Рожденденски снимки

  • 1 895
  • 39
  •   1
Отговори
Их, добре че половинката я нямаше (то някога минусите си имали плюсова страна Crazy Laughing)

Та качих малко материал от РД на мушмурочката.

Началото на деня
Веселата част
Като всеки друг ден и този си има край

Приятни мигове и се надявам да имат още продължение Praynig Grinning

# 1
  • Мнения: 1 116
Много сладки тия мамини принцеси, а омазани с тортата са още по-сладки Simple Smile

Ама Хонда страхотна торта си спретнала, браво на теб smile3501

Хе хе имаме абсолютно същата, ама съвсем същата играчка, като тази дето ти си я подарила на Ели.

# 2
  • Мнения: 1 173
Понациврих се малко... ама то на хубаво. Hug
Много са ти хубави децата. Живи и здрави да са!

Верно ли тортата ти си я правила? #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 220
Хонда, много са сладки малките принцески, да са ти живи и здрави и да имате още многоооо щастливи моменти!!!!
 Тортата е страхотна, не случйно те заподозрях с предишната снимка! Wink

# 4
  • Мнения: 221
Да са ти живи и здрави и двете принцески newsm06. Пу-пу...
Мнооого прекрасна торта, браво Hands Clap
Я разкажи сега как направи покрива и откъде намери вси4ки тези красоти...и блатовете какви са. Събирам ценен материал, 4е скоро 6те имам рожденник  party023

# 5
  • Мнения: 4 244
Е, то чакането си заслужаваше!
Мамината сладурка каква сънена сте я набарали да я снимате
И после с тия прицесинени рокли - чудни, моята щерка чак рече Аз мога ли да ида на тоя рожден ден!
Да ти е живо и здраво малкото съкровище!  Hug

# 6
....
Я разкажи сега как направи покрива и откъде намери вси4ки тези красоти...и блатовете какви са. Събирам ценен материал, 4е скоро 6те имам рожденник  party023
Тортата я направих микс от рецепти.
Основната обаче си е тази:

Шведска бадемова торта

За тестото:
8 белтъка
200 гр смляни бадеми
220 гр. zахар

За крема:
225 гр. масло
35 гр. нишесте
250 гр. zахар
8 жълтъка
Декор:
75 гр. наряzани на филийки бадеми
пудра zахар

Половината белтък се раzбива добре. Половината от бадемите и половината от zахарта се раzбъркват и се прибавят постепенно към раzбитите белтъци. Една форма се постила с хартия zа печене и в нея се иzсипва тестото. Пече се на предварително на 200° zагрята печка 18-20 мин. След това се иzважда от формата и от останалата половина от продуктите се иzпича второ тесто.
Бaдемовите филийки се zапържват, zа да станат zлатно-zлатисти.

Крема: Маслото се раzтопя на водна баня. Прибавят се zахарта, нишестето и жълтъците и сместа се раzбива на умерена температура 20-25 мин., докато крема се сгъсти.
1/3 от крема се намаzва върху единото тесто, слага се второто отгоре и отгоре се намаzва останалия крем. Поръсва се с бадемите и пудрата zахар.


Аз вместо бадеми отгоре я полях със шоколад в тази пропорция:
Глазура:
100 г шоколад - черен, 100 г масло, 2 с.л. захар, 2 с.л. вода, 2 с.л. бренди
Захарта се разтапя във водата на слаб огън. Добавят се брендито и шоколадът. Когато шоколадът се разтопи, се прибавя маслото. За да не се втвърди прекалено глазурата, може да й се добави малко течна сметана.

На вкус е невероятна. Бадемовото "брашно" предава невероятен вкус.

Къщичката я сглабях от готови вафлени блокове, които се продават за сладолед. Всеки един топях в разстопен шоколад, а по между ги слепвах с маслен крем (кр. масло размесено с малко пудра захар и какао) Голяма играчка е, защото докато се втвърдне маслото е бая подвижна) Crazy.
Другите фигурки ги купих готови. Човечетата са от желирана смес (мноого вкусни - успях и аз да си копна малко Crazy Laughing).
Абе не стана това, което желаех да стане, но пък двете й се радваха много. Мони ми помагаше в нареждането на фигурките, намазването на блатовете (е, бая трябваше да пооправям след нея, но да не й отнемам удоволствието и мерака Wink...)

# 7
..... моята щерка чак рече Аз мога ли да ида на тоя рожден ден!
....
Ми на следващият живот и здраве пък белким дойдете Wink Grinning. Ще я накичим и нея в такава премяна Flutter

# 8
  • Мнения: 1 238
Големи кукли са! Пу-пу!
Мони си е направо принцеска с тази разкошна дълга косичка- кога ще порасне и на Оли косата толкова Praynig Praynig Praynig Praynig Wink Wink Wink WinkЗа сега е само перушина Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
А малкото муцуни направо ми иде да го изпапкам като го гледам как си цока млекцето- много ти е сладичка!
Тортата също страшно ми хареса- наистина си много изобретателна!
Поздрави и целувки от нас

# 9
  • Мнения: 4 244
..... моята щерка чак рече Аз мога ли да ида на тоя рожден ден!
....
Ми на следващият живот и здраве пък белким дойдете Wink Grinning. Ще я накичим и нея в такава премяна Flutter
За поканата - голямо благодарско    bouquet  , ама за дегизацията - няма нужда, щото си имаме  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 837
Сладурани  Heart Eyes
Да са живи и здрави  Grinning

И аз вече искам момиченце  Simple Smile А може и две  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 390
Много сладки тия мамини принцеси, а омазани с тортата са още по-сладки Simple Smile

Ама Хонда страхотна торта си спретнала, браво на теб smile3501

Хе хе имаме абсолютно същата, ама съвсем същата играчка, като тази дето ти си я подарила на Ели.

Куклите са много сладки! Да са живи и здрави!
Тортата е майсторско изпълнение! Браво!
Какво съвпадение. И ние имаме ама съвсем същата играчка, като тази дето ти си я подарила на Ели. Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 854
Хонда,такива прекрасни момичета имаш!!!Да са ти живи и издрави малките принцеси!
"Началото на денят"-разкошна декорация с балоните,тортата е толкова разноцветна с тези украси и фигурки и какво старание си вложила,но за любимите сьщества винаги си заслужава...повдигнаха и моето настроение Grinning
"Веселата част"-каква Снежанка,каква красавица е малката Heart Eyes.,а голямата е като пеперудка.Много са чаровни и двете!!!
И краят на денят-вьв ваната...е,такьв завьршек на рожденният си ден още не сьм имала Grinning.Много са сладки.
Ех,като има нови снимчици-пак да пращаш......много сте фотогенични Wink

# 13
  • Мнения: 5 255
Сладуранки  newsm03
Много хубави снимки и както винаги Honda с перфектна подготовка   smile3501 newsm51


п.п. Правилото на петте П
" Перфектната
  Подготовка
  Предотвратява
  Провала на
  Представлението"
- това съм го запомнила от един английски филм "Играчът"

И важи винаги за Honda   newsm10

# 14
  • Мнения: 780
Да са ти живи и здрави и двете хубавици, Хонда! Heart Eyes Hug Страхотни са! А в косата на Симона съм просто влюбена!
А за постиженията на изкуството в кулинарното майсторство - май няма смисъл да ти правя комплименти!   chef  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт