Teма за българите в ИСПАНИЯ (мами , татковци ,бъдещи и настоящи)

  • 9 008
  • 235
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ех понеже не можах да ги изровя старите теми4ки и си викам да пусна нова .
напоследък постоянно се роят такива с въпрос4ета и  новини от Испания  и си мисля 4е е добре да са поне на едно място .
 ето сега по4вам да ви мъ4а с поредния си въпрос  Wink  ,естествено ако знаете Simple Smile
какво ми е необходимо за детската градина - там ще е с комедор , и от кога по4ва тя ? казаха ми - септември , 4акаи да ти се обадят - и аз 4акам ли 4акам ..но отговор не иде Simple Smile
 ...а ина4е как сте ?  Mr. Green ние сме добре  Mr. Green

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 14:54 от Анка Хулиганка

# 1
Ех понеже не можах да ги изровя старите теми4ки .....
И как да има кът съм хванала метлата тия дни  Twisted Evil newsm75 newsm28

# 2
  • Мнения: 5 183
а какво е "комедор"?!

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
с обяд и спане - сире4 до 17 4аса ина4е е до 2 .
останах приятно изненадана - цената на градината е 115 евро - с обяда!!!

# 4
  • Мнения: 5 183
115 евро на седмица ли?
Тук е около 180 НЗДолара на седмица, което е около 90 Евро

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
115 евро на седмица ли?
Тук е около 180 НЗДолара на седмица, което е около 90 Евро
na mesec na mesec!!!!

# 6
Въйх, Анката, че то без пари

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Девойко за 4астна деткса градина сигурно говориш Wink.Ако е така може и да се обадят ,но ако е дьржавана няма да ти с еобадят,те ве4е запо4наха.МОят бебок трьгва от понеделник,в4ера бяхме на среЩа родителите за да ни покажат кьде Ще спят ядат и ей такива работа.Аз никак не сьм доволна от 4астната детска градина в която ходешЕ Алекс като беше мальк Crossing Arms.За това и спрях да го водя там Crossing Arms.За 150 евро(без закуска) ,които плаЩах ми го врьЩаха издраскан ,с 4ужди дрехи и вьрха беше като ми го вьрнаха с два еднакви биберона а аз го бях оставила само с един Close.Тогава спрях да го водя.А той беШе само на 4 месеца когато ставаше това Confused.
Оби4ам дьржавната детска градина ,в Толедо няма по добра 4астна от дьржавната.Сградата и кадрите на дьржавната са с 10 класи по добри от тези на 4астната.
Ина4е в 4астната ми искаха да нося мокри кьрпи4ки ,памперси,и сухо мляко(ако е малко бебето).

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 не Вал за общинската ..ама ето 4е днес следобед ми се обадиха - утре на среща Simple Smile ама са се обяснявали с мъжа ми , знам само 4аса и 4е трябва да съм там , без подробности ..понеже мъжете са такива ,никога не питат нещо пове4е . ще каже6 4е съм го усетила .... таман да попитам и те хоп .звънкат  Mr. Green
 как се ходи на РД - да вземам ли "малката хулиганка " или да я оставям вкъщи. аз за сеа залагам на втория вариант ,,ама знам ли ..ако искат нещо да ги видят?  Confused
ХАидя бе ИСПАнки
Де сЪ загубухте БА?
то големи плажуве големи пУ4ивки ...добре 4е са българките от "другата 4ужбина" ..4и ина4и Умрех млада и зИлена
абе Липсвате ми ,ДетУ сЪ вика

# 9
  • Мнения: 5 183
  как се ходи на РД - да вземам ли "малката хулиганка " или да я оставям вкъщи.

Аз да кажа, като няма испански мами на линия  Wink - мисля 4е не е среща с децата. Само вас ще о4акват - родителите.
Тук, когато е нешо с децата, се споменава изри4но.

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Да само с децата се ходи Wink,нас ни предупредиха предварително да не ги взимаме.Е ако някоя няма на кого да го остави естествено ,Ще си го вземе.
Анке много пари ,Ще плаЩате за детска градина Rolling Eyes,направо........тук сьЩо има някои ,които ,Ще плаЩат такива суми ,но те са 2 или 3 само.Вси4ки останали а около 70 -80 евро.Е има и такива каот емн и сестра ми ,които плаЩат направо смешни суми де Whistling Sunglasses.

