Може ли бебето да се пристрасти към определено мляко?

  • 528
  • 8
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сина ми твърдо отказва да пие друго мляко освен фризо 2. Освен това след като е ял пюре или каквото и да е друго (вече си хапва доста неща), винаги иска и шише мляко. Също и когато легне да спи, иска да се приспива с мляко. Пробвах да дам друга марка мляко - не иска. За кисело пък да не говорим. Иначе следобед си хапва кисело мляко с плод, на обяд яде таратор, обаче в шишето иска само фризо. Мъжа ми изказа един ден мнение "на шега" че сигурно им слагат нещо вътре за да се пристрастяват. Възможно ли е наистина да е така?

# 1
  • Мнения: 514
А пробва ли с Аптамил? По-ароматизиран е и може да му хареса на детето. Аз не съм имала такива проблеми с Дани. Каквото му дам това пие. Тий изцяло е на Аптамил, но два пъти съм му купувала и Фризолак. Педиатърката ми беше казала, че може да не иска Фризолака след като е опитал Аптамил, но той си го пиеше.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 LaughingНе вярвам да се пристрастяват LaughingПросто детето си е свикнало на това,харесва му и отказва киселото.

# 3
  • Мнения: 5 299
Моя приятелка хранеше бебето си с Фризовом, после опита да смени млякото с Милумил, но малката го отказа категорично. И тя беше решила, че е пристрастена към това мляко.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Чудна работа....
Обаче едва ли им слагат "нещо за пристрастяване" Laughing, сори че ми е смешно- на теб явно хич не ти е до веселие, но моя скъп синковец също е на Фризо 2, но от два-три месеца със зор изпива около 60 мл само сутрин. Пада си по манджи с лъжица милия, всяко бебе си има своите предпочитания мисля аз...

# 5
  • Мнения: X
Ха, виж не се бях змисляла за това  Laughing

Вероятно си харесват някое мляко повече, или пък им става нещо, като навик, ритуал, знам ли и аз  newsm78
Моята госпойца пък е пристрастена към киселото мляко Thinking Просто си умира за мляко с бисквитка и независимо колко се е натъпкала на вечеря в 19:30, като и дам към 21:00 млякото го омита до капка  #Crazy Къде го събира незнам , но това е положението Whistling

# 6
  • Мнения: 1 032
Брей че странно  newsm78 Ние сме на фризовом, но пробвахме инцидентно милумил- хареса й и не му се цупеше, даже си го пиеше с удоволствие

# 7
  • Мнения: 844
Преди време и яз бях пуснала такава тема, и ние сме пристрастени към Фризото, навсякъде го търси синковецът, в домашните зел. пюрета, в киселите и инак чисто си го пийва с кеф. Продължавам да си мисля, че е пристрастен! Hug. Колкото до Аптамила, еми не мой ма пристрасти туй мляко, ама си е мое мнение де!

# 8
  • Мнения: 1 464
Ние пък сега сме пристрастени към нестле джуниър,яде и кисело но в шише Naughty,преди бяхме към милумил,така че ако си хареса друго мляко веднага ще откаже фризото,не се притеснявай Wink

Общи условия

Активация на акаунт