На какво учите едногодишните деца?

  • 3 278
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Полагате ли специални усилия, за да учите децата да показват колко ще пораснат, да дават целувка, повтаряте ли им много пъти названието на разни предмети, за да ги запомнят и т.н.? Понякога се чувствам виновна, че нямам търпение да я уча специално на тези неща. Каквото е научила досега, е от бабите, аз някак все не успявам. Засега знае да маха за чао, да дава целувка и да показва колко ще порасне. Макар че тези неща ми се виждат глупави, защото още не разбира за какво става дума, а ги прави механично. Иначе й говоря постоянно, като на голям човек. А вие на какво ги учите и как?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз я уча само на глупости и щуротии Embarassed Но и тя ги попива веднага. Примерно да "мига на парцали", да си показва пъпчето къде е, да танцува като "бамбуча"(тоест като племето от рекламата), да танцува като мече(размахва юмруци и ръмжи). Това са номерата от последните две седмици. Иначе знае и показва на колко гонинки е, колко голяма ще стане, дава целувки, имитира мечо, кончето, магарето, пчеличката.
Други занимания- да танцува нещо определено с ръчичките, докато пея. Примерно на "Хей ръчички"
Част от номерата й всъщност са в мой плюс- да ми донесе дистанционното, да си вземе памперс от рафта, да ми даде солетка да си хапна

# 2
  • Мнения: 2 910
Това,на което съм я научила е да дава целувка,да маха за чао и да ми носи дистанционното,защото много обича да гледа ТВ.Но иначе повтарям по много пъти,като например,когато видим навън куче,коте,гълъбче,врабче и т.н. и за моя много приятна изненада преди една седмица каза куче,а няколко дена след това и коте и вече като види куче сама го сочи и казва куче.Не говоря на бебешки и смятам,че е от значение,защото куче и коте ги произнася много точно,но малко по-меко,колкото и невероятно да звучи.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Майка ми беше на гости в БГ и за 10 дни успя да научи Дари на безброй неща, но повтаря като папагал всяко по 10000 пъти. Обаче като няма кой да я изпитва - Дари забрави всичко само седмица след това.  Laughing

Бавачката учи Дари на разни номера, главно докато четат книжки. Вече разпознава много животни, казва кое как прави.

Аз и баща й я учим на глупости. Най-голямата на която я научих /без да искам/ е да хапе. Просто като я цункам по крачетата я гризках леко и тя явно реши, че това е израз на любов и ни го прилага - само на баща си, мен и бавачката - в доста по-тежка форма. Като се прибера от работа и се залепя за крака ми и хапе и се хили Simple Smile

Учим я да се храни сама, да носи разни неща, хвърля си памперса сама в коша.
И аз мисля, че другите неща са циркаджийски номера.

# 4
  • Мнения: 5 468
И аз я уча само на дивотии, за да се смея..., а баща й казва, че само й се подигравам Hug. Научих я като й кажа: "Я покажи Гери, как лежат германките на плажа" и тя се хвърля по гръб на леглото, вдига ръцете нагоре и опъва краката и вика - Уаааа...  hahaha
Гордея се с нея, защото никое друго дете, не знае този номер Joy.

# 5
  • Мнения: 590
И аз я уча само на дивотии, за да се смея..., а баща й казва, че само й се подигравам Hug. Научих я като й кажа: "Я покажи Гери, как лежат германките на плажа" и тя се хвърля по гръб на леглото, вдига ръцете нагоре и опъва краката и вика - Уаааа...  hahaha
Гордея се с нея, защото никое друго дете, не знае този номер Joy.


Е, не мога  rotfImbo

# 6
  • Мнения: 46 434
Не знаете колко се радвам на тази тема, вече си мислех, че детето ми изостава в развитието си  Embarassed защото деца на нейната възраст имитирали всички животни и други подобни номера  newsm78
Тя може само да казва маха за Чао, да пляска за Браво, да показва движенията от Хей ръчички, ей ги 2 и .... малко глупости Laughing съскаме си двете /нали сме кобри Joy /ссссссс и се правим на индианци с ръка на устата  Embarassed обаче Ню бие всички рекорди, айде да научиш и София  Laughing

