Притеснения...

  • 1 442
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Момичета, вече не си спомням дали ви бях споделила, но в събота и ние заминаваме за България.
Най- голямото ми притеснение е столчето за кола. Верно от летището до къщи е само 10 минути, но все пак- не е ли опасно без столче? Какво да правя? Не бих искала да я държа в себе си- честно казано страх ме е Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed По добре се чувствам, когато е затегната добре. Но не мога да мъкна и стол за кола от тук- прекалено много багаж имам за да си позволя и това. Уф, защо ми е толкаво притеснено...Само лоши неща ми минават през главата...
Вие как се оправяте в Бг с превозването на децата?
Споделете моля ви Praynig Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 4 244
Хич да не ти пука - вие сте на един хвърлей място от Сарафово!
А на мен ми предстои екшъна - пазене на 2 разбойника на задната седалка на Астра от Стара Загора до Сарафово.
Слагаш я в теб и си прекъстосваш ръцете пред гърдичките и - така ще я предпазиш от задушаване и от други опасности.
аз се чудя как ще го извърша тоа упражнение на квадрат - тежки да бях 6ръката Шива щешя да ми е супер  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 238
Хич да не ти пука - вие сте на един хвърлей място от Сарафово!
А на мен ми предстои екшъна - пазене на 2 разбойника на задната седалка на Астра от Стара Загора до Сарафово.
Слагаш я в теб и си прекъстосваш ръцете пред гърдичките и - така ще я предпазиш от задушаване и от други опасности.
аз се чудя как ще го извърша тоа упражнение на квадрат - тежки да бях 6ръката Шива щешя да ми е супер  Mr. Green

Фиди не можеш и да купиш от ония малките седалки за каката, те са от 3 години и не струват нищо, а малкия ще го държиш в себе си.
Благодаря ти много, че ме успокои малко. Може би ми е много напрегнато,защото тук е по съвсем друг начин, много се държи на столчетата за кола, така сме и свикнали и сега се чудя как ще се справяме с промените...

# 3
  • Мнения: 508
Не се шашкай толкова.Просто си свикнала в момента да сте със столче и си забравила че ако си живееше в Б-я въобще нямаше да ти прави впечатление.Когато голямата ми беше на 6 месеца си бяхме в Б-я за няколко месеца и хич не съм ползвала столче.Няма страшно:).
п.п.
извнявай че те питам/може и да си споменаваа а да не помня/от къде си че си на 10 мин от Сарафово-Бургас ли?

# 4
  • Мнения: 934
Не е ли най-безопасно да сложиш детето да седне и с колан само през кръста?

Това да опасваш с един колан себе си и детето, седнало в скута ти, съм сигурна че не беше безопасно.

Иначе колите в Бг повечето имат колани, дори и да не са съвсем нови. Пък ако няма- няма.

Иначе коланите са си много хубаво нещо - не само за безопасност, а и защото осигуряват прилично поведение на децата в колата. Че иначе като се разскачат, иди се оправяй!

# 5
  • Мнения: 847
Zdraveite,mami samo za informacia ,ne za da vi placha de-v BG prieha zakon ,za zadaljitelnoto "stolche" za decata v kolata...Mislia che ot letichteto do vas za 10min niama da imate problem ,no za  po dalgi razstoiania ,mai nai dobre e da si imate stolcheta...Uspeh

# 6
  • Мнения: 3 880
Момичета, вече не си спомням дали ви бях споделила, но в събота и ние заминаваме за България.
Най- голямото ми притеснение е столчето за кола. Верно от летището до къщи е само 10 минути, но все пак- не е ли опасно без столче? Какво да правя? Не бих искала да я държа в себе си- честно казано страх ме е Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed По добре се чувствам, когато е затегната добре. Но не мога да мъкна и стол за кола от тук- прекалено много багаж имам за да си позволя и това. Уф, защо ми е толкаво притеснено...Само лоши неща ми минават през главата...
Вие как се оправяте в Бг с превозването на децата?
Споделете моля ви Praynig Praynig Praynig Praynig

tornerosse, и на мен това ми беШе голямо притеснение, но в крайна сметка се откаzах да вzема седалката. Тръгнах със супер угриzения на съвестта, но zа Щастие всичко мина по_добре от колкото си представях Simple Smile. И ние сме на 10_15 мин. от Сарафово, но почти всеки ден пътувахме някъде иz района. Аz я държах на zадната седалка и всичко беШе ОК. Тук не мога да си представя да пътува беz седалка, но там нямаШе друг начин (да не говорим, че повечето коли с които ходехме насам_натам нямаха колани на zадните седалки, така че и да имах столче пак нямаШе да ми върШи работа Embarassed)

Пожелавам ви беzпроблемна почивка и не се zатормоzявай иzлиШно с черни мисли, всичко Ще е ОК Wink Laughing

# 7
  • Мнения: 4 629
И мен ме тормози този въпрос. Намерих и решение  Simple Smile Ще си купя нова количка т. нар. Travel Sistem, от тези за по-големи дечица (сега ползвам такава, но столчето за кола все още ни е бебешкото). Столчето за кола е вградено в количката - много са удобни и са точно за тази цел. Освен това може да я ползваш и  в самолета.Или пък има едни "поставки с колелца" върху, които слагаш столчето за кола и става количка.

