студенти с дете

  • 806
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте!първо искам да ви поздравя за прекрасния форум,които сте си създали,наистина човек може да получи безценни съвети тук.току що се регистрирах и се надявам в близко бъдеще да имам основателна причина да пиша тук и да ви чета.сега по същество:с вече съпруга ми сме заедно от много години,а от 2 мес.сме семейство.и двамата искаме много детенце,но това,което по-скоро мен ме притеснява е,че сме студенти(в чужбина)и като че ли ме е страх,че няма да се справя с всички отговорности-дете,училище,изпити...а имаме поне 3 god докато завършим и в никакъв случай не ни се чака дотогава.съпругът ми иска много дете,аз също,но той като че ли гледа  по-спокойно на промените,които предстоят,за разлика от мен.при евентуална бременност ще имам помощ и от майка ми,и от свекърва ми,но ме е страх,че няма да се справя.въпросът ми е главно към майките в чужбина,които и учат-как се справяте с учението и с детето.благодаря на всички предварително за отговорите.извинявам се за дългия постинг.

# 1
Ей тука най-добре ще е да се включи Пепеляшка (те са тъъъкмо като вас) - и двамата са студенти, но от скоро се сдобиха с един прекрасен младеж  Grinning

Та добре си ни дошла в нашето малко виртуално семейство  welcome

# 2
  • Мнения: 3 491
А за коя страна става въпрос, ако не е тайна? У дома само аз бях студентка с две деца, но ако и двамата бяхме студенти и нямаше кой да работи, финансово номера би станал единствено ако си транспортираш баба от България. В случая говоря за Ню Джърси.

# 3
  • Мнения: 314
става въпрос за австрия,съпругът ми и аз сме с работни документи,засега ученето се съчетава добре с работата,ами с дете?а толкова много искаме,но дали не е по-добре да поизчакаме?
 newsm78

# 4
  • Мнения: 392
Добре дошла и от мен, Хонда и Роса са направили страхотен форум, в който залепваш и не можеш да излезеш. Много сме им благодарни за тази топла и полезна обстановка.

# 5
  • Мнения: 3 491
става въпрос за австрия,съпругът ми и аз сме с работни документи,засега ученето се съчетава добре с работата,ами с дете?а толкова много искаме,но дали не е по-добре да поизчакаме?
 newsm78
Е, май наистина не мога да съм от полза със съвет тогава. Simple Smile Предполагам, че тук е доста различно в много отношения.

# 6
  • Мнения: 314
благодаря за топлото посрещане.ще се радвам на всякакви съвети и разкази от майки,минали по този път.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 244
Привет и добре дошла и от мен!   bouquet
Има достатъчно мами от Австрия - предполагам че ще ти дадат инфо за всичко което те интересува.
В момента Пепеляшка (иначе в Германия) е в България и ще може по конкретно за студентските перипетии да ти разкаже като се върне - н е помня срока на май 3 седмици  newsm78

# 8
.... н е помня срока на май 3 седмици  newsm78
една ще е само (поне такъв е моят спомен)

ПП: Толкова е

# 9
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравеи Susu,
Ами ние сме така двама български студенти в Германия.Ти не уточняваш къде си, но въпреки това перипетиите с дете са почти навсякъде еднакви.
Нашето бебче се роди преди месец и трябва да ти кажа,4е не ни е много лесно да го съчетаваме с учението,но въпреки това успяваме. Добре,че моята майка е тук сега за два месеца,после на мъжа ми и така.Не ми се мисли само като почне семестъра ей сега октомври...ще е малко зор, ама ти всъщност имаш право(поне тук е така) на 6 Urlaubsemestera,тоест семестри пауза,които ти се полагат,когато си тудент с дете.
А моя мъж сега му остана дипломна работа и докато си я пише ще се занимава и с бебо.
Абе всъщност, когато искаш да успееш с дете или без дете няма никакво значение.Даже то адски те надъхва да се бориш и още повече се нахъсваш.
Та така.Пожелавам ти успех и ако имаш някакви по конкретни въпроси питай!

# 10
  • Мнения: 3 491
Абе всъщност, когато искаш да успееш с дете или без дете няма никакво значение.Даже то адски те надъхва да се бориш и още повече се нахъсваш.
В това отношение - да! Да не говорим, че ученето и гледането на малко дете са два различни типа труд и всъщност чрез редуването им се повишава производителността. Децата много подобряват и чувството за организация, според мене. Но тук гадното беше липсата на всякакви бонуси по отношение на време за майки студентки, както и нормална система на ясли. Oт друга страна - когато човек започва да работи и да се утвърждава, момента за гледане на дете и излизане от "цивилния" живот пак няма да е удобен. Май студентските години се оказват добър вариант за гледане на бебе Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 183
Добре дошла във форума, susu!!!  Hug


Да не говорим, че ученето и гледането на малко дете са два различни типа труд и всъщност чрез редуването им се повишава производителността. Децата много подобряват и чувството за организация. Oт друга страна - когато човек започва да работи и да се утвърждава, момента за гледане на дете и излизане от "цивилния" живот пак няма да е удобен. Май студентските години се оказват добър вариант за гледане на бебе Simple Smile

Абсолютно съм съгласна. Аз се записах да у4а, когато синът ми навърши 10 месеца. Бяхме сами, после дойде баща ми да помага. Бабите все още не са пенсионерки, нямаше как да дойдат за по-дълго.
Татко извеждаше Томи на разходка - аз веднага сядах да 4ета или пиша есета и т.н. Легне ли Томи, аз пак сядам да у4а. Бях си разпределила времето така, 4е нито едно от двете най-важни неща да не страдат - детето ми да не страда от липсата на мама, но да имам и достатъ4но време за 4етене.
Татко си замина, но аз си бях израбоитила стройна система на у4ене и гледане на дете и се справях идеално!!!

# 12
  • Мнения: 314
благодаря на всички за чудесните отговори и топлите думи!казват,че колкото човек е по-млад,толкова по-лесно преминава всичко и по-лесно се справя с предизвикателствата.затова може би наистина ще опитаме,пък каквото сабя покаже. Rolling Eyesа и тогава ще имам основателна причина да ви чета и пиша в този прекрасен форум. Laughing

# 13
.....а и тогава ще имам основателна причина да ви чета и пиша в този прекрасен форум. Laughing

Ама ти да не мислиш, че ние само за бебета и деца си говорим (то за тях май най-рядко Embarassed). Виж с манджите сме на първа линия  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт