Маточна лигавица след овулация

  • 7 022
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 820
Здравейте!
Имам няколко годишен стерилитет. На прегледа на 20 ден от цикъла, с доказана овулация маточната ми лигавица е 7,3 мм. Нормално ли е това? Хормоните ми са в норма. Пия Дуфастон 2х1 на ден. Какви са нормалните размери на маточната лигавица около 20 ден от цикъла? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 298
Дано се включи накой по-компетентен от мен, но на първата фоликуметрия дебелината на лигавицата ми беше 7 мм на осмия ден от началото на цикъла.

# 2
  • Мнения: 4 399
И на мен ми се струва Че това е малко. При мен ден преди овуто беше около 9.0-9.5 мм. Доколкото знам за периода около овулацията дебелината трябва да е поне 7.5 мм, а след това би трябвало да се покаЧва. Но не се плаши излишно, аз съм ставала свидетел на много груби лекарски грешки тоЧно при такива измервания.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
Здравейте!
Имам няколко годишен стерилитет. На прегледа на 20 ден от цикъла, с доказана овулация маточната ми лигавица е 7,3 мм. Нормално ли е това? Хормоните ми са в норма. Пия Дуфастон 2х1 на ден. Какви са нормалните размери на маточната лигавица около 20 ден от цикъла? Благодаря ви предварително!


чела съм, че по време на овулация, минималната дебелина на лигавицата, която е в състояние да задържи бременност, трябва да е поне 8 мм, обикновено е около 10-12 мм.
след овулация надебелява още. не ми се вярва, че всички хормони са ти наред - Прогестерона 7 дни след овулация колко е?

# 4
  • София
  • Мнения: 820
Прогестерона на 21 ден е 28.4.

# 5
  • София
  • Мнения: 820
Овулацията ми  по принцип е на 14 ден. На 12 ден маточната ми лигавица е била 11 мм. А след това намалява.  Sad

# 6
  • Мнения: 1 320
скоро го коментирахме-някъде в седмичната тема. лигавицата трябва да е над 14 мм след ову-то.

# 7
  • Мнения: 7 718
Лекарят ти какво обяснение даде за това, че намалява?
При един и същ лекар я мери, на един и същ апарат ли?
И по принцип, ако това е само този цикъл така, не му обръщай внимание. Провери в следващия цикъл и тогава ще говорим.
Лигавицата ти е тънка.

# 8
  • Мнения: 856
Endometrial Development

The cyclic changes of the endometrium during the menstrual cycle can be imaged with US. If the uterus is stretched, the imaging of the endometrium is not always successful.
The thickness of the endometrium usually is expressed as the double wall thickness including both the anterior and posterior endometrial walls.
Immediately after menstruation the endometrium is homogenous, 1- 4 mm thick. As the oestrogen concentration rises, the proliferative endometrium changes into a triple-layer structure and its thickness increases to 7-10 mm. After ovulation, the echogenicity of the endometrium begins to increase starting from the basal area, and in the luteal phase it has become hyperechogenic throughout with a thickness of 8-16 mm.

Савина, надявам се да четеш ангийски, но с две думи лигавицата трябва да е дебела 8-16 мм през втората фаза.
Ако няма бременност дебелината започва да намалява няколко дни преди М. Не мога да намеря сега статията където го четох, но мисля че на кратко, това е информацията, която те итересува.
Според мен дебелината на лигавицата ти на 12 ден е била съвсем нормална. Това че намалява в момента, вероятно означава, че няма бременност.


Последна редакция: ср, 07 сеп 2005, 16:52 от Mur

# 9
  • София
  • Мнения: 820
Мерила съм я при един и същи лекар и един и същи апарат. Това е вече няколко цикъла така. Мислите ли, че Дуфастона ще ми помогне? Лекарят ми каза, че това не е голям проблем.

# 10
  • Мнения: 7 718
Питай за утрогестан. По-голява дозировка е.

Общи условия

Активация на акаунт