Добре заварили и....да питам нещо

  • 703
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Здравейте отново!  bouquetИзкарахме незабравима ваканция,влюбена съм в Манхатън и хората,които срещнахме,бяхме  в сърцето му за 10 дни и не ми се тръгваше от там.След това круиза,неповторимата природа на Карибите,рай за душата,тялото и почитателите на злато,диаманти и скъпоценни камъни...,на края посетихме и рая за любителите на кръчми-Белфаст и Дъблин,останах очарована.По време на цялото пътешествие сменихме всякакъв вид транспорт:от самолет,през хеликоптер,рикша,та до подводница.Обаче всичко хубаво свършва,и така се озовахме пак в Бахрейн,където разбрах,че куфара ми(вътре всичките ми дрехи +покупки и подаръци)липсва.След издирване се оказа,че така и не е тръгнал от Дъблин,защото дамата на check-in  е забравила да му сложи tag,на нас също ни е дала един по-малко и просто така го е пуснала на конвейра.Обещаха да го изпратят тези дни,сега стискайте палци да не е претарашен,защото не е и заключен. Embarassed
Така,отварям си днес паспорта и какво да видя,нямам печат,че съм напуснала UK.Когато пътувахме за Дъблин го направихме с кола от Белфаст и никой не ни е спирал.Аз имам виза за Ирландия,обаче поради тази причина,никакъв печат.Реших,че като заминаваме ,на летището ще има имигрейшън,да ,ама не.Пристигнахме в Лондон и от там като транзит на самолета за Бахрейн,и така никакъв печат пак.Знае ли някой нещо по въпроса,събота ще ходя в посолството,че тук четвъртък и петък са уикенд.Реших да видя и паспорта на Джон,той е British,обаче и на него от Щатите не са му сложили печат,че напуска,а той има право на 3 месеца като британски гражданин.Аз пък на цели 6 месеца,представяте ли си,с българския паспорт,може би защото визата ми е за 10 години.И последно,но не по значение,искам да си сменя паспорта,на такова унизително пребъркване и обискиране бях подложена в Щатите,че нямам думи,и смея да твърдя,че не беше така с другите чужденци.Казаха ми,че още на бордовата ми карта пише SSS,което означавало,че паспорта ми е рисков фактор.Е,как да стане това,като не живеем в кралството и няма изгледи това да стане.Джон е съгласен аз да се изнеса за колкото време трябва с децата,но той може само да идва да ни навестява,а мисля,че е задължително и той да живее и работи там.Помагайте със съвети,ако някой знае. PraynigТова е за сега,много  Hug на всички.

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Най_напред едно гуШ за добре доШла  Hug
По4ти си представих прекрасните местенца, където сте се подвизавали  Blush За подводницата ти завиждам добросърде4но,ние бяхме на косъм да се ка4им като бяхме на Мавриций ,но моя милост я върнаха понеже се опита да ка4и контрабандно на борда скрито в корема бебе  Twisted Evil Wink
Стискам палци куфара и съдържанието му да си дойдат у дома непокътнати Peace
За пе4атите в паспорта и на мен ми се е слу4вало да не ми сложат на излизане,особено когато сме пътували с кола. Досега не съм имала проблеми. За тараШенето в Щатите ужасно съжалявам  Confused Добре,4е не си оставила да ти развали ваканцията  Confused
Ако питаШ мен,гласувам с две ръце за сменяне на паспорта Peace.колко ядове при пътуванията ти Ще си избегнеШ,не е истина.
Не знам какви са брит. закони,но тук поне дори и да не живеете с мъжа ти в Италия можеШ преспокойно да искаШ издаване на паспорт на база склЮ4ен брак а не на база период на пребиваване в страната  Thinking
Как са мал4уганите и кака им?  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 461
mcdirock,ЧЕСТИТО!!!  bouquet HugСупер новина,кога разбра,че си контрабандист? LaughingАз съм го пропуснала този момент. Wink

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
mcdirock,ЧЕСТИТО!!!  bouquet HugСупер новина,кога разбра,че си контрабандист? LaughingАз съм го пропуснала този момент. Wink
Ама аз.....не сега,преди три години,когато бях бременна с Мале4ка  Embarassed
Иска ми се пак,ама май Ще остане за догодина  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 461
Мира,ако искам да получа паспорт трябва да живея в UK,мисля,че 3 години и то мога да напускам страната за определен период от време.Абсурд Джон да се върне там,той работи в Близкия изток от 20 години,на върха на кариерата си е и след тези жеги тук,не искал да се бори с климата на Острова.Трите s ми бяха сложени на бордовата карта в Щатите,първо ме накараха да чакам на специална опашка за рисков континегент като мен като ми обясниха защо го правят,след това ми пребъркаха дамската чанта много грубо като разпръснаха по земята всичките ми бижута(Джон как се разкрешя само,помисли,че ареста не ни мърда),след това ме съблякоха почти гола и цялата операция с чакането продължи 45 минути,като същото се повтори и потрети след това. Rolling EyesДа не говорим за въпросите на летището в Лондон,на края им казах,че пътувам с мъжа ми,който е британски гражданин и е на опашката за бели хора и те моментално ме пуснаха.Защо всеки път трябва да е така? Crazy

