пералня със сушилня

  • 45 749
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Много е глупаво, когато някой, преди да ползва нов уред или нещо ново се обявява против ползването му! Не ползвам сушилнята през лятото, защото имам огромна тераса, на която дрехите съхнат буквално за минути, но през зимата я ползвам, макар и рядко.
Моята е Аристон 2 в 1 и съм доволна!

# 16
  • Мнения: 721
здравейте момичета,първо да кажа че съм наясно с плюсовете на отделните уреди но поради ред причини съм принудена да закупя 2 в 1.спряла съм се за сега на тази: http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=17921  защото е по плитка и ще мога да я скрия със съществуващите вратички/това е едно от основните ми изисквания/,другите са да има поне 1000 оборота,отложен старт и клас на изпиране А.моля ако някоя от вас има въпросния модел да сподели впечатленията си

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 01:14 от zllate

# 17
  • Мнения: 187
по-добре си вземи по отделно-пералня и сушилня Peace

# 18
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
аз също ще взимам пералня със сушилня, поради липсата на място за два отделни уреда

ориентирала съм се към такава на Тека - http://www.comfort.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … 8/view/22046.html

ползвала съм сушиля и определено съм с две ръце за ползването на подобен уред

# 19
  • Мнения: 373
Ползвам пералня със сушилня от около 4 месеца. Усвоихме си балконите, следователно нямам тераса на която да простирам , и дрехите съхнеха с дни вътре.
Е, откакто взехме въпросната пералня със сушилня се родих! Вадя си нещата идеално сухи , сгъвам и прибирам. Дрехите ,които не искам да се пачкат , пускам на програма за сушене 40 минути, от която излизат леко влажни и изсъхват за 3-4 часа.
Нашата е този модел.

# 20
  • Мнения: 93
не съм  чувала за тази марка Тека, добри ли са и каква е цената на този модел?

# 21
# 22
  • Мнения: 93
Vasilina  кажи нещо повече за нея, хареса ми като характеристики, но как е сушилнята мачка ли много дрехите и за колко време ги суши, какви са вариантите, колко програми за сушене а съответно и за пране има! Simple Smile Благодаря!

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
здравейте момичета,първо да кажа че съм наясно с плюсовете на отделните уреди но поради ред причини съм принудена да закупя 2 в 1.спряла съм се за сега на тази: http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=17921  защото е по плитка и ще мога да я скрия със съществуващите вратички/това е едно от основните ми изисквания/,другите са да има поне 1000 оборота,отложен старт и клас на изпиране А.моля ако някоя от вас има въпросния модел да сподели впечатленията си
Моята е такава, много съм доволна. Ползвам я вече 1г. Добре пере, тиха е, суши си. Противно на всички които плюят по 2в1 и по Аристона  Laughing Сушилня лятото почти не ползвам освен ако много приритам да облека нещо току-що изпрано. Зимата суша дънки, пуловери, чаршафи, якета, абе всичко. Ако я препълниш мачка, но това и отделните уреди го правят(ползвала съм не говоря наизуст). Купувай смело, върши работа. Само че харчи повечко ток, но това важи за всички сушилни.

# 24
  • Мнения: 183
Nevelina, колкото по - пълна е пералнята, толкова по-намачкани са и дрехите след сушенето.

Тук: http://4storing.com/uahfan/6c9c5f4f260e0df5b50de6eeb4f7b7ad.html ,
качавам един PDF с всички програми на пране и сушене за този модел, защото е по-лесно, отколкото да ги описвам.
Само искам да кажа, че лично аз много рядко пускам дрехи в сушилнята, ползвам я предимно за олекотени завивки, възглавници и зимни якета.

# 25
  • Мнения: 312
А , някой може ли да каже отзив за това чудо http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021792  Г
ледам, че модела е от 2005г., така че, ако някой има лични впечатления, моля, да сподели!

# 26
  • Мнения: 93
Благодаря! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 721
Сиренце,благодаря ти за отговора.ценя мнението ти и от други теми,и мога да се доверя на преценката ти.имам още няколко въпроса относно уреда,тъй като в различните сайтове където се предлага има някои разминавания.ще съм ти благодарна ако ми отговориш.:
-за колко килограма точно е- пране/сушене
-каква е дълбочината,че всеки см. е от значение в моя случай с вратичките
-могат ли да се задават желаните от мен оборотите на центрофугата на всяка една програма или това става автоматично зависимост от избраната програма и аз мога само да ги намаля-(този въпрос така го зададох,че и аз не се разбрах)
-от какъв материал е казана
-класовете това ли са- енергиен-Б,пране-А,сушене-Б-(до момента съм с един железен индезит на 15 год.който едва ли ми харчи по малко ток)
-какво производство е
май станаха много въпросите,ако не на всички поне на някои ако можеш да ми отговориш много ще ми помогнеш.благодаря предварително

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 617

-за колко килограма точно е- пране/сушене
-каква е дълбочината,че всеки см. е от значение в моя случай с вратичките
-могат ли да се задават желаните от мен оборотите на центрофугата на всяка една програма или това става автоматично зависимост от избраната програма и аз мога само да ги намаля-(този въпрос така го зададох,че и аз не се разбрах)
-от какъв материал е казана
-класовете това ли са- енергиен-Б,пране-А,сушене-Б-(до момента съм с един железен индезит на 15 год.който едва ли ми харчи по малко ток)
-какво производство е

1. Пере 7кг, суши 5кг (има 2 паралелни модела, единия по-стария с иноксовия казан пере 5кг,суши 4кг, аз исках него заради казана, но беше изчерпан и се задоволих с полиплекс). Сушилнята може да я натъпчеш с 5кг, но да не много пълен барабана, че мачка ако е натъпкана. Примерно пера двоен комплект за спалня+хавлии, после суша двоен плик+калъфки на едно сушене и долен чаршаф двоен+хавлии на второто.
2. Стандартна за вграждане е, под моя плот 60см се побира без проблем с вратичката, мога да измеря точен габарит ако искаш
3. Не се задават оборотите на центрофугата, т.е. автоматично е, но има 12 програми на пране, напълно достатъчни според мен (аз ползвам 4  Blush )
4. Казанът е от полиплекс, уж по-добър от карборан, за съжаление не е инокс, виж т.1 
5. Клас на изпиране А, клас на сушене Б, енергиен клас Б
6 Made in Italy

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Mina_21 , аз също съм се ориентирала към този модел за покупка! Доволна си значи? Ти къде я държиш? Аз мисля в кухнята да я сложа .......Притеснявам се да не се появи мухъл при конденза зимата ........ но ще отварям прозорци ако трябва да се проветрява ......

Общи условия

Активация на акаунт