Алергия към жълтък

  • 766
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 445
Мили мами,
Малко съм притеснена, но нека ви обясня ситуацията. Когато Марти стана на 5 месеца по съвет на педиатъра започнах да давам по 1/4 жълтък заедно със зеленчуковото пюре наобед. Оттогава до сега са изминали 2 седмици. Още в средата на първата на Марти на челцето, по-късно на главичката започнаха да избиват пъпчици. Когато бяхме на консултация тази седмица споделих с педиатърката и ги показах. Тя ги погледна и каза, че може би е нахапан от комар. Когато се събудихме днес, просто бях ужасена - милия ми малък мъж с 8-9 и то големи пъпки по лицето и главата отзад. От днес спрях жълтъка, за да разбера дали наистина това е алергична реакция от него. Не съм давала друга нова храна през това време.
Споделете мами, които сте имали подобни случаи, дали това е реакция със сигурност от жълтъка.
Аз естествено ще спра сега и ще продължа с него по-късно.

# 1
  • Мнения: 1 613
По коремчето има ли или са само по главата и вратлето?

# 2
  • Мнения: 445
Само по главичката.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
При всички случай трябва да те консултира лекар. Ако вашата педиатърка не е познала алергичен обрив... явно трябва да намериш свестен педиатър /лично мнение, но немога да се сдържа - щом ти е казала да даваш жълтък на 5 месеца също трябва да я смениш/.

Педиатърът ще ти кажа дали наистина е алергичен обрив, евентуално ще ти каже какво да не яде бебо и какви капки да му даваш. Не поемай сама такава инициатива.

# 4
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Съветвам те да се посъветваш и с друг лекар Thinking
Моето дете беше получило алергична реакция от сок на праскова, но не получи (слава Богу ooooh!) цялостен обрив - както ми казаха - а само на дясното краче и лявата ръчичка и ако не бях се досетила преди да отидем при доктора, можеше и аз да си мисля, че е нахапа - например от бълхи #2gunfire
Ако не си сигурна в мнението на педиатърката си, наистина ( повтарям съвета си) консултирай се и с друг детски лекар. Аз поне бих го направила заради благосъстоянието на малкия ти мъж Hug Peace

# 5
  • Мнения: 46 430
Аз не мога да разбера защо бързате с тоя жълтък, при положение, че се знае, че е алерген??? Аз още не съм давала и не виждам какво е загубило детето ми от това.
А педито какво каза за обрива?

# 6
  • Мнения: 5 713
И аз още не съм дала жълтък то4но поради опасност от алергия. По всяка вероятност детенцето е полу4ило реакция, посъветвай се най-добре с алерголог или дерматолог.

# 7
  • Мнения: 18 542
Щом имаш съмнения, че може жълтъкът да е причината, спри го и виж дали ще има подобрение и заведете детето при друг лекар. Моят съвет е да забравиш за жълтъка известно време, а ако се окаже, че той е виновникът, направо го забравяш поне до 2-3 години.
Борис е на 2г. и 3м. и все още не съм давала яйце.

# 8
  • Мнения: 763
Синът ми беше нахапн от комари по лицето. Уж гледаме преди да си легнем, но явно сме изпуснали някой.

Тъй като той не може да ги почеше наистина изглеждат по-различно, отколкото охапванията при възрастен човек.

Все пак наистина трябва да разбереш дали не е от жълтъка.

Общи условия

Активация на акаунт