Виж тук:

http://store.babycenter.com/category/gear/strollers/travel_systems?stage=all


# 8
  • Мнения: 3 491
И тук са маниаци по отношение на тези бебешки седалки и столчета, но по времето когато нямах кола и трябваше да излизам с бебе на по-далечно разстояние, до педиатъра например, съм викала такси и съм си държала бебето гушнато в мене, в такситата това беше абсолютно прието, при това говоря за доста по-далечни разстояния от 10 минути. Така че, не се вманиачвайте толкова. Страховете са ми напълно познати, де.

# 9
  • Мнения: 780
И мен направо си ме беше страх докато бяхме в България - носихме само едното столче и каката обикновено кръжеше из колата като свободен електрон!!!! А като ги и видях как ненормално карат в България, честно ви казвам, само съм се молела да си пристигнем здрави и читави!! Още не съм измислила решение за следващия път, че 2 седалки множко ще ни дойдат да мъкнем. Макар че то няма всъщност къде да ги мъкнем. Опаковаме ги добре и ги пускаме с другия багаж, а в София директно ги инсталираме в колата. В този случай обаче има опасност някой от нас да трябва да тича след Ладичката на тати, че няма да можем да се съберем!  Crazy Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 220
Ние купихме столче в БГ, за6тото от софето до варна малко трудно щеше да е в скута ми, после с багажа в самолета! Много по удобно е , освен че е за безопасността на детето, ако трябваше да я държа през цялото време и двете щяхме да се изнервим много!

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз се прибрах лятото с бебе на 4 месеца.идеята беше сестра ми да купи столче,което после да оставим в БГ.е хубаво ама беше ходила в няколко магазина и  и бяха казали-неее,тия столчета са за деца над 6 месеца Shocked та се возихме в началото без,но на беба и хареса много Grinning та не е толкова страшно,ще карате внимателно докато купите и така.

# 12
Zdraveite,mami samo za informacia ,ne za da vi placha de-v BG prieha zakon ,za zadaljitelnoto "stolche" za decata v kolata...
Вярно, че е приет, но има и едно "ИЛИ" да бъде в ръцете на някой родител или човек над 18 години. (така ми казаха на мене)

Бамби, то предложението ти хубаво, ама Оли е на 2 годинка и в тези столчета от травел систъма определено няма да се хване.

Лиле, то не че нещо, ама и не всички коли в Б-я имат колани на задните седалки. Такситата уж и те по-нови коли, а нямаха такива. То и за това ми беше зор да давам отговори на въпроси зададени от Симона. Вярно, че си е ад, особенно при ситуациите, на които всички сме свикнали. Аз се притеснявах после дали ще мога да ги "вкарам в релси". Мислех си, че след като видели един път, че може без колан и стол и да ми направят проблем като се върнем. Но опасенията ми бяха напразни. Децата си го имаха като даденост. Видяха си столчета, седнаха си, Симона се закопча, Ели и нея я пакетирах и никакъв проблем.....

На вас лек път и не го мисли много, много. Хващай детето здраво в тебе и така до родното местенце. Починете си, попечете се (дано хванете хубаво време).

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Аз мъкнах столче. Нали безплатно ти го превозват с количката, далаверка Wink. Тук карах кола самичка с бебето и просто нямашев начин. Иначе в такситата сядам на задната седалка и я гушкам. Доста по лесно е ако имаш столче.
Наистина в БГ приеха закон за столчетата. 200лв била глобата, но все още не се спазва.
Мои приятели ми се скараха, защо мъкна столче. Те имали останали столчета от щерката за различни възрасти. Затова догодина живот и здраве няма да нося. Може би и ти ще можеш да намериш такова столче за времето докато си тук. Ако е само за едното пътуване от летището до в къщи няма смисъл. Връзваш се с колан и гушкаш бебето.
А синчето си знае в БГ не може да се вози на предната седалка, но отзад може без колан Mr. Green

# 14
  • Мнения: 513
Ние до Добрич стигнахме без столче. Не се притеснявай и карайте по-внимателно.

Общи условия

Активация на акаунт