до мамите раждали секцио

  • 2 580
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
вземахте ли някакви медикаменти докато бяхте в болницата и след това
и как точно отварят шийката

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На всяка жена, родила секцио и дават сироп за кашлица и някакъв аналгетик. Аз пиех и Тотема за анемия, но ампулите ми ги купи мъжът ми.
Какво искаш да кажеш с "как точно отварят шийката" newsm78

# 2
  • Мнения: 2 567
За предизвикване на раждане ли става въпрос? newsm78
Честно да ти кажа не съм разпитвала из основи точно какво ми слагат. Имах пълно доверие на лекарските екипи. Хората си гледат работата, не се тревожи  Grinning
Всичко най-доброю! Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 4 068
И аз не разбрах какво точно имаш предвид под отваряне на шийката.
При секцио това не се налага според мен.
Аз родих със секцио преди 16 дни. Бях с епидурална упойка и след това още 24 часа ми вливаха обезболяващи. Вливаха ми и разни банки с глюкоза и други разтвори. Биха ми Окситоцин и Клексан. Окситоцина е хормон предизвикващ контракции, а клексана е против тромбофлебити.
Това е общо взето.

# 4
  • Мнения: 1 613
Аз не съм раждала в Бг, но ще ти кажа как беше при мен.

Родих със спинална упойка.
По време на престоя ми в болницата (3 дни) ми:
-слагаха инжекции един път дневно, за да не получа съсереци в кръвта;
-даваха по 2-3 пъти на ден обезболяващи хапчета, но не се сещам точно какви;
-даваха по 2-3 пъти на ден глюкоза;

През цялото време трябваше да нося ластични чорапи, които покриват целите крака, пак за циркулацията на кръвта.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
Шийката защо да я отварят?Нещо не ми е ясно...Иначе-купи си Солпадеин-разтворимия вариант за главоболието,ако въобще имаш,аз нямах.Слагат течен аналгин в реанимация,най-вероятно и след това,ако имаш нужда,аз и от това нямах хужда  Wink.Не съм пила антибиотик,не са ми и вливали нищо след операцията.Родих планово секцио в Св.София.Ако имаш други въпроси-питай!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Незнам как е в Германия по болниците...тук ти вливат всички обезболявщи през система. Няма нужда да се носят от вкъщи. Те са единствено, ако не пиеш достатъчно вода и получиш главоболие. Бях си взела солпадеин, но не ми се наложи да го пия. Шийката на матката не се отваря.

# 7
  • Мнения: 4 629
На всяка жена, родила секцио и дават сироп за кашлица и някакъв аналгетик.


ShockedЧак пък на всяка жена да го дават този сироп за кашлица? Аз не съм пила такъв.
Даваха ми обезболяващи през първите 24 4аса. След това ми казаха, че ако аз искам ще ми дават , но аз се справих и без тях. Вливаха ми глюкоза и мисля, че това беше всичко  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 277
Даваха ми обезболяващи и след това някакво лекарство за прибиране на матката (забравих му името Embarassed).

# 9
  • Мнения: 8 769
какви сиропи, какви шийки при секцио? Shocked
След първото секцио ме накараха да си купя стрепсилс, ащото ми бяха разарнили гърлото от разните му там маркучи. След второто секцио подобно нещо не се случи и няма нужда.
Шийката при секцио....някак си отпада....все пак не е на корема Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Не си права за това, че като те оперират през корема няма никакви шийки и никакви разширявания! Представяте ли си лохиите (кръвотечението след раждането) откъде и как ще изтичат ако шийката е затворена?! По време на цикъл също има съвсем малко отваряне на шийката, иначе ще гръмнем с кръвта в нас!!!
Така че въпроса е съвсем правилен! 2-3 дена преди секцио се проверява как стои въпроса с матката иако маточната шийка е напълно затворена се прави т.нар. ръчна дилатация - образно казано гинеколога с пръсти разширява шийката....усещането не е от най-приятните, ама най-много ти се пишка. Същото се прави и деня преди секциото и общо взето успяват да докарат до 2-3 см разкритие. Докато се прави операцията има инструмент за разширяване на маточната шийка, но не винаги се получава и докторите се застраховат с предварително леко разкритие. Специално слушах на моето секцио, как докторите не затвориха матката докато не видяха, че лохиите тръгват и има от къде да изтекат!
За обезболяващите после мамите са писали, аз ползвах Нурофен. Това за сиропа за кашлица при мен явно са го пропуснали.....а и не знам дали е много добра идея...сиропите за кашлица смъкват кръвното. Но може би в някои болници го правят.
Така че това е общо взето за разширяването на маточната шийка. Успех и леко раждане! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 434
Даваха ми обезболяващи и след това някакво лекарство за прибиране на матката (забравих му името Embarassed).

Метаргин?

# 12
  • Мнения: 46 434
Шийката не знам дали са ми отваряли, но аз си бях с голямо разкритие, така че може да не се е наложило.
През система: окситоцин и глюкоза.
Инжекции с някакъв антибиотик, не знам какъв.
И една обезболяваща- аналгин като излязох от упойка.
Гърлото ми си беше наред, въпреки че бях с пълна, явно нежно са пипали, никой не видях да пие сироп за кашлица от другите оперирани.
След излизането от болницата не съм взимала нищо, ако не броим Троксевазина, с който мажех една възпалена вена.

# 13
  • Мнения: 7 803
мерси за отговорите най вече исках да видя дали на всички ви са давали медикаменти срещу тробоза а шийката явно си я оправят по време на операцията

# 14
  • Мнения: X
Ами аз имах 4см. разкритие, та преди операцията не са ми правили допълнително разкритие, а веднага, след като ме зашиха ми направиха още и се увериха, че лохиите изтичат и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт