Как да я отуча да лапа боклуци?

  • 1 336
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Това ми е може би най-големият проблем. В момента, в който я сваля от количката, тя се е навела и е натикала в устата си първото нещо, което набара. Особен афинитет има към фасове, камъчета всякакъв размер, станиолчета и наелончета разни, листа, клечки, люспи от семки.......и какво ли не още #Crazy. Карам и се, обяснявам и по 100 пъти че е гадно, мръсно, гнусно, придружено с отвратени физиономии, казвам НЕ!, но в повечето случай ме дарява със усмивка и в същото време налапва фаса. До сега не е гълтала нищо от налапаното, така че това не ме притеснява, но се страхувам за всичките тези мръсотии и бактерии, които и отиват в стомахчето Sad. Как да се преборя с този гаден навик?
само да спомена, че винаги нося с мен солети или Трохо и и пъхам и докато си играе в устата по някое парченце, за да си го мотае и да не се сеща за боклуците, но в повечето случаи тя само чака да обърна гръб и хоп - боклучето е лапнато Thinking.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Зори, не знам какъв съвет да ти дам. Мая се научи, като вдигне боклук да пръхти и да се плюнчи с уста, казва  нещо като "бу" и го захвърля. Ама щото аз виждам, че е боклук и й казвам, тя добросъвестно се оплюнчва, дава ми го с отрващение  и така се справяме. Иначе похапва. Sick
Ъх, дано има оправия...  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 7 106
Тя също ми го дава, но преди това трябва задължително да го "опита" на вкус. Ей това искам да преборя - навика да пъхне всичко първо в устата си. Не е малко бебе вече, сигурна съм, че ме разбира като и обяснявам, че това НЕ Е за устата, но като че ли на пук го лапва, защото знае че не одобрявам. Съдя по това, че почти винаги, преди да напъха нещо в устата си ме поглежда скришом дали я гледам и как ще реагирам.
А бе, няма оправия ooooh!!

# 3
  • Мнения: X
На, съвсем наскоро бях пуснала подобна тема. Мисля, че отучването идав постепенно с разбирането. Докато лапането на боклуци е единствения начин да се разбере какво е това, май спасение няма  ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 831
Не знам дали ви е направило впечатление, обаче, че на малките деца не им излизат афти?!? Природата явно си знае работата  Wink. Малко като порастат започват да им излизат, ако си замърсят устата.
Иначе по темата повече „НЕ” и по-малко фиксиране на вниманието. Период е и отшумява, с времето все по-малко ще опознават света орално  Grinning. Като се замислите вие знаете какъв е вкуса на картона и камъка, а спомняте ли си някога да сте ги яли  Wink, но явно всички сме го правили!

# 5
  • Мнения: 6 206
Да, и на мен ще ми е интересно това с отучването, макар че последните няколко дни не е лапал кой знае колко...
Иначе това фасове, пръст, камъчета, все опитва.
Да не се мине случайно, че не е опитал.
От не не разбира, взимам му го, вдигам го и го махам, може и да се притръшка, може и не.
Имаше такава тема преди време, кое дете какво е яло, тогава беше малък и не можех да се включа - сега да кажа особено любими са му джапанките, колкото по-мръсни, толкова по-вкусни... Tired

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Това с отказването да се лапат боклуци, ако някой каже как става си е направо за награда  Grinning.
Моята дъщеря също слага в устата къде каквото намери, че ми се и усмихва като го набута.
 Явно си е от възрастта и ще премине когато започнат да осъзнават, че така не трябва, а до тогава на нас ни остава постоянното наблюдение на какво слагат в устата  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 755
Зори, четейки постинга ти, имах чувството, че си описала моят син. Абсолютно същият проблем го имам и аз. Вчера в Южният парк го пуснах в един от надуваемите замъци да си поиграе, а той няколко пъти го облиза  #Crazy Досега не съм намерила ефикасен начин за справяне с проблема. Ако някой знае да сподели.

# 8
  • Мнения: 8 505
И аз само се моля този период да отмине по-скоро.Вече ми е бръмнала главата.Спирам количката,пускам я да върви,следват 2-3 крачки,клякане,хващане на боклука,старателно оглеждане и бум-в устата.Вадя го ,обяснявам,че не е за ядене и е боклук (надали нещо и стига до съзнанието),хвърлям го в кошчето,тя хуква пак,отново следва клякане и историята се повтаря безброй пъти #Crazy.Когато си тръгваме,градинката е идеално почистена.Така че ако някой си търси професионална чистачка-моля да заповяда Wink

# 9
  • Мнения: 172
Пресен случай от днес- отиваме в парка и избирам най хубавата полянка с много хубава зелена морава /много чисто/  и си сядаме на земята да си играем -след 2-3 минутки  опознаване на терена в устата имаме перушинка от гълъб /гадост/, след малко много ситна току що израснала гъбка /не успя да я лапне/ и накрая като нямаше вече боклуци  мина на облизване гумите на количката и това щото си бях скрила чехлите под дупето,а те са му лубими /подметките разбира се/.
Иначе съм забелязала че играчките почти не ги лапа вече,само по-новите неща.
Аз си мисля че ще отмине,но все пак трябва постоянно наблудение да не лапне нещо хептен гадно /по-гадно от подметка например Laughing/

# 10
  • Мнения: 7 106
Ох, на мен ми е пределно ясно, че е период и ще отмине, но моята боклучийка е направо трагичен случай Simple Smile. Нали виждем другите дечица на площадката - сложат веднъж-дваж по нещо в устата и като им се скарат си намират друго занимание, а това мойто само чака да се обърна и си е набутала по 2 фаса на веднъж в устата #Crazy. Не и ли смърдят тези гадини, направо се чудя ooooh!.
Права е Ellypr обаче, афти до сега не е имала, както и някакви стомашни проблеми (чук.чук на дърво), но много се притеснявам с тези кучешки и котешки л...а навсякъде да не си довлече нещо Sad.
Ще стискам зъби и ще чакам, като междувременно ще повтарям НЕ! до втръсване, то е ясно.
Благодаря на всички за мненията, успокоява ме, че това е масово яление свързано с възрастта и ще чакаме нещо друго да им стане по-интересно.

# 11
  • Мнения: X
Ооооо, добре, че ви има  newsm20

Мислех, че само аз съм на тоя хал ooooh!

# 12
  • Мнения: 419
И ние сме същите.Изобщо не ме слуша,а сякаш нарочно го прави.Всичко,което е по земята,в кофа за боклук бива изпробвано.Аз мисля че ще се побъркам в най-скоро време.Дано е се размине по-бързо това любопитство!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Няма спасение, докато не и омръзне. И да повтаряш и да тичаш след нея пак ще издебне момент и ще лапне нещо. Така опознават нещата около тях. Слава богу за сега сме се разминавали само с една афта.

# 14
  • Мнения: 1 250
Абе хора, кажете кога ще мине?

Този месец става на 4 години, ама нашия батко и скоро измъкна една монета от устата и! Още има горям интерес към контакти  #Crazy

От как се е родила - няма спирка. Все едно има едно дяволче в нея, което не ще да си ходи.

А баткото си беше едно добричко, кротко детенце, като от рекламите...

Общи условия

Активация на акаунт