Ваксина БЦЖ на 7 години

  • 12 033
  • 4
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На дъщеря ми правиха Манту в началото на седмицата, на третия го отчетоха (нямаше никаква реакция) и сега трябва да й слагат БЦЖ. Sad
Искам да попитам миналите по този път:
1. Къде се поставя ваксината- на рамото или в ръката?
2. Болезнена ли е (или поне как я понесоха дечицата ви)?
3. Има ли след ваксинирането неприятни реакции, какво да очаквам?
4. Нещо друго, което съм пропуснала във въпросите.

Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 399
Здравей! Simple Smile
1. Поставя се в рамото.
2. Амии...мойта дъщеря плака, май леко щипе. Не си спомням много, но коя ли инжекция е приятно изживяване.
3. Пре нас реакция като температура, например, нямаше. Някъде около 20-я ден се разранява и започва да отделя слуз и нещо като гной Sick Не трябва да се дезинфекцира с нищо. Напротив, трябва да се остави само да заздравее. Това означава, че организма е реагирал на ваксината.
 В този период, известно време не трябваше да се мокри. Имай предвид, че може да продължи и по-дълго време. При нас беше повече от месец. Така че нямаше как да не я къпя. Мокрех и подсушавах добре и така. Случваше се също да го разрани леко, например, като се съблича, ако е залепнало за тениската. Но в крайна сметка всичко е нормално и си минава постепенно. Няма страшно!
4. newsm78 Това което се сещам е, че детето трябва да е здраво при поставянето. То си важи за всяка една ваксина. Междудругото мойта дъщеря се разболя три-четири дни след поставянето /аз го и очаквах, защото най- добрата й приятелка по това време беше болна, предупредих доктора, но той реши че няма противопоказания за слагането/. Доста се бях ошашкала да няма някаква реакция, но слава богу, всичко мина нормално.
Късмет!

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
stella, благодаря ти за изчерпателната информация!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдааааааа, Стелла е описала съвсем точно, какво е след БЦЖ-то!

# 4
  • София
  • Мнения: 488
 Детето не трябва да е болно и да е пило лекарства поне 10 дни преди манту и съответно БЦЖ-то. Не трябва да е ваксинирано поне 1 месец преди и не може да се ваксинира и 1 месец след БЦЖ / поне по мнение на Туб- диспансера на ул. Кирил и Методии/. Струва 3 лв. Ваксинираха ни на 25,08,2005 г. и поне за сега всичко е без проблем

Общи условия

Активация на акаунт