Таблица за хранене

  • 40 443
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте момичета!
Искам да ви помоля, ако някой има таблица за храненето на бебета ( на колко месеца, по колко ml трябва да изпива бебко средно и евентуално как се рапределя това по време на деня, брой хранения и така...), понеже ние сме на адаптирано мляко, но се безпокоя, че нашия бебок не изпива количеството мляко, което е написано на кутиите и не зная какво да правя javascript:void(0);

# 1
  • Мнения: 5 241
Ами то чесно казано си е до детенцето  Simple Smile
За съжаление с таблица немога да ти помогна.
Колко е голямо детенцето ти,по колко ml  изпива и колко пъти на ден яде, че се притесняваш  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Това е, което имам аз. Вярно, че бебето само си казва, но моето в началото нямаше мярка и се хранехме по таблица. Изяжда толкова, колкото му дам, а после и вода може да изпие. Лакомо дете. След това повръщане и болки в стомаха.
Ето това, което имам
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35456.15

# 3
  • Мнения: 179
Аз бих ти препоръчала да си купиш книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето". На мен ми беше много полезна, има примерни таблици по часове, количества и вид ядене. Има добри съвети и за захранването, и за сокчетата, и... абе какво ли не. Горещо ти я препоръчвам!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 613
Аз бих ти препоръчала да си купиш книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето".

Много хубава книжка  Grinning И аз по нея се ориентирам.


Хайде по-късно, като ми остане време може да препиша таблиците Wink

# 5
  • Мнения: 409
Ех, момичета, благодаря ви за мненията и на теб Diana_T за схемата. При нас проблема е такъв един уплетен javascript:void(0);
Първо бяхме само на кърма, но на 1-та консултация след 20-тия ден на бебо се оказа не само че не е наддал, ами даже е отслабнал с 200 гр и от тогава се започна едно дохранване, по колко и как...голямо оплитане се получи и сега сме на 2 месеца (навършени) според схемата на млякото, което ядеме трябва да пие по 150 мл средно (това вода ) , да обаче той рядко изпива по толкова javascript:void(0); и не знаеме дали да се безпокоиме, понеже по някога яде по 60-90 мл ( а това не  е ли съвсем малко?) или пък е нормално javascript:void(0); и един страничен въпрос (надявам се да не е тъпо!): къде да сложа кода на лентичката с възрастта на малчо в профила си, за да ми излиза ?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Мила, съчувствам ти за това с кърмата. И при мен се получи почти същото Sad
Не се притеснявай, не е малко. Бебенцето си знае по колко му трябва. Още повече, че адаптираните млека са доста по-тежки от кърмата. Ако искаш пробвай с по-голям биберон. Може дупчицата да му е малка и да се уморява да суче.
Успех Simple Smile

ПП. Слага се в Профил, полето Подпис. Ако не успееш тук има много подробно обяснено http://www.bg-mamma.com/index.php?board=21.0

# 7
  • София
  • Мнения: 1 315
Все едно говориш за моя случай. И ние така слабеехме до 1-ва консултация и се дохранвахме после,сега кърма няма , но бебоса расте и е добре. Според моя опит, ако огладнява на по-малко от 3 часа -сложи повече дупки (ние от 1 месец и 1 седмица сме на 3 дупки AVENT),ако пък се чувства щастлив и не огладнява поне 3 часа, значи му е достатъчно.Педитео ни каза , че 120-130 мл. адаптирано в 3 месец по 5 пъти на ден му е предостатъчно. Всяко дете си знае мярката!
Спокойно и ще се оправите! Успех!

# 8
  • Мнения: 1 032
По принцип казват, че за втория месец бебче трябва да яде по 120 мл мляко по 6-7 пъти на ден. Ама това е само по принцип- детенце ще ти покаже, ако 90 мл са му достатъчни и не огладнява по- рано- значи няма проблем. Ние сме на малко повече от 5 месеца и сега ядем между 140-160 мл на ядене, така че не гледай какво пише на кутиите, а какво показва бебчето ти  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 173
При нас случаят е подобен, макар аз все още да успявам да изцедя и малко кърма за всяко ядене (откакто сме с добавка не иска да суче от гърдите, а само от биберон). Далеч сме от таблицата на кутията, но аз вече спрях да се притеснявам, защото бебчо изглежда се чувсва добре. Освен това спрях да го насилвам - не го щипя и ръчкам, както ми казваха в началото, защото той вместо да продължи да яде, съвсем заспиваше и отказваше ядене. Четох в Спок, че по-злоядите деца не бива да се насилват, защото заспиват, за да се "спасят" от яденето и започват да стават все по-злояди. Трябва да се оставят спокойно да ядат колкото искат, така до следващото хранене ще почувстват глад и сами ще почнат да увеличават дозата. Така се получава и при нас - гледам, че напоследък на всяко ядене почва да яде по-повече. Така че спокойно и успех.

# 10
  • Мнения: 409
По принцип си права, Gichka, обаче мен ме притеснява  това, че на всяко ядене изяжда различни количества, които варират между 90-150 ml, но на никое ядене не се повтарят по едно и също време в различните дни и аз не знаяколко да му приготвя, Понякога му приготвя 120 ml , понеже предишния ден по същото врееме е изпил 120 ml, а той изяде 90 или даже и по-малко и другото .... в мивката Sad. А не върви да му правя 60 ml като ги изпие още 60... е гати какво е ... сложно! И затова пуснах темата, понеже съм чувала, че има някаква таблица, в която е описана схема в различните часове колко (ориентировъчно) пият малчовците!

# 11
  • Мнения: 1 032
Е по часове таблица не вярвам да има, по принцип се говори за средно количество за деня. Нали и ти ако се събудиш днес със зверски глад не е сигурно, че утре ще закусиш- така е и при тях

# 12
  • Мнения: 514
Аз знам че бебто трябва да изпива количество равно на месеците по 10+100, т.е ако е на два месеца - 120мл. Но при нас Дани от 4 месеца си пие по 200мл и досега е така. А може би като му даваш да яде то не е достатъчно гладно и затова изпива по-малко. Винаги съм се ориентирала по детето си. Той си е вкарал режим на хранене през 4 часа и не мога да го променя та чудо да става Laughing От както се е родил е така. Дани винаги е бил извън сякакви схеми на хранене. От 4 месечен е на 4 хранения. Ако му дам повече повръща. Така че моя съвет е да оставиш всякакви схеми и да се вслушаш в детенце - то само ще си покаже на какъв интервал и по колко иска да яде.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Тъкмо и аз мислех да пусна такава тема. От около 2 седмици яде по много малко - между 30 и 60-70 мл, рядко, обикновено сутрин 120 мл, колкото всъщност ни беше предписано от доктора, а и на кутията на млякото (Нан 1) това е препоръчителната доза. Първо плачеше отново за ядене около половин час, след като е яла. После я оставях да поплаче, докато й дойде часа за хранене и тъкмо да огладнее по-добре, но не мина номерът. Сега вече си спи по 3-4 часа  Shocked Явно й стига, но някак не мога да я разбера. Та като беше на 1-2 седмици ядеше повече!! (тогава бяхме на кърма) А и като почнахме с адаптираното, пак си изяждаше всичко.
Да не говорим, че след ядене връща около 10мл мляко, дори когато е оригнала, та се чудя какво изобщо й влиза в стомахчето?!  newsm78

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами то на таблиците в млякото винаги пишат повече от колкото трябва не се притеснявай, ако си наддава нормално не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт