Два бързи въпроса

  • 485
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Няма начин да не са обсъждани тук, но поне в Библиотеката не открих нищо, затова приемам всякакви съвети къде да търся. Родих Кари на 1 септември - секцио, вчера ни изписаха и следобяд ми слезе кърма.

Значи първия ми въпрос е как да я накарам да суче и от двете гърди, тя няма никакъв проблем с лявата - веднага прави вакуум и суче по 15-20 минути, но по никакъв начин не иска да дръпне от дясната. Опитвах тази сутрин много време, не и не. Докато с лявата - никакъв проблем.

И второ, как все пак да се спася от ужасното подуване и поява на бучки в гърдите, колкото и да цедя, излиза съвсем малко кърма, а гърдите след половин час пак са ужасно напрегнати. Макар че съм кърмила и преди, не помня как съм се справила тогава.

Надявам се някой да успее да ми отговори, защото наистина ми е малко трудно да се оправя.   Confused

# 1
  • Мнения: 5 228
Честито бебче! С Кари сме родени на една и съща дата, само с няколко години разлика!  Simple Smile
Дъщеря ми няколко пъти е отказвала да суче от едната гърда и й прилагам следния номер - суче първо от предпочитаната гърда, след което я премествам без да я обръщам - ако е сучкала от лявата, просто я премествам към дясната в положение като за сукане от лявата. Не се изразих особено ясно, но се надявам да си ме разбрала.
За подуването и бучките - най-добрата помпа е бебето. Нещата бързо ще се регулиратг. Слагай бебо на гърдата по-често. Ако се налага изцеждане, изцеждай съвсем малко, колкото да се намали дискомфорта в гърдата, защото иначе стимулираш отделянето на все по-голямо количество кърма.
Първите дни са най-трудни, слуд това всичко става много по-лесно и безпроблемно. Успех!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лявата е предпочитана от много бебета в началото,защото чуват сърцето на мама Grinning
Един начин да я накараш да суче и от нелюбимата гърда е да кърмиш във футболната поза - седнала на леглото,а бебето е до теб върху възглавница,успоредно на бедрото ти,като с ръка му придържаш главичката,за да суче.В тази поза не могат да разберат коя гърда им даваш Grinning
Когато много се подуеш и ти е неприятно,слагай кърпа,намокрена в гореща вода на гърдите или влез под душа - така млякото ще тръгне по-лесно.Друг начин e да постоиш малко на 4 крака,като гърдите висят надолу - така млякото само потича и ще ти е лесно да се изцедиш.Иначе,както ти е казала и Сим,не изцеждай до дупка,а само до облекчение.Скоро ще минат тези моменти - сега просто давай често да суче и не се притеснявай Grinning
Леко и весело да се гледате с новата бебка Grinning

# 3
  • Мнения: 35 961
слагай кърпа,намокрена в гореща вода на гърдите или влез под душа

много по-удобен вариант от мократа кърпа е да ви напълниш 2 пласмасови шишета от 1/2 л. с гореща вода, сядаш пред ТВ-то и ги държиш на гърдите си, като през около минута сменяш мястото, на което ги държиш на всяка гърда, т.е. 1 мин. от въшната страна, 1 мин. от горната старна и т.н. /и аз как го обясних .../, предимството е, че не трябва да си в банята и че изстиват много по-бавно от кърпите и не си мокра цялата от кърпите Sunglasses открих го сама в родилния дом, едва ли е мой патент

# 4
  • София
  • Мнения: 748
много по-удобен вариант от мократа кърпа е да си напълниш 2 пласмасови шишета от 1/2 л. с гореща вода, сядаш пред ТВ-то и ги държиш на гърдите си
ей това е начинът.аз така стоях с часове!можеш да не пълниш цялото шише,а 2/3 и да го натиснеш така,че да получи формата на гърдата!можеш да ползваш и малко шише от алкохол,от тия с извивката,които се носят под мишница! Laughingкогато имах бучки,дори спях с него.закрепвах го под сутиена и се събуждах за следващото кърмене.успех!

# 5
  • Мнения: 2 556
Много благодаря за отговорите на всички! Чакам я сега да се събуди и почвам да действам. А това да я преместя пак в същата позиция на дясната гърда наистина нямаше никога да се сетя.

А съседката тук ме светна за още някакъв начин преди малко - слагаш вода със сода на котлона да заври и си правиш нещо като инхалация на гърдите над нея - малко странно, но при нея подействало, пак принципа на топлата вода е явно. Може да го пробвам, но шишетата пред ТВ и кърпата изглеждат по-лесно приложими. Дано избутаме следващите десетина дена, докато е най-трудното.  Crazy

Лек ден на всички от нас  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 556
Ух, по никакъв начин не можах да я накарам да суче от дясната. Какво ли не пробвах, скъсва се от рев, но не и не, не става. Накрая след доста опити не издържах и се нахрани пак от лявата. Имали ли сте и вие неуспешни опити понякога? Confused

# 7
  • Мнения: 35 961
тече ли ти добре от дясната? ако не тече, затова бебо може да не я иска? опитай с цедене да я отпушиш по-добре

# 8
  • Мнения: 278
Като ви слушам ми идва на ум че може едното ушенце да ги боли и затова като го завъртиш да реве и да неиска да сучи. А иначе и моята кукла като ми се подуе малко цицата и е трудно да я захапе както трябва та първо малко я изцеждам да поомекне и тогава си я исмуква с грухтене. Успех Тес

# 9
  • Мнения: 35 961
уши болят много и едва ли е това, иначе бебе щеше да плаче много

# 10
  • Мнения: 1 586
Пробвай да я кърмиш от дясната гърда в сънено състояние - без да я будиш, само леко я побутваш с гърдата по муцунката и нослето. В полу-заспало състояние бебетата сучат безотказно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт