По колко сок на 3.5 месеца?

  • 2 019
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Маминки със сокопиещи бебета, моля ви да ми кажете по колко сокче давате на бебите в тази крехка възраст? Ние вече ядем плодови пюрета, но за сокчето не знам... давам сутрин и след обед по 30 мл? Дали не е малко вече? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 427
Аз давам по около 100г.за деня,но не всеки ден,тъй като ядем и плодови пюрета.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Количеството се определя по следният начин: възрастта на бебето (в месеци) * 10 ml. Например за 3 месечно бебе необходимото дневното количество сок е около 30 ml.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Очаквам супер остро отношение  Laughing, но ние почнахме с 30 мл. веднъж дневно, сега пие 30 сутрин и 30 следобед, че и повече. Докторът каза - до 50 мл наведнъж няма проблеми, стига да не пречи на следващото хранене.
А вие сте по-големички...

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
нашата педиатърка на тази възраст беше казала 40мл. за целият ден.Но май всички говорят различно newsm78

# 5
  • Мнения: 1 032
Ми 2 х 30 мл сок плюс плодово пюре поне на мен не ми се виждат малко. Защо например на пробваш да му даваш 60 мл сок наведнъж, например сутрин, а плодовото пюре следобед или обратно. Мойта госпожица много обича пресните сокчета и затова и давам дневното количество наведнъж, гледам обаче да има поне час и половина преди хранене иначе си имаме проблеми с манджата

# 6
  • Мнения: 144
Колкото му се иска на бебо ,толкова съм му давала.

Общи условия

Активация на акаунт