Колко се плаща за труд на злато?

  • 10 004
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Здравейте майчета,
чудех се колко ли стрива на грам за обработка на злато, ако си дадеш материал. Вече нямам възможност да обикалям по магазини и бутици и това от една страна е хубаво защото не харча пари, като преди, обаче от друга понякога ми липсва.
Имат ли сайтове златарите?
Да ми препоръчате златарско ателие или да ми кажете това, което е в зала Универсиада има ли добър избор.

# 1
  • Мнения: 2 849
10 лв. на грам за изработка . smile3502

# 2
  • Мнения: 1 006
11 лв. на грам за изработка. newsm45

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41978.15   Прочети всичко, защото на моменти се отнасяме, естествено.Може би eniena ще ти бъде много полезна.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2005, 01:29 от Sakri

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз преди 2 дена си взех  синджир и гривна. Имах много злато, което не нося и за това реших да го дам. Голяма набутвация да ти кажа, защото оставих 37 гр. злато, а комплекта, който взех е общо 16 гр Embarassed и доплатих 13 лв. Сметнаха мойто злато по 11 лв., а купувах на 20 лв.

# 4
  • Мнения: 1 006
Аз преди 2 дена си взех  синджир и гривна. Имах много злато, което не нося и за това реших да го дам. Голяма набутвация да ти кажа, защото оставих 37 гр. злато, а комплекта, който взех е общо 16 гр Embarassed и доплатих 13 лв. Сметнаха мойто злато по 11 лв., а купувах на 20 лв.
Абсолютно вярно !!! newsm45

# 5
  • Мнения: 955
Ужас, аз имам един голям синджир и гривна, които вече са ми омръзнали и мислех да ги сменя, като платя само за труд, обаче явно дъщерята като порасне ще го правим това начинание. Сега като сметна за 50 грама трябва да платя 500 лева за труд - луда работа. Нали работят с матрици бе какви са тия цифри. Ако искам да я зарадвам за 20-тата й годишнина ще трябва да почна още от сега да спестявам по 25 лева годишно.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 006
Правят някаква сложна аритметика при замяната.Мерят това, което даваш за замяна и ти го смятат на някакви по-ниски цени.После като си избереш нещо, естествено, че и него мерят, но ти го смятат по други цени, като нещо събират, изваждат, за да платиш само изработката, защото си дал старо твое злато и т.н.Ако новото надвишава старото по грамаж, надвишението ти го праскат по 20лв. и...съвсем се уплетох в момента.Много внимавах при замяната и разбрах тогава изчисленията, но не мога да ги повторя сега - от ЕГН-то е... Embarassed Набутвация си е, тва е ясно.Но какво да ги правиш половин шепа стари дрънкулки, които никога повече няма на носиш ?

# 7
  • Мнения: 6 164
Така е, направо си даваш златото за нищо!
А аз имам и две малки диамантчета, които майка ми искаше да ги даде да ги направят на обици, ама много ме е шубе да не вземат да ги заменят с циркони. И ей така си стоят в кутийката..  Rolling Eyes

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не, не го смятат по-различно. Просто заменяш злато за злато. Ако имаш 10 гр и си си харесала гривна за 10 гр. доплащаш единствено изработката. Единствено има разни смятания, ако има разлика в каратите.
А за изработката е толкова различно от 9-12 лв та и нагоере. Сега като обикалям за халки за сватбата, та гледам поне в Пловдив как вървят. Вчера влезнах в един магазин, в който изработката при халките е 100 лв независимо, колко грама, което според мен е много по-логично. Все пак са матрици и това дали ще дооформяш пръстен от 3 гр или от 30 гр работата е същата. Даже при по-големите грамажи сигурно е по-лесно, че по има място за грешене.

# 9
  • Мнения: 877
Зависи какво ще ти правят. Ако има нещо сложно за работа се взлимат повече пари защото се прави специален модел от восък. Ако е нещо стандартно може и 6-8 лева за грам да е изработката.  Кажи какво ти е хрумнало да си правиш и ще ти кажа нашето ателие колко би ти взело.

# 10
  • Мнения: 367
По принцип каквото и да занесеш за замяна те си го смятат като материал и го плащат по около 10-11лв. Може да е нещо, което си купила вчера и пак така ще го сметнат. Ако продават бижута с цена за 1-грам да кажем  23 лв., заменяйки ще платиш разликата и това е изработката им. Супер много се губи защото всички заменяме вече изработени бижута и много по-рядко е, хората да имат монети или нещо подобно, което си е материал наистина.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ако заменяш злато в зл.магазин, излиза танто за кукуриго Whistling
При златарите директо мисля, че ще ти дойде поне 4-5лв. по евтина изработката.

Общи условия

Активация на акаунт