Цени за чужденци !!!!!!!!!

  • 2 615
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
Винаги ми е било странно, но сега ме дразни. Как може да има цени за чужденци в наща мила родина?? МИналата година бяхме в Сандански с мъжа ми, майка ми и сестра ми. Седнахме в едно"уж" тихо и приятно кръчме. Дадоха ни менута, съотвенно за съпруга ми на англ. ПО едно време го питам какво ще иска и той ми казва, аз опулено го гледам и му казвам, че такова нещо няма в менуто. КОгато погледнах неговото мену се оказа, че е доста по-различно от нашите, ако се сешате за какво ви говоря.........ЦЕНИТЕ бяха различни, аз полудях и викнах сервитйора, викам му драги ние как ще плащаме тука?? И той най-нагло ми казва, аз такова незнам, днес ми е първи ден тука, много съжелявал, на кой му пука бе, що за наглост при наличие на местни да дадеш мену с по-високи цени на чужденеца. Не знам аз вие как реагирате на подобни неща, мен лично ме влудяват, опитвам се с надсмешка да гледам на подобни алчни опти, но се чудя струва ли си да си ходя в БГ  знаейки, че ще прекарам голямя част от почивката си разправяйки се с разни сервитйорки опитващи се да "минат " всеки ж сметките..и после как да им оставиш бакшиш ??????????? Та така, лубопитно са ми вашите мнения и преживявания

# 1
  • Мнения: 1 959
Чесно да ти кажа още не ми се е случвало нещо такова ама ако ми се случи малййййй ще хвърчи перушина 100%.Веднъж сме плащали така в хотел но първо ни предупредиха за това така че нямаше проблеми ама някой да ми се прави на по-хитър от мен не става.

# 2
  • Мнения: 1 238
Ужас! То пък бива лакомия...
С темата ти ме подсети за нещо, което отдавна имам намерение да питам.
Значи, открих аз едно много симпатично хотелче по морето, и на сайта им пише- цени за чужденци за двойна стая 60 лева, за българи- 30 лева. Та се чудя- колко ще трябва ние да платим? 60 +30 :2 или по някакъв дру начин ги изчисляват? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking
Ако някой има опит и преживявания, бихте ли споделили?

# 3
  • Мнения: 1 959
За хотелите е така той трябва да плати половината на 60лв(30лв),а ти трябва да платиш половината на 30лв(15лв)това е ако ползвате есна стая.поне ние така плащаме в българия.Но пак зависи и от хотела моето мнение е да им се обадиш и разговаряш с някой от оправата щото ако говориш с някой от рецепцията девто не е оторизиран да ти даде такова намаление може и да ти развалят почивката.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Странна работа, за пръв път чувам подобно нещо. Аз общувам с много чужденци и непрекъснато ходим по кръчми (в София) и досега такова нещо не ни се е случвало. За хотелите е масова практика, но доколкото знам скоро трябва да го махнат, защото противоречи на някакви директиви на Европейски съюз (не съм компетентна, един познат ми обясняваше нещо такова).

# 5
  • Мнения: 3 423
Това е. Малоумници сме си и няма да мръднем наникъде.
Ни Европа, ни Америка, ни чума, ни наводнения ни оправят.
Ако тия чужденци, дето подкрепят БГ zа влиzането й
в цивилиzацията, поне веднъж са имали глупостта да
ни посетят, няма и да си помислят повече zа нас.
Били сме гостоприемен народ, били сме ведри, добри и работливи...
Глупости на търкалета. Хитреци на дребно и АндреШковци.
Особено главореzите по морето, дето ни свян, ни срам имат,
а zа нюх към биzнеса и професионалиzъм могат само да мечтаят.
Тая тема с цените ми е толкова омраzна, че не искам да я коментирам.
Сиромах човек, жив дявол. Жалко, че някога това ни беШе пътеводител.

# 6
  • Мнения: 382
О това ми е любимата част - истории колкото искате. Хем моя мъж беше в БГ продължително пребиваващ и си имаше лична карта. Та застрахователите не искаха да ми платят застраховка, 'щото той ми бил карал колата?! Хем него го бяха ударили! Ама нямам думи. Пък на летището не искаха да го пуснат да лети веднъж, че имал кола в БГ. Трябвало да я остави на отговорно пазене на летището. И да плаща не знам колко... Колата беше с платено мито и БГ регистрация. А като го видеха на всичко слагаха двойни цени. Особено извън София.
А купона беше като тръгнахме да продаваме неговата кола. Ама за това не ми се говори, че направо ще повърна.
Не отдавна моя учител по немски ми беше дал да чета една статия. Беше за България и за почивките на морето. Имаше там интервю с някой си държател на ресторант. Тоя някой се оплакваше на журналиста. Цитирам: "Ама то вие сте виновни, 'щото ни пращате най-бедните германци. Не ни оставят никакви бакшиши и не харчат за нищо друго извън това дето са си платили на туристическата фирма". Ах каква изненада само!

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моя мъж затова все си искаше мен#та на български. Но май навремето нямаше двойни цени по заведенията. newsm78
Брех,Мирони4,на мене тая гимнастика с менЮтата не ми се е слу4вала оЩе  newsm78 ама по хотелите какво дране е падало винаги,мани мани  ooooh! Той моя затова и не иска много много да си ходи в Бг. А тая година и на самата граница като влязохме с колата и ни накараха да платим 2 евро за дезинфекция ( нали те карат да минеШ с колата през една кална локва и казват ,4е било за дезинфекциране #2gunfire #Cussing out ) а за бг коли беШе 2 лева. И мъжа ми вика не е за парите а за принципа и за тоя вид тарикатлък на дребо  #Cussing out

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И аз чувам за такива менюта за първи път newsm78. Колкото до хотелите в Бг също не ни се случвало, защото аз правя резервациите Wink, но пък една приятелка на морето я бяха изгонили от квартирата, защото не била казала, че приятелят и е чужденец #Crazy.
Тук в Гърция има подобна практика в хотелите, но тя важи за гърци(по-високи цени), а не за чужденци Wink

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...
Тук в Гърция има подобна практика в хотелите, но тя важи за гърци(по-високи цени), а не за чужденци Wink


Вярно ли бе ,Тео  newsm78 Не предполагах,на нас даже ни се видяха много изгодни цените  Thinking

# 10
Тази година пък за първи път ми направи впечатление точно обратното. Бяха изравнили цените за българи и чужденци. Един път ни дадоха две менюта - едното на български, едното на английски щото щерката нещо пелтечеше през това време, но цените бяха еднакви вътре. На повечето заведения даже ценоразписите бяха изкарани навън и цените се знаеха предварително (става дума за Сл. Бряг и Несебър).

# 11
  • Мнения: 1 173
И в други европейски страни се среща такова нещо, само че тогава ние сме потърпевшите, щото ние сме чужденците. Просто си свиркай. И наште ресторантьори ще го разберат, само да не е тогава, когато притока на туристи утихне....

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И в други европейски страни се среща такова нещо, само че тогава ние сме потърпевшите, щото ние сме чужденците. Просто си свиркай. И наште ресторантьори ще го разберат, само да не е тогава, когато притока на туристи утихне....



Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 173
Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има Thinking

Знам преди, ама навремето, че го е имало и в Испания. А сега знам само за Италия. Поправи ме ако не е така...
Поне сега като бяхме в Милано ми се стори, че имат два видя менюта...(за свои и .. чужденци)

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Аз знам,че в Турция има цени за туристи и цени за местни

Общи условия

Активация на акаунт