разстройство

  • 976
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
От 4-5 дни Вики ака доста рядко, по 1-2 пъти на ден, не е на вода, само веднъж беше така, реших да я сложа на диета и да й давам ентерол.
Дотук добре, сутрин попара само със сирене, на обед ориз, след обед грис, но вместо с мляко, с вода, да, обаче днес не яде нищичко, само сутринта попарата, на обед и след обед нищо, сега вечеря, а продължава да ака рядко.
Как мислите, дали е за лекарства и диета?И друг път е било така, но след 2 дни се оправя от само себе си, изключвам зъби, защото както казах другите пъти не се е показвал зъб.
 Tired

# 1
  • Мнения: 1 089
сигурна ли си, че е разстройство? само по 1-2 на ден, не е воднисто?

# 2
  • Мнения: 1 983
ами тя по принцип ака доста твърдо, та затова се притесних, иначе не повръща, няма й нищо друго Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 089
И при нас понякога се получава същото. Акото на моята Виктория по принцип е доста твърдо, когато ака в гърнето понякога имам чувството, че падат "камъчета". когато пие сок от кайсия например, чак след ден два след това акото и става като каша, но това в никакъв случай не е разстройство. разстройството е направо водичка и много начесто, много повече от 1-2 на ден.

# 4
  • Мнения: 1 089
разстройството е съпроводено и с дискомфорт и стомашни болки

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А разстройство ли е да ака поне 3 пъти, понякога 4 пъти на ден, рядко, кашаво такова, не  е воднисто никак, но се безпокоя вече?  Confused
Като спра плодовете и млякото ака 2 пъти, мислех, че може да е също от адаптираното мляко примерно...
2в1, извинявай, че ти ползвам темата.  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 089
Поне при нас плодове като кайсии, праскови, пъпеш, диня, круши и действат доста разхлабващо, и е акало понякога до 4 пъти на ден, и след 1-2 дни акото и отново става твърдо. що се отнася до адап. мляко зависи какво е. има млека, които са за деца предразположени към запек, а и зависи от детския организъм. при различни деца е действието е различно.

# 7
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
ма доста теми за разстройството във форума. Бях чела в някоя от тях, мисля, че по-важно е да се следи за различна консистенция и миризма от обичайната. Честотата и цвета нямат такова значение. Значи, ако е по-рядко от обикновеното, е по-добре превантивно някаква лека диетка. На малкия като му омръзне попарата и ориза, а той беше често така, му  правех кисел от моркови. За моя изненада се получава доста приятно кремче. Морковите, сварени и пасирани, сгъстявах с царевично нишесте и малко захар. Действаше добре при нас. И още сок от компот от дренки и чай от джоджен.
Дано съм  помогнала.

Общи условия

Активация на акаунт