Какво значат надписите от снимките от видиозона?

  • 4 585
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 592
Незнам дали на всички видиозони има еднакви надписи, защото аз ходя само на един. Но чак сега забелязах, че на всяка снимка има 3 показетеля с някакви размери и отдоло под всеки е дадена една дата близка до термина ми, което аз тълкувам като изчисляване от ехографа кога е термина според това което измерва. Въпроса ми е какво точно измерва? Обозначенията са: FL; BPD; AVE;
За пояснение моите снимки са правени в Майчин дом - Варна и общо взето в 31г.с (а тервинът ми е за 01-11-05) надписа изглежда така:
FL: 05.70
      30W 0D         07-11-05
BPD: 08.44
      31W 4D         27-10-05
AVE: 30W 6D       02-11-05

Ако някой е разгадал тези "кодове" моля да ми ги обясни. Thinking

# 1
  • Мнения: 5 577
BPD само за този показател знам, че показва размерите на главичката на бебо в мм.
Другите нямам идея, но едното трябва да са водите   newsm78

Другите мами ще кажат.

# 2
  • Мнения: 353
FL-дължина на фемура(бедрената кост).
BPD-бипариетален диаметър(този между двете теменни кости на черепа).
За другото не се сещам какво е.

# 3
  • Мнения: 639
FL: 05.70 -  Фемур, държина на бедрената кост - 5 см и 70 мм
      30W 0D  - 30 гестационни седмици и 0 дни       
 07-11-05 - вероятен термин на раждане според дължина на бедрената кост - 07.11.05
BPD: 08.44 - бипариетален диаметър - между върховете на двете теменни кости , 8 см. и 44 мм.
      31W 4D    - 31 гестационни седмици и 4 дни според БПД   
27-10-05 -  вероятен термин на раждане според БПД 27.10.05
AVE: 30W 6D       02-11-05 - средно 30 гестационни седмици и 6 дни,  вероятен термин на раждане 02.11.05  bouquet

# 4
  • Мнения: 592
Много благодаря, че решихте главоблъсканицата ми..... newsm10

# 5
  • Мнения: 582
Сега гледам, че при мен е обратното:FL отговаря на 16г.с, а BPD-на 15г.с.. Знаете ли как е нормално да бъде? Нещо съм се притеснила Sad

# 6
  • Мнения: 763
Напълно е нормално да има разминавания в измерването. Въобще не се притеснявай на всички е така. Главата може да показва едно, бедрената кост - друго, но все пак става въпрос за разлика до 10 дни.

Ако има прекалено разминаване, тогава е притеснително, но щом лекарите не ти казват - значи няма нищо притеснително. Все пак те точно затова правят тези измервания. Grinning

# 7
  • Мнения: 582
Напълно е нормално да има разминавания в измерването. Въобще не се притеснявай на всички е така. Главата може да показва едно, бедрената кост - друго, но все пак става въпрос за разлика до 10 дни.

Ако има прекалено разминаване, тогава е притеснително, но щом лекарите не ти казват - значи няма нищо притеснително. Все пак те точно затова правят тези измервания. Grinning
Много ти благодаря, слънчевичке, за успокоението.

# 8
  • Мнения: 639
Сега гледам, че при мен е обратното:FL отговаря на 16г.с, а BPD-на 15г.с.. Знаете ли как е нормално да бъде? Нещо съм се притеснила Sad
Не се притеснявай, ултразвука е само ориентировъчно изследване, не е възможно в абсолютна точност да се измери всичко. Когато разликата не е голяма няма нищо притеснително, усреднено ти излиза обикновенно вярната седмица ! Наслаждавай се на бременността си !  bouquet Искааааам паааак Crazy да съм бреееменнааааа!

# 9
  • Мнения: 5 577
[ Искааааам паааак Crazy да съм бреееменнааааа!

И ти ли.......  hahaha

# 10
# 11
  • Мнения: 2 952
А , супер  сте!!!
Тези  форуми са  съкровищница!

# 12
  • Мнения: 3 926
Нормално е да има разлика Simple Smile Все пак бебто мърда и е важно в какъв момент ще го хване докторът, пък и доколко той е кадърен да измери правилно Wink Така че не се тревожи за разликата. Когато бях в 30 г.с. ми излизаха данни като за 33-та. По докторски мнения (трима различни) бебка трябваше да се роди над 4 кг. Един ден преди да родя в МД ми правят запис на тоновете и аз казвам на акушерката тези предположения, а тя като ми погледна корема и каза - Към 3800 ще е това бебе. Сияна се роди на следващия ден 3850 гр Grinning Прави си сама изводите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт