проблем с палеца на ръката

  • 3 035
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 903
Много странно ми се струва. От една седмица се събуждам с подут и болящ палец на дясната ръка. Само на дясната ръка и само палецът.  Наложих си да спя с протегната настрани ръка, за да не го притискам по някакъв начин, но ме боли повече с всеки ден. Като го раздвижа - преминава постепенно - към обяд. Тази вечер половин час е бил неподвижен - и пак почна да боли.
Подут е, боли и ставата прищраква много зловещо.

Някаква идея да имате какво е? Не извършвам тежки физически действия, нито такива, в които да се натоварва само палецът.

# 1
  • Мнения: 637
Като го четях и си мислех - типична картина на ревматоиден артрит. Направо ми е промила мозъка тая медицина!  Laughing

Сигруно е дреболия, покажи го на някой лекар и да те посъветва какво да правиш (предвид бременността не е добре да се приемат примерно нестероидни противовъзпалителни средства, а иначе щеше да е добро решение).  Нещо безвредно все ще може да се измисли - компреси, масажи, физиотерапия.

# 2
  • Мнения: 9 903
аз първо това си помислих - понеже майка ми е с артрит и преди години лекар ми каза, че също ще развия.

При какъв специалист трябва да отида?

# 3
  • Мнения: 637
Докато си бременна, на гинеколог, ако той прецени, ще направи консултация с друг специалист. След като родиш - на ревматолог (това е тясна специалност от по - голямата вътрешни болести). Ако са ти правили изследвания (HLA B27) и си носител, то наистина има риск да развиеш заболяването. Но може да са ти го казали само заради болестта на майка ти.

# 4
  • Мнения: 9 903
Много ти благодаря, Мели!

Общи условия

Активация на акаунт