За заплатите,наемите и бебетата в Австралия??

  • 1 652
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте! Много моля за информация!
На мъжа ми му предлагат работа в Сидни със заплата 4000 AU$, като поемат и разходите по документите на него, мен и бебето.
Въпросче- с такава сума може ли да се издържа сем. с бебе там ? И въобще - каква сума минимално е необходима за бебето, наем и т.н.?
Благодаря предварително на всички, които ще отделят време да ми отговорят!

# 1
  • Мнения: 780
Здрасти Миши!
Става въпрос за 4000 месечно, нали?
При положение, че фирмата ви поема пътните и няма да имате дългове, това са достатъчно пари за нормален живот. Предполагам ще вземете къща под наем - това са около 250-300 $ седмично в зависимост от това в кой квартал сте.  Ще ви бъдат ли покрити медицинските? (Не знам с какви визи ще бъдете тук). Препоръчително е ще да си направите и допълнителна мед.застраховка, която за семейството ще бъде и тя около 200 на месец. Кола на старо няма да ви излезе скъпо - от 5000 $ нагоре. Но без нея не може!
За храна ще харчите сигурно около 600 $ + на месец (това без разточителства).. та според мен парите ще са ви достатъчни.
В зависимост от визите,  с които идвате, може да ви се полагат и детски за бебо, които при такава заплата ще бъдат около 360$ на месец.
Аз всъщност не попитах за брутна или нетна заплата става въпрос?
И ще му внася ли фирмата superannuation (нещо като пенсионен фонд)?

Общи условия

Активация на акаунт