molia vi ne znam kakvo da pravia

  • 1 017
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Zdraweite, otdavna ne sam pisala, no to i problemat mi ne e mradnal. Kakto i da e, ta na vaprosa - veche sam na 26 godini i veche mnogo, mnogo mi se ste bebence. Jiveia s priiatelq si ot dve godini i ot blizo 6-7 meseca se opitvame da imame bebe i tuk idva goliamoto NO. Ot kakto se pomnia da imam cikal ne mi e idval redovno. Roditelite mi zapochnaha da me vodiat po doktori ot 13 godishna vazrast i blizo 5 godini s izvestni prekasvania pih hormonalni preparati, kato efektat beshe edin i sasht cikalat mi ne se regulura. Samo da poiasnq che mi praviha edna kamara izsledvania i se okaza che vsichko mi bilo nared i mai problemat mi bil v glavata, t.e. kato sam pod naprejenie i ne mi idva. Da de ama az oste sam studentka i naprejenie dal Bog. Sluchva mi se da niamam cikal po 2-3 meseca. Poslednia mesec iuli pih primulut-nor zashtoto ne mi beshe doshlo 4 meseca. I prosto ne znam kakvo da pravia sega pak mi zakasniava, toest ne mi doide avgust mesec, a nali uj sam ok kakvo da pravia az ne poga da ne se pritesniavam zashtot prosto sam takava i dali vaobshte v tov e problema. Taka de az ste sam zabolekar sled godina i sam dostatachno hladnokravna, ne izpadam v isterii i tqm podobni. abonirana sam edin vid za ginekologichen pregled vseki mesec ama faida - nie. nito znam koga imam ovulacia nito ia useshtam i ciklite mi sa edni  shantavi. Kak ste go napravim tova bebence ... a pak az kak da vi kaja znam che imam bebeta v men koito iskat da sam im mama, ama pusto da ostane kak da ia napravim taia magiq. Molia vi daite mi niakakv savet, mnogo saveti... Cry

# 1
  • Мнения: 9 063
Мила, мисля че е най-добре да си намериш подходящ лекар, който да се заеме с теб, а не просто случаен гинеколог.Не знам откъде си, и при кой лекар си ходила досега. Тук момичетата ще ти препоръчат към кого да се обърнеш и какво точно да направиш.. Като начало, трябва да се види защо аджеба има такива аномалии в цикъла. Оттам- ако има проблем, да се действа по него Simple Smile Само няма да се притесняваш, всичко е поправимо ако се оправи навреме Wink
Можеш да прочетеш и много информация в Библиотеката на форума- една от първите важни теми по-горе Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 7 718
Пиши на кирилица.
Аз лично на латиница не чета.

# 3
  • Мнения: 466
Мога само да ти кажа , че НАИСТИНА не бива да се тревожиш и изпадаш в паника . Лично аз имам редовен цикъл , но най -добрата ми приятелка има същият проблем като теб . От мига , в който за първи път и е дошъл цикъла той никога не е бил редовен . И тя е ходила по доктори , изследвания още от малко , лекарства инжекции , до като пие хапчета -има редовен цикъл , после пак е така на 3-4 месеца . В годината има цикъл около 4 пъти само . Просто някой от мъжките хормони и е с по - високи стойности от нормата и има някакъв хормонален дисбаланс . Тя е омъжена от 9 години и за тези девет години си има едно живо и здраво детенце , което сега е на 7 години , в момента е бременна . Забременявала е 5 пъти за тези 9 години , но за съжаление има друг проблем при нея -от генетично естество , който няма нищо общо с твоят проблем и за това няма да се спирам на него . Въпросът е , че няма никакъв проблем да забременееш , просто живей си живота с приятелят си , бъдете си заедно , мисли за това по - малко и то ще си дойде .

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Пиши на кирилица.
Аз лично на латиница не чета.

Подкрепям !
И аз си спестявам тая мъка .

# 5
  • Мнения: 3 092
Моля те , пиши на  кирилица .Иначе и аз както Морена и Лали нищо не мога да прочета  ooooh!

# 6
Уо, аз съм същата от както се помня, но сега съм бременна (въпреки, че се получи чак след 1 г. и 8 месеца опити). Важното е, че стана - ще стане и при теб - това да не те притеснява. Все пак, обаче, живеем в 21 век. Щом искаш дете отиди на гинеколог (по възможност предварително проучен - тук във форума ще ти препоръчат добри, ако уточниш от къде си) и сподели проблема си. Има лекарства, които регулират цикъла и подпомага забременяването. И най-важното - успокой се, ще стане - можеш да си сигурна.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И аз съм така откакто се помня - е .имам и две дечица, има лекарства които регулират цикъла и предизвикват отделяне на яйцеклетката, освен това с ехограф проследяват овулацията. просто си намери подходящ лекар, има толкова центрове по стерилитет в страната!

# 8
  • Мнения: 3 154
Ето ви "превод":

"Здравейте, отдавна не съм писала, но то и проблемът ми не е мръднал. Както и да е, та на въпроса - вече съм на 26 години и вече много, много ми се ще бебенце. Живея с приятеля си от 2 години и от близо 6-7 месеца се опитваме да имаме бебе и тук идва голямото НО. От както се помня да имам цикъл не ми е идвал редовно. Родителите ми започнаха да ме водят по доктори от 13 годишна възраст и близо 5 години с известни прекъсвания пих хормонални препарати, като ефектът беше един и същ - цикълът ми не се регулира. Само да поясня, че ми правиха една камара изследвания и се оказа, че всичко ми било наред и май проблемът ми бил в главата т.е. като съм под напрежение и не ми идва. Да де, ама аз още съм студентка и напрежение дал Бог. Случва ми се да нямам цикъл по 2-3 месеца. Последния месец юли пих Примолут-нор, защото не ми беше дошло 4 месеца. И просто не знам какво да правя. Сега пак ми закъснява т.е. не ми дойде август месец, а нали уж съм о.к. какво да правя аз не мога да не се притеснявам, защото просто съм такава и дали въобще в това е проблема. Така де, аз ще ставам зъболекар след година и съм достатъчно хладнокръвна, не изпадам в истерии и тям подобни. Абонирана съм един вид за гинекологичен преглед всеки месец, ама файда - не. Нито знам кога имам овулация, нито я усещам и циклите ми са едни шантави. Как ще го направим това бебенце... апък аз как да ви кажа знам, че имам бебета в мен, които искат да съм им мама, ама пусто да остане как да я направим тая магия. Моля дайте ми някакъв съвет, много съвети...."

И аз като другите ще те посъветвам да си намериш свестен лекар. Не може такива закъснения да се дължат на нерви, просто не е възможно! Хормони някой изследвал ли ти е? Проследявали ли са дали имаш овулация?

# 9
  • Мнения: 7 718
Направи си пълни изследвания. Отиди на ендокринолог за начало.

# 10
  • Мнения: 637
Момичетата вече са ти отговорили, аз ще го повторя - намери си добър гинеколог, да ти направи освен онези купища изследвания, които вече си правила, и точно тези, които са необходими при тебе (напр. фоликулометрия, та да знаеш имаш или нямаш овулация).

И още нещо много важно - "проблемът ми бил в главата" също се лекува. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт