Кървене в края на бременността

  • 4 491
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Събудих се в 3 през ноща и забелязах че имам леко кървене - като начало на менструация - ярко червено ...
Обадих се в болницата и те ми казаха да сложа превръзка и да си легна. Ако стане много силно на сутринта да им се обадя ...

Чудя се колко е нормално това кървене и дали наближава да раждам.

Как беше при вас? Колко скоро родихте?

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Според мен отиди на лекар! Надявам се всичко да е наред!

# 2
  • Мнения: 6 472
А как си в момента - имаш ли кървене??????? По принцип при падането на слизестата запушалка е възможно да има кръв, но тя е примесне с много слуз. Ярка кръв в по- големи количества не е желателно да има, защото обикновено говори за отлепяне на плацента и бебето трябва да се изважда по- бързичко. Не знам как е там, но ако кървенето продължава отиди задължително до болницата!

# 3
  • Мнения: 1 455
Аз бих отишла веднага в болницата. Кървенето в който и да е период от бременността може да е опасно, така че изобщо недей да чакаш до утре.  Към края на бременността може да означава приближаващо раждане, друг път проблеми с плацентата и какво ли още не, но не искам да те плаша. Отиди на лекар поне за собствено спокойствие.
Стискам ти палци и пиши как си.

# 4
  • Мнения: 280
Ами сега не кърви ... Просто беше малко и като в начало на период - няколко капки, а сега е нищо ... Ако до сутринта продължи и не спре сигурно ще отида до болницата.

Чудя се дали не е така наречената тапа и ако е как изглежда и кога пада тя?

# 5
отиди да те прегледат. не е редно, когато е ясна кръв, макар и малко, да стоиш в къщи.

# 6
  • Мнения: 3 777
Ако не е от запушалката, може да е леко отлепяне на плацентата. Затова върви в болницата.

# 7
  • Мнения: 2 952
А кой беше  в  болницата  този с когото  си  говорила по телефона?Кой знае ....Аз бих отишла на моя   гинеколог ,който ми прави всеки месец прегледите .После да няма  от  болницата   едно  "Извинявайте " ако нещо стане , а даже неможеш да докажеш  с кой си говорила ...А бе нали ве4е нямаш кървене....спокойно , пожелавам ти  вси4ко да е наред  и да  родиш  едно  сладур4е малко и да ни го покажеш  да го  видим  Grinning

# 8
  • Мнения: 280
Кървенето през ноща беше много слабо и сега премина към кафеникаво зацапване ... предполагам е тапата.

От болницата ми казаха да им се обадя и да отида само ако напои една превръзка, но то не стана. Днес цял ден ходих и вече имам и контракции, но слаби. Ще чакам ако станат чести и силни и тогава ще тръгна към болницата, че е доста далече и не ми се разкарва и да ме върнат - по-добре да си лежа у дома и да чакам .....

# 9
  • Мнения: 46 437
........ Ярка кръв в по- големи количества не е желателно да има, защото обикновено говори за отлепяне на плацента и бебето трябва да се изважда по- бързичко.......

На мен ми казаха същото, ако се появи ярка кръв директно да тръгвам, колкото и да е далече болницата е по-добре да отидеш за едни тонове.

Леко раждане!

Luluto, на теб също, гледам лентичката ти привършва вече  Grinning

# 10
  • Мнения: 398
Ако и в щатите е като тука, значи пада яко пазарене и чакане, за да те види доктор. Мене са ме инструктирали като имам симптоми за раждане също да се обадя на един телефон и те ще ми кажат дали да тръгвам за родилното. Това настина е малко тъпо. Но ако не си удовлетворена от обяснението по телефона, им се обади пак и ги питай дали не е отлепване на плацента и че знаеш, че това може да е опасно и дали да не те види някой на място- нали така ти казват момичетата по-горе, че има риск.
Аз например днес се разправях в болницата, защото бяха забравили да ми предпишат ваксина за антитела, че съм минусова група. Тука се оказва, че бият две ваксини- 28-ма седмица, а на мен ми я биха чак сега в 31-ра и друга след раждането. Но човек трябва да си настоява - и в България и навсякъде по света. Стискам палци!!!

# 11
  • Мнения: 280
Ако и в щатите е като тука, значи пада яко пазарене и чакане, за да те види доктор. Мене са ме инструктирали като имам симптоми за раждане също да се обадя на един телефон и те ще ми кажат дали да тръгвам за родилното. Това настина е малко тъпо.

Да точно като в Канада е тук - не ми се ходи до болницата, защото кървенето сега не е ярко и е слузесто и много слабо. Казаха ми по телефона само ако е силно да им се обадя отново... Та си мисля че ако отида само за едни тонове и нямам достатъчно разкритие ще ме върнат да си ходя в къщи. Тук ги държат 48 часа от времето на постъпване в болница, така че няма да ме вкарат ако раждане не е почнало ...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз на училището за бременни в болницата разбрах, че при кървене в края на бременността се тича към болницата веднага, дори багаж не се приготвя. И другите ти го казаха.
Та изобщо не те разбирам - не ти се ходи. Дай боже всичко да е наред  Praynig, но представи си какво би могло да стане и да се скапе работата баш на финала заради един чист мързел. Съжалявам, ако съм груба, но това е доста нехайно отношение, едно, че в болницата гледат да си те спестят, но пък и на теб да не ти пука особено....  newsm78
Дано да си добре и скоро да си гушкаш малкото сладко бебче!!!   bouquet

# 13
  • Мнения: 398
Системата в Северна Америка не е като в България. Тука лекарите не се прескачат и е доста трудно да те прегледат без предварителна среща. Тука ти казват да стоиш в къщи до контрации от 5 минути. Така че не упреквайте момичето, не че не иска да я види лекар, ама трябва да се задоволява с обяснения по телефона. А тези обяснения се дават все пак от сестри акушерки, които са доста обучени. Така че би трябвало да се предполага, че нещата са под контрол.

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз имах доста слабо кървене когато малко преди да родя. Тогава обаче бях вече в болницата(влязох по-рано поради фалшиви контракции и ме оставиха под наблюдение). До вечерта започнаха силните контракции и  по-обилно кървене(напоиха се може би 2 дамски превръзки). Лекарите казаха, че понякога това кървене се получава при получаване на разкритие. Мисля, че доста скоро ще си гушкаш бебенцето. Леко раждане и успех.

Общи условия

Активация на акаунт