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
о Вал ама това си е евтино тук даже - самата градина е 40 и нещо и70 и нещо за храна. ходихме в4ера - малко се разо4аровах ,4е то пове4е игра4ки има в къши ..дано да ги бяха скрили някъде . ина4е запо4ва от помеделник ..но сега момата е болна (тази нощ такъв студ бе6е и тя се развила и сега едни сополи едни нерви )
днес за капак на вси4ко разходих баща ми из Мурсия и съм Мъртва и ме болят краката  ..и ми се спи ама малакта не мисли така .
 абе и при вас  ли в детските градини  лели4ките могат да връщат когато си искат . нестига 4е ми казаха да водим децата в 9 4аса (а трябва да отварят между 8 и 8.30) ами сега било и по усмотрение на лели4ката ,ако ни кажела ..не води детето еди кога си да не го водя ! тея жени изобщо дават ли си сметка 4е хората може и да работят освен да правят и гледат деца! изобщо съм им доста разгневена Simple Smile  Wink
Вал ти как си с кра4ето . не носи ток4ета бе жена , и така  си си Убава ..и тъй ща Уженим пак Simple Smile . те испанците са добри хора (мъжете най)  Wink

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз за детска градина ,Ще плаЩам 30 евро Sunglasses,ако знаеха ,4е сьм сама майка ниЩо нямаше да плаЩАм ,но нали по документи сме двама Rolling Eyes.....Пьк реших да си спестя подробностите,но и на тази цена сьм страшно доволна.
Тук по смьртно няма да ми вьрнат детето по рано или без някаква явна при4ина Naughtyдаже напротив,казват всеки ден да  водим децата без изклю4ение и само ако са болни да ги оставяме в кьЩи.
Единствено в по4ивните неработни дни децата нямат детска градина.Но тези дни са изложени на един списьк и не се променят никога.Тоест те са Коледа,Нова Година(там бяха 7 дни ако не се льжа),Велик ден.....и август месец не работи детската градина.
И ние по4ваме от понеделник,но тук има 3 дни за приобЩаване на новите де4ица в .И един месец вси4ки се взимат по рано за да свикнат по лесно на промяната.Та моят мьник е в последният ден за приобЩаване,тоест от 4етвьртьк насам всеки ден постьпват по 2 нови де4ица,и така бавно ,бавно се увели4ава групата.
И тук децата се водят между 9 - 9,30 4аса ,но има и групи ,коиот запо4ват в 8-8,30 4аса,оба4е виждам аз ,4е избягват да записват много деца в тези групи,например ние сьс сестра ми записахме децата от 8 -8,30 4аса ,но те са ни сложили в 9 -9,30 заЩото знаяр ,4е сутрин не работиме .Оба4е ако ни се наложи да ги заведем по рано ,Ще ги вземат без проблем.
Игра4ките сигурно са били скрити.По принцип има доста игра4ки за децата и то всякакви видове Wink

Моето  кра4е ми мина hahaha,сега пак сьм си токовете Crazy,а ина4е влизам в критериите на испаньците Joy Crazy,нали ги знаеш те какви жени харесват Crazy Joy,тук сьм се омьжила без проблеми Joy hahaha.
Ти пази малкото бонбон4е,4е наистина напоследьк захладня Confused,аз запо4нах да слагам Алекс да спи ве4е покрит с 4ершав.Мисля и аз да по4на ве4е да се "завивам" така Joy.
Няма да спиш я hahaha,Щом на детето не му се спи и ит няма да спиш  Laughing,то какво ти е виновно ,4е ти си обикаляла Laughing.
Я да те питам и аз теб Embarassed,вие сложихте ли "Превенар" на малката?

# 13
  • Мнения: 1 246
Здраейте и от мен и Алисия Heart Eyes Heart Eyes
Мина лятото ей,интересна ми е темата за градините,4е на пролет ми свършва борсата и как ще я правим,май Али на градина,и аз на работа.
ВАЛ,питаше за Превенара,ние го сложихме,запо4нахме от 6 месеца ,вси4ко 3 дози.Понеже си ходихме в БГ,и педито каза препоръ4ително било,4е там Али контактува с по-големи деца,дето ходят на градина.....стана дълго newsm78
Анке Хулиганке,страшна си Ше знайш....разсмиваш ме искам да кажа.
Ние ходихме по-наблизо на море-Salou.
Това на кратко,4е имам да гладя многооооо.

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750
кой туи "Превенар" ба?
 аз сигурно съм го сложила ама не знам Simple Smile
наистина какво е това , някакв ваксина ..на6ие педи(раст) не ми е казвал за такова нещо .
пак аз последна нау4авам еййййййй
 БАри добре завърнала се , отдавна не ти 4уваме гласеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт