Синузит - лечение?

  • 119 407
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
На мен много ми помогнаха процедурите-лазер и нещо друго вече съм забравила,но преди това пих антибиотик,при взимането на антибиотик задължително нистатин иначе стават ужасни гъбички.Най много ми  е помогнал далацин.Аз съм така от малко дете.Много добър ефект имат процедуритр.Не слагайте гореща морска сол голяма грешка,възпаленото не обича горещо.

# 16
  • Мнения: 425
На мен много ми помогнаха процедурите-лазер и нещо друго вече съм забравила,но преди това пих антибиотик,при взимането на антибиотик задължително нистатин иначе стават ужасни гъбички.Най много ми  е помогнал далацин.Аз съм така от малко дете.Много добър ефект имат процедуритр.Не слагайте гореща морска сол голяма грешка,възпаленото не обича горещо.
[/b]

 Peace Peace Peace
Само се прави 1-2 колкото да отпуши и да помогне да текнат секретите, след това синусите се обработват или със АБ спрей биопарокс или клеева поне 5 дни без прекъсване за да измрат гадините... Peace

# 17
  • Мнения: 74
Аз ще ви споделя моето лечение , може да ме помислите за луда.Имах много гъст синузит,като ми се запуши носа и кихна хвърчеше 2 метрра,умирах от срам от околните,добре че бях по-малка.
Правих нагревки,торбички сол затоплени и т.н
И ми казаха да търся мравуняк - от ония в гората дето са като малка планина (дано се сещате)-децата обикновено ги разтурват с пръчки като си играят.Та на тоя мравуняк слагах носна платнена кърпа-от тия дето дядовците си носят в джоба - чакам цялата да стане в мравки ,стои към 5 минути ,след това я взимам и изтръсквам мравките и вдишвам- чувството е като смадящо - от мравчената киселина се отпушвал синузита и така 10 дена.
Тая работа ме оправи , е зимата иамм хреми понякога,но не е това което беше  Peace

# 18
На един познат няква баба му дала съвет да си прави компреси на челото пълнени с извара и отделно напоени със сурово пр. мляко.  Така е трябвало да спи 1-2 седмици. Каза ми, че към 4-5 я ден със ставането си от леглото носа му започнал да тече. Половин час е текла сяква слуз и след като се доиздухал се е оправил напълно и повече синузита не го е повторил.  Wink

# 19
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
интересни неща прочетох, сигурно ще пробвам някои от тях, защото вече просто ми писна тоя гаден синузит. Sick
Все пак да ви питам - според вас добра идея ли е да си правя нагревки с ето това, вместо с торбички с ориз?

# 20
  • Мнения: 5 591
Чувала съм и за мед в носа. Пробвал ли го е някой?

Аз го пробвах,но и при мен нямаше ефект.

# 21
  • На ръба..
  • Мнения: 2 106
Аз искам да питам следното, по принцип не знам да имам синузит, но сутрин и вечер като си мия зъбите, всеки път се отделя секрет от гърлото ми и съм в чуденка дали имам или не. По принцип ако усетя малко студ, носа ми почва да тече веднага. Бих се радвала на мнение от ваша страна.

# 22
  • Мнения: 4
Ужасно е неразположението от синузита. На мен Назодрен много ми помогна. Скоро го пробвах за първи път и за сега се чувствам много добре. Надявам се да си остане така. Това е фитопродукт от циклама. Има го в по-големите аптеки. Разбира се сега много повече се пазя. Преди такова беше положението, че при всяко отслабване на организма синузита се обостряше.

# 23
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Мисля че ако със сигурност се диагностицира синузит е твърде късно да се лекува с бабини отвари и тинктури. Аз лично съм имала два пъти в живота си. Първият път като бебе правили са ми пункция и съм се оправила. Втория път като ученичка в 7 или 8 клас /не помня точно/ но ми правиха отново пункция. Много боли глава и до такава степен неможеш да дишаш че чак се задушаваш. Но преди да се стигне до това съм имала вероятно хрема и не са ме лекували правилно. Това което си спомням е че пункцията е гадна но след това се чувстваш като прероден след всичките мъки. И сетих се - може компреси с морска сол - загряваха я на котлона и ми слагаха в къщи в една кърпа увита на челото.

# 24
  • Мнения: 781
Съчуствам ти. Аз си докарах хроничен и няма лек. Правиха ми нагревки ама..... Sad
Сега съм си взела една лампа и сама се нагрявам като усетя тежест. Нося шапки през зимата и нокога не излизам с мокра коса Laughing
Дано успееш да да предотвратиш по сериозни проблеми

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте,
Аз също като djidji dji пробвах с Назодрен  и определено получих облекчение на синузита и се чувствам страхотно.  Препоръча  ми  го  една  моя  позната, която  работи в  аптека.  Може  да пробвате с него, мисля че наистина работи.  Успех.

# 26
  • Мнения: 3 929
Две години ми се възпаляваше, докато беше студено навън, нямаше оправия. Миналата зима го "пресякох" с ядене на настърган хрян и оттогава, ако леко усетя, че имам хрема, правя следното: 1 равна чаена лъжичка нишадър разтварям в 200 мл преварена вода. От разтвора капвам по 1 капкомер във всяка ноздра - в началото 5-6 пъти през около 1 час, а после увеличавам интервала между накапванията. Обикновено на следващия ден не ми се налага да капя вече - минало ми е. Но не се капе по капка, а се излива капкомера, като главата е силно назад, така че разтворът да влезе хубаво навътре. Малко е неприятно, леко щипе, но не е болка за умиране. А и като знам, че на следващия ден няма и помен от хремата или запушения нос, хич не усещам нищо.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Прочетох в рецептите на Ванга- масло в носа, слага се всяка вечер в едната ноздра и се спи така, на другия ден- в другата, така докато се почувстваш по- добре. Наистина помага много.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 849
Имала съм синузит от 6 тата си година до 23 тата. Моят беше алергичен и са ми давали някакви лекарства за това. Били са ми и няколко години инжекции всяка седмица. Лежах и веднъж в болница.
Меда в носа съм го правила. Невероятни болки са, резултатът увредена лигавица на носа и сега винаги си сълзи зиме, лете.
Единственото което ми е помагало е морска сол, която нагрявам на котлона, после свивам на вързопче и слагам на челото. Това го правя по няколко пъти на вечер и спя с лента на челото. Сега така си лекувам дори и лека хрема.
Клеева тинктура нямаше по онова време, но предполагам, че и тя ще помага.
За гърло мога да ви препоръчам с две ръце Цитросепт. Правят се гаргари и се пие отделно. Ако се пие с мляко и мед или с какао не се чувства горчивия вкус. Аз лично свикнах да си го пия само с вода. Но с него си оправям дори възпалени сливици. Ползвам го и за децата.

# 29
  • Мнения: 9
И аз не искам да експериминтирам с бабини девитини, след като прочетох
на много места за изгаряния на лигавицата. Щом и меда е съпроводен с
болки и горене на лигавица. Смята да пробвам с този Назодрен гледам, че
и тука са споменали за него. Аз гледах рекламата и се порових из нета и
имаше добри отзиви. Още повече, че няма странични действия.

Общи условия

Активация на акаунт