# 7
  • Мнения: 5 255
Лора разбира всичко, което и се говори.
А аз и говоря както си говоря - не се вдетинявам.
Баща и е този, който на моменти олигофренничи  #Silly
Показва колко голяма ще порасне, след което си ръкопляска сама.
Когато и пея "Хей ръчички, хей ги две" върти ръчичките и повтаря движенията ми.
Пее на куклата.
Маха за чао.
Танцува много - особенно на "Лудата жаба" - любима и е  Heart Eyes.
Когато стане от сън си носи дрехите и чорапките да обуваме - дига крачето  Laughing.
Не понася шноли, шапки и кърпи - непрекъснато ги сваля, но пък ми ги носи и си накланя главата за да и ги сложа отново. И така до безкрай  Crazy
Щуротии също не липсват  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 609
Хи-хи много сладка тема thumbsup
Яна маха за чао и дава целувка,но често това става,когато човека вече си е тръгнал Rolling Eyes
Като чуе музика започва да върти глава и да "танцува"
Показва колко ще стане голяма,на колко годинки е.
Видя един път майка ми да щтрака с пръсти и сега все се мъчи да я имитира Laughing.
Казва как правят патето,коошката, кончето и кучето.Показва нослето,ушичките,устата,бузките и тумбата,а тати и я научи да показва къде и е дупето и да казва как прави Crazy
От няколко дни я питам как се казва и и повтарям Яни,но на нея и е трудно и си вика "Нани"

# 9
  • Мнения: X
Ами аз с тези неща проблем нямам,доста бързо схваща и сама прави номера,особено ако има кой да се хили насреща. Държи си телефона до ухото и вика "ало бабо", показва лампа, телевизор, имитира кучето, мацата, кончето, гълъба и подобни глупости.

На мен основното старание в ученето на нещо е да се държи културно по площадките, да не се изправя в количката и да не яде всички боклуци по улиците ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 517
Маринка иначе научава сама разни неща, без да я уча специално. Повтаря от нас всичко, което й хареса. Например сутринта като й изпека сандвичи и й ги нося горещи, започва да духа още като ги види отдалеко.  Laughing Или пляска с ръчички, като види някой да прави така. Също като си изтърсвам ръцете от трохите след ядене, и тя си ги "изтърсва". Като разглежда някоя книжка с картинки или албум със снимки, показва с пръст и "обяснява" какво вижда - най-често казва "мама" и "кака", макар че на снимките може да няма нито мама, нито кака.  Laughing
Но може би трябва да я науча да разбира някои думи и да носи предмети. До това още не сме стигнали.  Rolling Eyes
Понякога и аз си мисля, че сме изостанали в развитието си, като чувам някои деца какви неща правели, затова пуснах тази тема - да си сверим часовниците.

# 11
  • Мнения: 2 952
моя племеник пък като 4уе да се пее и по4ва да пее....то  едно такова монотонно и само ръмжи ...,но ина4е се клати и пляска с ръце...абе много музикално бе!На 1 годинка и 1 месец е ... newsm68 newsm44 smile3521 dance

# 12
  • Мнения: 590
Наскоро четох, че ако детето не иска да покаже нещо от репертоара си е по-добре да не настояваме. Не бива да свързва обичта на мама и татко  с успеха или неуспеха си. Затова е добре да го питаме само неща които сме сигурни, че знае.

# 13
  • Мнения: 5 622
Габриел е на 11 месеца.За сега може само да маха за чао,когато иска.Показва си коремчето и нослето.Като му пея и показвам хей ръчички,хей ги 2,върти и неговите ръчички.Като кажа "къде е Алекс?"(кучето ни) и той почва да го търси с поглед.Но не му казвам куче,а Алекс,защото да зане,че нашето куче си е Алекс.Като го питам за топката,я търси и носи(пак понякога)
Като го питам къде е баба яга(имаме една,дето виси над вратата) и той поглежда нагоре и вдига ръчичка да сочи нагоре(много е смешно това).Друго смешно е,че като го занесем при цветята и го питаме как миришат,той прави муцунка с източени устни напред(незнам как да го обясня) и почва да сумти и да диша-уж ги мирише)
Като думи може само да казва мама,тате(не тати,а тате,не знам защо така,може да му е по-лесно) и вика айде,като го съкращава понякога на "ата"
За сега толкова.Но предимно баба ми го учи на тези неща,като и го дам при нея и ми го връща научен  Wink

# 14
  • Мнения: 3 575
И нашия доста неща знае, но заслугите са изцяло на бабите (срам ме е да си го призная)  Embarassed  Rolling Eyes
Аз успях единствено да го науча да се плези и веднага ме заклеймиха за това  Mr. Green
Вече е във възраст, когато наблюдава и сам си научава разни неща - например да показва как копае багера, как лае малкото и как голямото ни куче.....и какво ли още не, направо ни учудва!

Даже почваме да се замисляме да внимаваме какво говорим пред него да не се научи от малък на глупости Wink

Btw и на нас Лудата жаба ни е любима, като му пусна клипчето така започва да се радва, че чак се просълзявам от умиление  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт