с англоговоряЩи и скоро и стихове Ще пропиШеШ.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз все още се боря с него...Май, дори и си казах преди няколко дни, че докато не го науча изцяло- няма да правя планове за бъдещето......Но холандският е доста по-труден от английския, така че ти със сигурност ще се справиш......Важното е да общуваш на този език, да гледаш много ТВ и четеш вестници....Малко няма да можеш напълно да се потопиш в него, защото имаш дете, а за него ще е важно да говориш на български.....Но ти ще се справиш.......Всеки се справя...  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 220
 Аз о6те не съм започнала да се справям, разбирам някоя друга дума ама това не помага, Ще ходя на курс. Но с малко дете е трудно, ще ти трябва помощ някаква, комбинации, време. Мамите в английско могат да ти помогнат повече!

# 4
Как научихте езика нужен за страната в която сте?Занаехте ли го преди да отидете? Аз ще трябва да  се оправям някак с бебе на 7месеца и един отвратителен английски SadКъде ще мога да го уча в Англия,кой ще ми гледа детето? Градините били много скъпи.За да почна работа тябва да знам език.А така няма да стигат парите и за таксата в градината.Дайте моля ви съвети Praynig
Джеси, език се учи цял живот. Аз лично не мога да твърдя, че го владея отлично. Не знаех бъкел английски, когато дойдох. Гледах като "купено теле".  Езикът най-добре се учи чрез контакти. Препоръчвам ти като пристигнеш в Кралството да попиташ хелтивизиторката ви, която ще ви наблюдава (такава ще получите, като се запишете в Джи Пи Клиниката) за Мадър и Тодлър групи. Това са места, където се събират майки с деца до 2 годишна възраст (по някога и по-големички мъкнат). Това ми беше основното място, където учих езика. Другото са езиковите курсове за чужденци към университетите. Има такива и вечерни. Аз използвах съпругът ми като се върне от работа, аз заминавах на такъв курс. Тоест - той гледаше детето. Към някои университети има и безплатни креш центрове (тоест, докато учиш, те ти гледат детето). Трябва да спомена, че има и езикови курсове за чужденци, които са пък към общината - те са безплатни, но не във всеки район ги има. Ще трябва да разпиташ.
Детските градини вярно са скъпички. Има и други опции като чайлд майндъри, бейбиситъри. Кажи ако искаш в кой район ще си. А най-добре ще е като дойдеш на място да ни питаш конкретни въпроси, и ние ако знаем да отговаряме. Няколко дружки (нищо, че сме всичките на майната си една от друга) си бъбрим много и по телефоните.

# 5
Тази тема също можеш да я прелистиш. Разисквали сме въпроса и има хубави съветчета. Давай смело напред  Grinning

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
онзи ден видях в местния вестник обява за курсове по английски безплатни и вечерни.като дойдеш тук това е една идея,примерно мъжът ти ако може вечер да гледа детето за два часа и ако има такъв курс там където ще живеете. а иначе има хубави учебници,имаше и една граматика на Мърфи с упражнения-можеш и вкъщи да отделяш по един час. гледай телевизия,опитвай се да говориш като дойдеш тук,да четеш каквото ти попадне-вестници,брошури.

# 7
  • Мнения: 3 880
Аз бях учила немски в БГ, но като дойдох тук установих, че има още мноооооого да уча. Обаче напреднах значително бързо. Може би, защото нямаше друг начин, просто около мен никой не говореше родният ми език и в такива условия се учи по-лесно, защото слушаш и говориш само местният език. Мисля, че ако мъжа ми беше българин и в къщи се говореше само български далеч нямаше да имам такъв напредък, но това си е до човека, аз говоря само за моите езикови възможности Simple Smile.
Най-много ми помогна когато 2 години след пристигането си започнах да уча (професия), ежедневното четене и писане ми се отрази доста добре.
Старай се да контактуваш колкото се може повече с местните, това помага.
Успех на новото място Laughing

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
[.  Другото са езиковите курсове за чужденци към университетите. Има такива и вечерни. Аз използвах съпругът ми като се върне от работа, аз заминавах на такъв курс. Тоест - той гледаше детето. Към някои университети има и безплатни креш центрове (тоест, докато учиш, те ти гледат детето). Трябва да спомена, че има и езикови курсове за чужденци, които са пък към общината - те са безплатни, но не във всеки район ги има. Ще трябва да разпиташ.
Детските градини вярно са скъпички. Има и други опции като чайлд майндъри, бейбиситъри. Кажи ако искаш в кой район ще си. А най-добре ще е като дойдеш на място да ни питаш конкретни въпроси, и ние ако знаем да отговаряме. Няколко дружки (нищо, че сме всичките на майната си една от друга) си бъбрим много и по телефоните.
HugАз съм със същият проблем,надявам се да ми помогнете с обяснения PraynigИмам голямо желание да се запиша в колеж за чужденци,но има ли ги във всеки град newsm78След няколко дни се местим в letchworth,не много голямо градче.Малкия не ми дава много шанс да уча в къщи,прави ми тетрадките на парченца Twisted Evilчайлд майндърите какво представляват,как ми се плаща?Ще може ле да остсвям някъде детето за 3-4ч. и да ходя да уча?

# 9
  • Мнения: 513
Лелеее, Билянкааа, вие съвсем до нас идвате бе!  Hug
Бързо пускай лична бележка с отчет. Simple Smile

Що се отнася до езика, аз съм съвсем в началото и за 6 месеца съм видимо (звуково) по-добре. Вчера правих тест към общински център за езиково объчение и сега чакам да ме асеснат в ниво и да почвам с ученето по-сериозно. Гледам телевизия със субтитрите. Опитвам се да говоря колкото се може повече, независимо че на моменти прихвам сама да се хиля от глупостите, които се улавям че дрънкам. Хонда е дала добър съвет за мадър и тодлър групите. Друго не се сещам, освен практика, практика и отново практика.

# 10
....Имам голямо желание да се запиша в колеж за чужденци,но има ли ги във всеки град newsm78След няколко дни се местим в letchworth,не много голямо градче.Малкия не ми дава много шанс да уча в къщи,прави ми тетрадките на парченца Twisted Evilчайлд майндърите какво представляват,как ми се плаща?Ще може ле да остсвям някъде детето за 3-4ч. и да ходя да уча?


В този линк ще откриеш всички близки до тебе чайлдмайндъри, бейби ситъри, градини и прочие.

Градчето ти го видях къде се намира. Малко над Лутън.
За съжаление не всеки университет предлага тия курсове. Просто трябва да питаш. А ти като питаш в един, те ще те насочат към някой, който ги провежда. В Абърдийн например нямаха от безплатните, които общината ги организира, но пък в Глазгоу ги има.
Чайлдмайндърите са жени, които гледат децата в къщите си. Търсиш такава, обаче която има лиценз. Те имат право да гледат едно дете, което да е до една година голямо и още 6 или 7 деца. Там можеш спокойно да го оставяш почасово. На час тук сумите варират от 2.50 до към 4.50 паунда на час. Бейбиситъри също можеш да ползваш по всяко време (моя препоръка е или да търсиш само лицензирани или по препоръка на други родители). Същото важи и за чайлдмайндърите. Заплащането е почасово. Някои чайлдмайндъри се съгласяват и детето да приспива там (става дума примерно за една нощ нещо ако се наложи). Ние така ползвахме чайлдмайндър, докато раждах номер две.

# 11
Билянката, това е за вашият регион

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Heart EyesХонда,мнооооого ти благодаря smile3525

# 13
  • Мнения: 1 465
Nai-lesno se u4i ezikat ako obshtuvash samo na nego. Az tuk vav Francia se zapoznah parvata godina s bulgari /dvoika/, koito biaha ve4e ot 7 godini v Paris i kogato se pribrahme vkashti mujat mi zaiavi, 4e moiat frenski bil po-dobar ot tehniat /a te u4eha i raboteha tuk/. E i az frenskia go biah u4ila v ezikova gimnazia, a i hodeh, dokato biah v Bulgaria na kursove kam frenskia kulturen center. No kogato doidoh tuk v na4aloto imah 4uvstvoto, 4e ni6to ne razbiram - noooo sled 1.5 meseca postoianno gledane na televizia /kade gledane, kade slushane samo - 4e ne izkliu4vah televizora dokato si var6eh ka6tnata rabota/, i obshtuvane samo na Frenski /takava mi e sredata tuk - bulgari ne sre6tam/ vze da mi prosvetva ta 4ak  niakoy pat i muja mi me pita6e "ama tova otkade go nau4i?" - a az "ami ot televiziata hahaha
Sega sled 2 godini i vestnici si 4eta, i televizia gledam, i subtitrite si gi 4eta /tuk riadko ima filmi sas subtitri/, i knigi si 4eta i si govoria frenski bez problem i bez da se zamisliam. No pak go kazvam - na men sredata mi e takava /samo vsred francuzi/ , ta de se kazva "i magare da biaha pusnali pak 6te6e da nau4i frenskia".
Ami tova e - vsi4ko kazano dotuk ot drugite momi4eta e absolutno viarno newsm10
Ne se pritesniavay 6te uspee6 - jelaia ti uspeh lovekiss

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Аз бих препоръчала колеж с creche. Обикновено децата на учещите в колежа ги гледат там без заплащане.  И да има заплащане то няма да е високо.

Общи условия

Активация на акаунт