# 5
  • Мнения: 3 461
mcdirock,ЧЕСТИТО!!!  bouquet HugСупер новина,кога разбра,че си контрабандист? LaughingАз съм го пропуснала този момент. Wink
Ама аз.....не сега,преди три години,когато бях бременна с Мале4ка  Embarassed
Иска ми се пак,ама май Ще остане за догодина  Rolling Eyes

Ау,пак не съм разбрала,нищо де ,пожеланията ще ги запазя за по-късно. Wink

# 6
Ноичка, добре си се завърнала. Определено сте изкарали ваканцийка за завиждане.  Hug
Сега се залавяй "за работа" и глези домочадието, че сигурно много си им липсвала.
За багажа ще стискам палци. Неприятно преживяване си е.
За печатите мисля, че не е проблем, че нямаш такъв ударен. Половинката ми по едно време ходеше много често в командировки, в Германия и има половината печати.  Crazy (ако има за влязъл, няма излязъл или обратното), но никой не му е правил проблем.
За британско гражданство наистина НЕ можеш да получиш на основание брак, ако 3 години не си живяла с половинката в Кралството. Закона си е закон. Същото важи и за опашките на емиграционният контрол. А те там винаги си питат (от както сме с ILR само прескачат май въпросите).
Но това отношение в Щатите  newsm78 май са попрекалили. Ама много терористична мутра имаш Flutter Crazy Mr. Green Laughing Wink

# 7
  • Мнения: 3 461
Ноичка, добре си се завърнала. Определено сте изкарали ваканцийка за завиждане.  Hug
Сега се залавяй "за работа" и глези домочадието, че сигурно много си им липсвала.
За багажа ще стискам палци. Неприятно преживяване си е.
За печатите мисля, че не е проблем, че нямаш такъв ударен. Половинката ми по едно време ходеше много често в командировки, в Германия и има половината печати.  Crazy (ако има за влязъл, няма излязъл или обратното), но никой не му е правил проблем.
За британско гражданство наистина НЕ можеш да получиш на основание брак, ако 3 години не си живяла с половинката в Кралството. Закона си е закон. Същото важи и за опашките на емиграционният контрол. А те там винаги си питат (от както сме с ILR само прескачат май въпросите).
Но това отношение в Щатите  newsm78 май са попрекалили. Ама много терористична мутра имаш Flutter Crazy Mr. Green Laughing Wink

Ха-ха,това за мутрата много ми хареса Joy,а пък аз се имах за красавица...Ами тогава ще кандидатствам за зелена карта и хоп в страната на неограничените възможности LaughingМного се радвам,че те чувам Хондичка и честито на малката принцеса със закъснение. Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 452
Добре дошла! Дано чантата ти се намери! За печата на паспорта не зная какво да ти кажа - звънни по телефона до посолството и те ще ти дадат информация. Относно английското поданство - можеш да го получиш само ако живееш там непрекърснато за период от поне 3 години или ако съпругът ти служи на Кралството извън неговата територия и сте с над 3 години брак.

# 9
  • Мнения: 847
Здравейте,и аз да се упла4а от едно такова гадно отно6ение....Та миналата година патувах до Канада-Монтреал...сестра ми е там ...Та трагжам от Франция с виза и вси4ки необходими документи и о6те на лети6тето в Нант проблеми-взеха ми паспорта и половин 4ас не ми го варнаха,вси4ки останали патници се ка4иха в самолета...Аз бях с една позната  французойка и тя си умря от смях с мене....Доста унизително бе6е...Като ги попитах какво толкова са гледали след 14асово задаржане,те ми отговориха 4е такава била процедурата за такива като нас??????Не стига това ,ами и ра4ният багаж преровиха....Наи сетне се ка4их в самолета,но не престанах да мисля какво ли ме 4ака в Канада....Добре 4е там си минах без проблем!!!!
Унижението е много голямо и остават гор4иви спомени...
Но пак остават приатните от изкараната ваканция...
Дано 4антата ти се намери!
И сам за смяна на паспорта!!!Мисля 4е и аз 6те го направя ,за6тото ми омразна да ме смятат за по разли4на от останалите и да ме унизяват ,сега се се6там 4е имам едно такова унижение и на родна земя!!!!!

# 10
  • Мнения: 2 452
Ноя аз имам идея. ИДвай да живееш в нашия град. На морето, с най-топлия климат в Англия, уж. Джон ще идва на ваканции тук и ще праща парички от там пък ние с теб тук живот ще си живеем.  Три години ще минат като един лъх от морския бриз.
Само, че незнам дали не трябва да живеете заедно тук, но винаги може да пишете сметките на името на двама ви.

 Thinking

Защо да трябва да живеят заедно? Тя му е законна съпруга. Стига да я пуснат в страната с виза за постоянно пребиваване, няма да има проблем. Може да използва децата като причина - те, предполагам са британски граждани и не могат да ги разделят от майка им.  Хайде, отивай, че да ви идваме на гости. Laughing

# 11
  • Мнения: 3 461
Идвам веднага,проблеми няма. LaughingДжон ще носи парички,за да ги харчим заедно. LaughingМоже и по някоя цистерна с бензин,че в Саудито е само 20 цента.А като ми домъчнее за дома(Middle East),ще се разходим до Лондон,там забулените и арабска реч под път и над път.Децата са с британски паспорти,обаче мисля,че и Двон трябва задължително да живее и работи там? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт