Злояди деца!!!

  • 665
  • 12
  •   1
Отговори
#CrazyЗдравеите Дружки!

Тъй като моята голяма дъщеря (Калина 1г. 9м.) е много злояда и започвам да си мисля че само аз съм наказана със злоядо дете реших да попитам как е при вас, и да потърся помощ със савети и препоръки. Тя вече е достатъчно голяма и не мога да ъа залъжа по-никакъв начин и понякога направо ме подлудява  #2gunfire. Яде само хляб, шунка и такива глупости и то от време на време, но нищо което се дава с лъжица или вилица. Освен това все още не се храни сама. От каква възраст е нормално да започнем опитите за самостоятено хранене? newsm78

# 1
Дружке, въобще не си сама!
Големия ми син - на 4,5г е страшно злояд. Понякога направо ми иде да го оставя гладен. #Cussing out Когато беше на 1г и 4м тръгна на ясла. Не искаше нищо да яде по цял ден освен чат-пат по коричка хляб. Вечер се правехме на маймуни, за да хапне нещо колкото да навакса. Дойде обаче някаква нова леля в яслата и детето прояде /пона така ни казваха/.  Вкъщи си казваше какво иска и сядаше на масата с нас - криво ляво хапваше по нещо - най вече супа. После като тръгна на детска градина си изяждаше всичко там, но не и у дома - явно покрай децата някак се прелъгваше. Сега е голям, резбира че сам отговаря за това да е нахранен-т.е. аз му слагам чиния , а той ако иска я яде, ако не - не. Без насилване, без коментари прибирам останалото и внимавам да не яде м/у храненията нищо. Разбира се гледам да му предлагам по-любими неща - сега е в период на пилешко - яде го обед и вечер, а преди това искаше само кренвирши, или само варени яйца.....
Децата сякаш сами знаят от какво организма им има нужда.
Да се храни сама е вече време мисля аз. Хранете се всички заедно и може да реши да ви подражава. Малкия ми син е на 8,5месеца и го слагам на масат с нас - умира от кеф да размахва лъжица и да се мъчи да си сложи трохичка хляб в устата. Става голяма свинщина, но нали е с учебна цел....
Успех! newsm10

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,

Погледни ТУК, ТУК, ТУК, ТУК, ТУК и ТУК.

Успех  Simple Smile

# 3
Е,вече ставаме три дружки.Моят голям син е на 8г и 10м. и е толкова злояд,че не знам.Способен е да яде солети на обяд, но не и приготвеното сготвено ядене. Дай му кроасани и други подобни неща.Малкия сяда на масата малко сред батко си, за 15 мин е изял всичко и става, а големия блее ,разглежда яденето и нищо- накрая едва ли не насила го карам да яде.Мъкаа,мъкаа..Не знам на какво се  дължи и гладен го оставях и по-засукани манджи правих, но не,не и НЕ!
Сега си гласуваме доверие-след училище е сам в къщи-оставям му в чиния яденето и той само да си го стопли в микровълновата, но резултата е обядва СОЛЕТИ!Какво да правя !?

# 4
  • София
  • Мнения: 13 206
#CrazyЗдравеите Дружки!

Тъй като моята голяма дъщеря (Калина 1г. 9м.) е много злояда и започвам да си мисля че само аз съм наказана със злоядо дете реших да попитам как е при вас, и да потърся помощ със савети и препоръки. Тя вече е достатъчно голяма и не мога да ъа залъжа по-никакъв начин и понякога направо ме подлудява  #2gunfire. Яде само хляб, шунка и такива глупости и то от време на време, но нищо което се дава с лъжица или вилица. Освен това все още не се храни сама. От каква възраст е нормално да започнем опитите за самостоятено хранене? newsm78


А на нея всички зъби ли са й поникнали? Питам, защото докато на Александра не й-поникнаха всички зъби и по-точно докато последния не се показа от венеца толкова, че да я дразни храната и тя ядеше така.... В момента, в който на детето хубаво поникна последния кътник започна да си яде нормално.... Лъжицата и вилицата я дразнеха... Това не значи, че детето е злоядо!!!!!
За самостоятелното хранене, мисля, че около вашата възраст е нормално вече да прави опити да яде сама. Аз моята я оставах, независимо колко цапотеше...

# 5
  • Мнения: 1 100
Като бившо злоядо дете мога да кажа, че ще се оправи. СПОКО! Сега да ме видиш Crazy Даже май трбява да взема да се ограничавам, че за последните 3-4 месеца 5 кила съм нагоре Shocked иииии трябва да внимавам да не се причисля изведнъж към групата "прасета"  hahaha

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оооо, любимата ми тема...на ДиВа - тоже!  Flutter

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Оооо, любимата ми тема...на ДиВа - тоже!  Flutter

И на мене Sick

# 8
  • Мнения: 193
ооооооооо, не сте единствени.  и аз се чудя също как фдаприлъгвам да яде повече неща като другите деца на нейната възраст/ на 2г.9м. правим утре точно, а ядем само определени неща/ .трудното е като има нещо ново за нея, което се опитвам да й дам newsm78 newsm78 newsm78. то се почва едно молене, едно канене колко е хубаво, ум да ти зайде #Crazy #Crazy #Crazy. и току някой ден сама си поисква да пробва. да ама не може на закуска само филийка с шунка  Tired, трудно се изхождаме понякога затова. давайте идеи как да вкарваме новости в меню, но като казвам новости имам предвид нещо, което децата може да ядат още отпреди година. уф! труден въпрос! а да не говорим за киселото мляко вечер! помагайте - не го щем в чаша, а само в шише с биберон, иначе пищим smile3514 Weary

# 9
  • Мнения: 388
Не веднъж съм казвала и сигурно ще ви досадя,но аз имам две злоядки.
Голямата е на 9г.,а малката на 1г.9м.-е няма оправия. Twisted Evil
Правя какво ли не,готвя любими неща,карам се,играя театър,залъгвам.
Давам и де се храни сама,но още не се получава.За сега си играе с храната.
Дано те успокоява факта,че не сте само вие. Peace

# 10
  • Мнения: 1 493
Племенникът ми беше най-злоядото дете, което съм виждала. Баба ми непрекъснато сякаш го хранеше. Закуската се точеше до обяд, понякога заспиваше със залък в устата. То бяха "самолети" и разни маймунджулъци, само и само да си отвори устата. Като порасна си криеше закуските над кухненските шкафове, в шкафовете, мяташе ги през прозореца и какво ли не ! Сега е на 23 години и 80 килограмов мъж ! Спокойно !

# 11
  • Мнения: 1 489
аз си реших проблема.Един ден я видях,че се заглежда по Шоуто на Слави.Сложих я на стола пред компа и сега само така ядем.Вече го знам предаването му наизуст,но не иска друго,а само това.Даже и десерта си изяжда и мъжът ми започна пък да ми се кара,че много съм я хранела и ще й се разшири стомаха.

# 12
  • Мнения: 1 756
детето само си показва когато е готово само да се храни

Общи условия

Активация на акаунт