Днес се опитах да я захраня, но...

  • 467
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
беше пълен провал. Щерката е на 4 месеца и 3 дена.Купих от зеленчуковите пюрета на Ганчев, дадох с картоф, морков и кайсия щото ми се видя най-вкусно,но малката се съдра от рев,плюеше, давеше се и връщаше пюрето, хем й бях дала само на върха на лъжичката.После пробвах да го разредя с мляко, но пак същия резултат След това се видях принудена да дам на бебка единствено мляко,защото бешие много гладна.Чудя се пюрето ли не струва или аз не съм настоятелна.Как е при вас, кои марки пюрета   chefпапкат вашите бебета?

# 1
  • Мнения: 5 255
Защо си дала смесено пюре  Thinking
Когато захраних - Лора беше на почти 6м.
Дадох и пюре от ябълки на Hipp.
Реакцията и не беше положителна, затова не я насилвах.
Изчахах и след навършване на 6м. опитах отново.
Бавно и постепенно я захраних.
Пюретата, които и давам са от марките Semper и Hipp.

Прочети в библиотеката - има доста инфо  Wink

# 2
  • Мнения: 7 106
Остави го това пюре за няколко дни, за да забрави неприятното първо усещане и след това предложи такова, което е само от един плод или зеленчук, в зависимост от това със плодове или със зеленчуци искаш да захраниш. Хип имат доста пюрета, които са само с една съставка (като не броя оризовия грис в плодовите), така че са подходящи за захранване. Другият вариант е да правиш домашно зеленчуково пюре, не е кой знае каква философия да свариш едно картофче, да го намачкаш и да разредиш с водичката в която е вряло или мляко. Постепенно (на 3-4 дни) към картофа добавяй по някой нов зеленчук, докато въведеш всички подходящи за възрастта ви зеленчуци.
Ако и при вторият опит бебето реве и плюе пюрето го спри и изчакай да мине повечко време, преди да предложиш пак. явно още не е готово за захранване.

# 3
  • Мнения: 4 629
Бебчето ти явно още не е готово за захранване. Може да е плакало, ако е било много гладно и понеже не може да се засити с пИУрето плаче за мляко.  Освен това като въвеждаш нова храна е добре да даваш от 1 вид. Иначе така както си дала смесено пИУре, ако има алергия няма да разбереш от коя от трите съставки на пИУрето е.

# 4
  • Мнения: 590
Остави детенце да си почине някоя седмица и опитай с  безглутенова безмлечна каша смесена с кърма. По-неутрален им е вкусът на кашите и по-добре се приемат.

# 5
  • Мнения: 934
Аз съм почвала с оризова безмлечна кашичка, смесена с кърма или адаптирано мляко. Вкусът си е като на млякото, само консистенцията е друга - така че шокът не е голям.

Общи условия

Активация на акаунт